Βοήθεια για αγορά

Περισσότερα
2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν - 2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181748 από Νικος261
Βοήθεια για αγορά δημιουργήθηκε από Νικος261
Καλησπέρα στην πολύ καλή ομάδα ενημέρωσης και υποστήριξης. Νέος και εγώ στο σπορ έχω διαβάσει και μάθει αρκετά από δω μέσα. Έχω ένα καινούριο διαμέρισμα 75τμ και θέλω να βάλω ένα ενεργειακό τζάκι για δευτερεύουσα θέρμανση και συντροφιά. Έχω δει τα invicta-salgueda και το kfd και μερικά kratki. Όλα μέχρι 1.500€Η πρώτη ερώτηση μου είναι η τοποθέτηση πλέον γίνεται με πλάκες πυριτίου, γιατί ένας μάστορας που μου τον προτείνουν σαν πολύ αξιόπιστο μου λέει πετροβάμβακα αφοβα. Να βάλω τζάκι φυσικης ροής η με μοτέρ; Κασέτα η foyer; Με ενδιαφέρει Να έχει αεροκουρτινα της προκοπής να μην μαυρίζει το τζαμι.Νομίζω για την τοποθέτηση έχω βρει δύο καλούς τεχνίτες, στην εστία είμαι μπερδεμενος
Στο μάτι μου γεμίζει περισσότερο από όλα το Invicta 700 foyer grand vision αλλά ο τζακας που μου το έδειξε μου είπε ότι δεν χρειάζεται αέρα από έξω και με απογοήτευσε. Νομίζω ότι σαν εστία με κάλυπτει και διαβάζω καλές κριτικές για απόδοση και αεροκουρτινα
Last edit: 2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν by Νικος261.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181754 από Isolexion
Απαντήθηκε από Isolexion στο θέμα Βοήθεια για αγορά
Καλημέρα και απο μένα που είμαι και εγώ σχετικά καινούριος. Μιας και λες ότι θα έχεις το τζάκι για δευτερεύουσα θέρμανση και "παρέα" τότε αυτόματα όλα γίνονται πολύ πιο εύκολα. Όλοι λένε ότι ο πετροβάμβακας όταν φτάνει σε υψηλές θερμοκρασίες μυρίζουν οι ρητίνες του, εσύ για ποιόν λόγο να το ρισκάρεις? Γιατί θες να ακούς ένα μοτέρ συνεχώς όταν το θες για δευτερεύουσα θέρμανση και "παρέα"?? Εννοείται θα βάλεις Foyer, κασέτα βάζουν αυτοί που έχουν ήδη τζάκι παραδοσιακό. Για την αεροκουρτίνα δεν έχω άποψη αλλά το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι το τζάμι καθαρίζει πανεύκολα με στάχτη και νερό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181755 από Νικος261
Απαντήθηκε από Νικος261 στο θέμα Βοήθεια για αγορά
Σε όλα αυτά που λες συμφωνώ κ εγώ, αλλά ο καθένας μαστορας λέει αυτά που τον βολεύουν. Ένας μου έβγαλε καρκινογόνες τις πλάκες πυριτίου και ότι τρίβονται με την ζέστη και αναπνέεις τα σωματίδια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 6 Ημέρες πριν #181761 από Isolexion
Απαντήθηκε από Isolexion στο θέμα Βοήθεια για αγορά
Η αλήθεια έιναι ότι βγάζουν σκόνη αλλά πως τρίβονται με τη ζέστη??? Κάποιος μου είπε ότι αν βρέξεις τις πλάκες πυριτίου πριν την τοποθέτηση γίνονται πιο συμπαγής δομή όσον αφορά τη σκόνη αλλά δεν το έχω διασταυρώσει αν ισχύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ