La nordica monobloco 1300 h800 piano

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167130 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα La nordica monobloco 1300 h800 piano
Και για να δεις ότι ξαναέκανε λάθος, κοίτα παρακάτω το μάνουαλ στη σελ. 25 και το σχήμα 12. Δυστυχώς το λέει ξεκάθαρα ...

www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j...&cshid=1549210300752

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167131 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα La nordica monobloco 1300 h800 piano
Πάρε τον tiemme fc810 για τον έλεγχο του μοτέρ , κάνει 50-60€ και βάλε τον αισθητήρα του ψηλά στην έξοδο των αεραγωγών . Αυτός ο ροοστάτης που έχει η Nordica δυστυχώς δεν λέει και πολλά και ο αισθητήρας του που τοποθετείτε στον πάτο δεν διαβάζει σωστά. Βάλε τον άλλο ροοστάτη που σου έγραψα και θα ανεβοκατεβάζει ταχύτητες αυτόματα ρυθμίζοντας τον.

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Last edit: 5 Χρόνια 1 Μήνας πριν by degeor.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167258 από panosv
Απαντήθηκε από panosv στο θέμα La nordica monobloco 1300 h800 piano
Μπορώ να επιβεβαιώσω και εγώ που έχω το Monobloco 750 Piano, οτι στις οδηγίες έλεγε να αφαιρούνται οι λαμαρίνες όταν το τζάκι δουλευει με ελέυθερη ροή.
Εμένα δεν τις είχαν βγάλει και δεν είχε σωστή ροή μιας και το δουλεύω χωρίς βεντιλατέρ οπότε τις έβγαλα μετά μόνος μου και είχε μεγάλη διαφορά.
Επίσης άσχετα από αυτό, μου φαίνεται πολύ παράξενο να συνδέονται κάπως αυτές οι λαμαρίνες με το αν σου βάζει καπνό μέσα. Αυτές οι λαμαρίνες στην ουσία αφήνουν αέρα να περάσει περιμετρικά από το μπλοκ του τζακιού μέσα από τον μεταλικό θερμοθάλαμο που έχει το monobloco. Λογικά το μοτέρ σου προσπαθεί να τραβήξει αέρα και έβρισκε αντίσταση. Τώρα που βγήκαν οι λαμαρίνες μπορεί να τραβάει από εκεί όντως περισσότερο αλλά είναι το σωστό? Μήπως από εκεί που θα έπρεπε να τραβάει χωρίς να έχουν αφαιρεθεί οι λαμαρίνες υπάρχει κάποιο εμπόδιο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170237 από geo555
Απαντήθηκε από geo555 στο θέμα La nordica monobloco 1300 h800 piano
το θεμα ειναι παλιο, αλλα να προσθεσω και εγω κατι.
ενδιαφερομουν για Nordica αλλο μοντελο, και μου λεει ο πωλητης, αυτο δε χρειαζεται θερμοθαλαμο γιατι ολη η ζεστη βγαινει απο τους αεραγωγους.
Και λεω εγω μηπως δε σου καναν θερμοθαλαμο και καιγεται η γυψοσανιδα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ