Invicta Μinos14kW (foyer)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74359 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Invicta Μinos14kW (foyer)
Όπως έγραψε και ο Stavrax αν η εγκατάσταση είναι σωστή και όχι άρπα κόλλα σε σπίτι με μέτρια μόνωση, τότε τα 60 που λες τα φτάνει άνετα στους 30 βαθμούς! Τα 100 τα ζεσταίνει άνετα! Τα λέω αυτά από προσωπική εμπειρία σε άλλο τζάκι invicta που εγκατέστησα στον πεθερό μου πάλι 14kw. Κάναμε το λάθος μια μέρα και κλείσαμε τις πόρτες του σαλονιού (50τ.μ. περίπου) και έφτασε 32 βαθμούς!!! Που να είχε και μονωμένο σπίτι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74471 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Invicta Μinos14kW (foyer)
nai βρε θα ζεστενει δεν αντιλεγω εγω το λεω απο θεμα συνεχεις χρηση το σελενικ ειναι 120 κιλα
αυτο 95 κιλα εχει πιοψιλα μαντεμια η λογο του οτι ειναικατι ποντους πιο μικρο αυτη η διαφορα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74552 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Invicta Μinos14kW (foyer)
Από την στιγμή που οι Γάλλοι λένε ότι είναι συνεχούς καύσης μην στενοχωριέσαι για την αντοχή του!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74559 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Invicta Μinos14kW (foyer)
Φίλε Άλεξ, νομίζω η δυνατότητα συνεχούς καύσης αναφέρεται κυρίως στη στεγανότητα του θαλάμου καύσης, η οποία επιτρέπει να διατηρείται θράκα για 10 ώρες περίπου από το τελευταίο γέμισμα.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74581 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Invicta Μinos14kW (foyer)
Γιώργο εξαρτάται από την χρήση που σκοπεύεις να κάνεις. Αν το αναβεις περιστασιακά να το προτιμήσεις, αν το θες για κυρία θέρμανση κάποιου χώρου του σπιτιού σου τότε το σελένικ η κάποιο αντίστοιχης ποιότητας σίγουρα θα αντέξει πιο πολλά χρόνια. Σε εξοχικό ας πούμε εγώ δεν θα έβαζα το σελενικ όταν το μινος κοστίζει ακριβώς τα μισά!
Αύριο μάλλον θα πάω από το λμ για κάτι άλλο και με την ευκαιρία θα μετρήσω και το πάχος για να δω την διάφορα τους.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #74621 από vmakris
Απαντήθηκε από vmakris στο θέμα Invicta Μinos14kW (foyer)
Καλησπέρα,

Χτες αγόρασα την Minos η διαφορά βαρους απο τη selenic θα μπορούσε να είναι απο τη διαφορά του μεγεθους και μόνο και οχι απαραιτητα απο το πιο λεπτό μαντέμι.

Επισυνάπτω φωτογραφία με την εσωτερικές πλευρές της minos μεσα στη selenic



Οι διαφορές είναι Υψος:3cm, Πλάτος:4cm, Βάθος:5cm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ