Καθαρισμός τζακιού (κασέτας) - καμινάδας

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #96592 από alfacinogr
Για την κασέτα μέσα χρησιμοποιούμε μόνο βούρτσα ή και κάποιο υγρό? Η βούρτσα θα πρέπει να είναι μαλακή για να μην γρατζουνιστεί?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102247 από mountainrider
Εγώ χρησιμοποιώ μονο ένα βουρτσάκι για τα παπούτσια με χερούλι από πάνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #102279 από panos79
1) dimlyk τετοια βουρτσα εχω και γω πολυ καλη και βλεποντας τη φωτο του tas τη σταχτη που εβγαλε μετα απο 3χρ μου φευγει καθε αμφιβολια αν το καθαριζω σωστα ισως περιμενοντας να δω να πεφτει περισσοτερη σταχτη

2)ΠΡΟΣΟΣΧΗ αν υπαρχει ευκαμπτη στην αρχη ,με μια αδεξια κινηση θα γινει η ζημια και θα τρεχουμε κ δεν θα φτανομε οταν θα καταλαβουμε με τα πρωτα κρυα οτι τρυπησε η καμιναδα.Λογω ελλειψης τολμης να ανεβω στην επικλινης στεγη 6ορ γωνια σε ακαλυπτο το καθαριζω απο κατω προς τα πανω

3)φετος εβαψα τις πλακες μαντεμιου με βαφη 600C και το υπολοιπο εσωτερικο με πινελο λαδι αυτοκινητου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134760 από panosv
Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα. Δε βρήκα άλλο θέμα για αυτό ρωτάω εδώ.
Εκτός από το γνωστό καθαρισμό της καμινάδας που έχω σκοπό να κάνω με κάποιον ειδικό, ξέρει κάποιος πως καθαρίζουν οι μαυρίλες και οι επικαθίσεις από τις νικελ επιφάνειες?
Εχω ένα Nordica monoblocco και ανοίγοντας τη πόρτα έχει γύρω γύρω νικελ γυαλιστερό υλικό που έχει μαυρίσει ή έχει πιάσει και πιο χοντρές επικαθίσεις. Πως μπορω΄να τα καθαρίσω αυτά χωρίς να τρίψω δυνατά και θολώσει η επιφάνεια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134776 από GGEOR7777
Για την εστία μέσα το μαντέμι έχω ακούσει για πετρέλαιο καθαρό σε ένα πανάκι και τρίψιμο καθαρίζει την πίσσα και αναζωογονεί το μαντέμι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134824 από panosv
Για τις νίκελ γυαλιστερές επιφάνειες παιδιά γνωρίζει κανείς?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ