Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53649 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Να κανω μια ερωτηση?
Για τον Αι Βασιλη,κάνατε κατι?Που θα χωρεσει φετος να κατεβει?

Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε


:woohoo: :woohoo:

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53653 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

terisds έγραψε: Να κανω μια ερωτηση?
Για τον Αι Βασιλη,κάνατε κατι?Που θα χωρεσει φετος να κατεβει?

Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε


:woohoo: :woohoo:


Το ερώτημα αυτό το αντιμετώπισα και εγώ με την κόρη μου….
«μπαμπά από πού θα χωρέσει ο Άγιος Βασίλης με όλες αυτές τις σωλήνες και απο την γυάλινη πόρτα πως θα βγεί?........
Και απαντάει αμέσως μετά….το ξέρω, αφού είναι Άγιος είναι και αόρατος οπότε θα μπει και θα βγεί από όπου τον βολεύει…..»
Ένα ουφ χαλάρωσης μας βγήκε εμένα και την σύζυγο…. :whistle:
:lol:

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by barbanikos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53730 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

legend7ts έγραψε: στο controller στη θεση propotional μπορουμε να επεμβουμε και να εχει μεγιστη σκαλα το 7 αντι του 10;


Αλλάζοντας τα U01 και U09 από το μενού του, ρυθμίζουμε το μοτέρ να δουλεύει σε ότι εύρος θέλουμε. Πχ αν βάλουμε αντίστοιχα 5 και 50, αναγκάζουμε το μοτέρ να έχει 5% στην πρώτη σκάλα και 50% στην 9η (και αναλογικά στις ενδιάμεσες). Η 10η δεν αλλάζει ποτέ και παραμένει για λόγους ασφαλείας στο 100%.


Και η 10η αλλαζει φιλε τουλαχιστον στο δικο μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53749 από hunter
Απαντήθηκε από hunter στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

MICK έγραψε: diapistwsa oti ekaiga 8 koutsoura freska me liga ksera stin arxi Καλώς ήλθες. Πράγματι με κούρασε το κείμενό σου όπως είναι γραμμένο. Θα επαναλάβω αυτό που είπε ο Asteris. Γράφε με μικρούς ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες. Αν κατάλαβα καλά, στην αρχή του μηνύματος σου, αναφέρεις ότι τα ξύλα σου είναι υγρά, και για να αρπάξουνε βάζεις και λίγα ξερά. Το τζάμι της εστίας κάθε πότε σου μαυρίζει;; Πρέπει να έχεις καθημερινό καθάρισμα.

το τζαμι μου μαυριζει συχνα και το καθαριζω με ενα ψεκαστικο για κεραμικα τζαμια.κανει πολυ καλη δουλεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53793 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

hunter έγραψε:

MICK έγραψε: diapistwsa oti ekaiga 8 koutsoura freska me liga ksera stin arxi Καλώς ήλθες. Πράγματι με κούρασε το κείμενό σου όπως είναι γραμμένο. Θα επαναλάβω αυτό που είπε ο Asteris. Γράφε με μικρούς ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες. Αν κατάλαβα καλά, στην αρχή του μηνύματος σου, αναφέρεις ότι τα ξύλα σου είναι υγρά, και για να αρπάξουνε βάζεις και λίγα ξερά. Το τζάμι της εστίας κάθε πότε σου μαυρίζει;; Πρέπει να έχεις καθημερινό καθάρισμα.

το τζαμι μου μαυριζει συχνα και το καθαριζω με ενα ψεκαστικο για κεραμικα τζαμια.κανει πολυ καλη δουλεια

Αφού καις φρέσκα ξύλα αυτό θα το έχεις. Εγώ έχω ξερά ξύλα. Το τζάμι έχει χρειαστεί καθάρισμα στις δύο άκρες μόνο 2 φορές. Αλλά και έτσι να το άφηνα, δεν θα είχα πρόβλημα. Το καθάρισα περισσότερο για εμφάνιση. Το καθάρισα με βρεγμένη εφημερίδα και στάχτη.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53849 από akasa
Απαντήθηκε από akasa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Stavrax έγραψε: @akasa
Λοιπόν, κάθισα και διάβασα όλες τις δημοσιεύσεις σου για να καταλάβω τι συμβαίνει στην περίπτωσή σου.
Οι παρατηρήσεις μου είναι οι εξής:
1. Με το τζάκι θα είναι πολύ δύσκολο να καταφέρεις να ζεστάνεις ικανοποιητικά τόσο μεγάλο χώρο. Το άνοιγμα της σκάλας είναι το μεγάλο σου πρόβλημα.
Ουσιαστικά θα ζεσταίνεται το σαλονάκι που είναι φάτσα στο τζάκι και θα ανεβαίνει κάπως η θερμοκρασία και στο υπόλοιπο σαλόνι. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά κάπως έτσι το φαντάζομαι ότι θα γίνεται.
2. Για τον αέρα που θα τραβάς από το φρεάτιο, αν δεν αναπληρώνεται με αέρα περιβάλλοντος μπορεί να έχεις πρόβλημα καπνίσματος. Αν δεν κάπνιζε το ανοιχτό που είχες, το πιθανότερο είναι να μην καπνίζει και αυτό. Αν όμως υπάρξει πρόβλημα μια εύκολη λύση είναι με περσίδα βαρύτητας (σαν αυτές που βάζουν στους απορροφητήρες) με την διαφορά ότι θα την βάλεις σε τοίχο φρεάτιο/έξω από την μέσα μεριά έτσι ώστε να μπορεί να ρουφήξει αέρα από έξω για να συμπληρώνει.
3. Για βεντιλατέρ δες και αυτό , είναι πλαστικό (θα το βάλεις στο φρεάτιο και έτσι δεν θα έχει πρόβλημα θερμοκρασίας), φθηνό και απ΄όσα γράφει στη περιγραφή δεν κάνει πολύ θόρυβο. Εγώ πάντως δεν το έχω ακούσει για να σου πω σίγουρα. Πρέπει να παίρνει και αέρα δωματίου για να τον ανακυκλώνει (μια τρύπα ακόμα). Οδηγείς τον δωματίου και τον φρεατίου μέσα σε κουτί ελεύθερα και από εκεί στέλνεις στον εναλλάκτη με συστολή από φ125 σε φ100 και μετά εύκαμπτο.
Ελπίζω να σε βοήθησα. :)

Stavrax ευχαριστώ για τον κόπο να διαβάσεις όλες τις αναφορές μου και για τη βοήθειά σου.
Σε προηγούμενη σελίδα κάποιος έβαλε την παραπομπή:http://rozvod-tepla-krby.eod.cz/ventilatory/ventilatory-atc/ventilator-atc-400%5B1%5D που στοιχίζει 145 Euro με ΦΠΑ τη στιγμή που ένα αντίστοιχο έχει εδώ www.kaffe.gr/datafiles/file/general_cata.../055%20CHEMINAIR.pdf 402 Euro χωρίς ΦΠΑ. Υπερδιπλάσια τιμή δηλαδή. Δεν κατάλαβα μόνο αν είναι διπλής αναρρόφησης. Κάνει για τη δουλειά που το θέλω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.686 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ