Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39850 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

alex5815 έγραψε: αστερη
βοηθησε λιγο οταν εχεις χρονο σου ειχα γραψει τα μετρα του σπιτιου ,λεω να παρω το invicta 800 turbo
αλλα δεν ξερω μερικα πραγματα.
1. τι ειναι καλυτερα να βαλω θερμοθαλαμο η αυτον τον εναλακτη βλεπε συνημμενο αρχειο
2.εχω μια τρυπα πισω απο το τζακι που φερνει αερα μπροστα απο την φωτια,ειναι ενα συρταρωτο και εχει 5-6 μικρες τρυπες που οταν το ανοιγω φερνει αερα απο εξω ,αυτο θα χρειαστει να το βαλω κατω απο την κασετα η καπου αλλου.
3.τι βεντιλατερ χρειαζωμαι ,καπνοδοχο επειδη εχω αμιαντου χτιστη λεω να βαλω ινοχ μεσα ,χρειαζεται μονου η διπλου τοιχωματος,και πως θα καλυψω το κενο γιατι η αμιαντου ειναι τετραγωνη 25αρα.
4. τι αεραγωγους χρειαζωμαι και σε τι υψος μπαινουν.
5.αν ξερεις αν το εχουν τα καταστηματα θεσσααλονικη η χρειαζεται παραγγελια γιατι ειμαι απο γιαννενα βολευει λογω εγνατιας καλυτερα απο λαρισα ,καπου τελη του μηνος η αρχες του αλλου θα ερθω στην ελλαδα
γιατι τωρα ειμαι ελβετια και θα πρεπει να ξερω τι θελω να μην ψαχνω τελευταια στιγμη

ευχαριστω


1) Εναλλάκτη.
2) Κάτω από την κασέτα
3) 400 κυβικά είναι αρκετά για μέχρι 3-4 μέτρα, καμινάδα μονού τοιχώματος, πετροβάμβακας κάτω και πάνω για να κλείσει, διάβασε λίγο πιό πίσω στο τόπικ.
4) Φ100-125 αλουμινίου σε όποιο ύψος σου αρέσει εσένα.
5) Νομίζω μόνο με παραγγελία την φέρνουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39867 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39947 από stefo-gr
Απαντήθηκε από stefo-gr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Grecu_ έγραψε:

stefo-gr έγραψε: EDIL ECOSTAR

το εχω ενα χρονο , τωρα απλος εβαλα εναλλακτη και αεραγωγους
αναψε δυο φορες απο 5-6 ωρες


Τους αεραγωγούς δεν τους μόνωσες?

τους μονωσα τωρα αλλα το θεμα ειναι οτι στην δοκιμη μυρισαν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39948 από stefo-gr
Απαντήθηκε από stefo-gr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

akasa έγραψε:

stefo-gr έγραψε:

rivol έγραψε: Την πρώτη φορά πόση ώρα το είχες αναμμένο και πόσο δυνατά το έκαψες?

Ποιο τζάκι έχεις ?


EDIL ECOSTAR

το εχω ενα χρονο , τωρα απλος εβαλα εναλλακτη και αεραγωγους
αναψε δυο φορες απο 5-6 ωρες

Φίλε stefo-gr ποιο μοτέρ έχεις βάλει στον εναλλάκτη; τι δυναμικότητας είναι και πόσα db θόρυβο βγάζει;Είσαι ικανοποιημένος από αυτή την επιλογή σου;


ειναι το Κ-081

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: FRB_BLOWER.pdf
Μέγεθος αρχείου:415 KB
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39963 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αν συνεχισει ετσι η κατασταση δεν με βλεπω να καιω σταγονα πετρελαιο φετος.
Νικολακι ζηλευεις φιλε εχω βγαλει την μπεμπελη.Σημερα παω να βαλω λικερακι σπιτικο.
25 βαθμους σταθερα και γω με το φανελακι.
Προεδρο ακομα δεν βλεπω για φετος τι εγινε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39974 από stierd
Απαντήθηκε από stierd στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα κι από 'μένα. Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και καιρό. Ομολογώ πως είναι απίστευτο το πόσο καλή πληροφόρηση βρήκα εδώ.
Πριν ένα μήνα περίπου εγκατέστησα σπίτι μου μια κασέτα invicta 800 gv turbo. Η μόνωση γύρω απ'την εστία έγινε με πετροβάμβακα. Αντιμετώπισα θέμα με μυρωδιές (ευελπιστώ να σταματήσουν). Έτσι λοιπόν όταν αποφασίσαμε να εγκαταστήσουμε στο σπίτι του πατέρα μου ενά παρόμοιο θεώρησα σωστό να καλύψω την εστία με κεραμοβάμβακα. Δυστυχώς ενώ ζήτησα κεραμοβάμβακα πήρα ορυκτοβάμβακα. ( το ανακάλυψα κατόπιν εορτής - " ο μ@κ@κ@ς πωλητής με διαβεβαίωσε οτι είναι κεραμοβάμβακας και ότι αυτό αγοράζουν οι τζακάδες). Κατά την τοποθέτηση μας έλιωσε η φαγούρα και ο βήχας. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε, αν ο ορυκτοβάμβακας ενδείκνυται για την κασέτα πριν ολοκληρώσω την εγκατάσταση ή να πάω να δείρω τον ψευτη που μου πάσαρε ορυκτοβαμβακα αντι κεραμοβάμβακά; Να πάρει ο διάολος στο Αγρίνιο που ζω δεν έχει τίποτα της προκοπης. Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.522 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ