Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39553 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
'Ολα στη ζωή μας μετριούνται σε αριθμούς , μα η βλακεία σε ψήφους !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39556 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
..... Εκεί δυσκολεύομαι στο πατρόν και αν θα πέσει ακριβώς στο πατρόν, ακριβώς η τρύπα της καμινάδας. Θα δούμε, νάρθει με το καλό πρώτα το τζάκι.
Ήθελα να σε ρωτήσω 0,75mm ή 0,60mm λαμαρίνα του χιλιοστού δεν κάνει;
Επίσης τον πετροβάμβακα πάνω από την λαμαρίνα πως τον τοποθέτησες, με το αλουμινόφυλλο, να κοιτάει την λαμαρίνα; ή το αλουμινόφυλλο, να κοιτάει το ταβάνι;[/quote]

Περίμενε το τζάκι και μετά βγάλε πατρόν γιατί η έξοδος των καπναερίων δεν είναι ακριβώς στο μέσον είναι λίγο πίσω χρησιμοποίησε ένα σκληρό χαρτόνι από μεγάλο χαρτόκουτο για το πατρόν και μετά κόβεις την λαμαρίνα αλλά και πολλή μεγαλίτερη να κάνεις την τρύπα από την στιγμή που θα βάλεις τις δύο λαμαρίνες που σου δείχνω σφραγίζει ενελώς και γίνεται ενιαία, 0,75mm κάνει αλλά προτίμησε 1mm ελάχιστη η διαφορά στα χρήματα όταν κάνεις την τρύπα η λαμαρίνα χάνει την συνοχή της και τείνει να λυγίσει στα δύο γι' αυτό βίδωσα στην πάνω πλευρά δύο στρωτήρες κατά μήκος και απέκτησε σταθερότητα ακόμα και να πατήσεις ελαφρώς πάνω της 0,60mm έκανα κάποια Π και γωνίες που χρειάστηκα γιατί είναι πιό εύκολα στο τρύπημα και βίδωμα εάν θέλεις να βάλεις κάποιο φύλλο όρθιο βάλε 0,60mm, το αλουμινόφυλλο το έβαλα να κοιτάει την λαμαρίνα, επειδή το τζάκι μου είναι εξωτερικό πατάει δηλαδή στην βεράντα δεν χρειάστηκε να κάνω παταράκι, θα το παρουσιάσω προσεχώς, θα σου πρότεινα στο παταράκι να βάλεις δύο φύλλα πετροβάμβακα 3cm το ένα αλουμινόφυλλο να κοιτάει την λαμαρίνα και το άλλο αλουμινόφυλλο πρός τα πάνω να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, ένα αλουμινόφυλλο 3cm 100Kg 6 ευρώ περίπου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39562 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Α γιωργο ξεχασα να σου πω βλεπω και τσοντα στο μεγκα αλλα πρωταγωνιστης ειμαι και γω


Αποποιήθηκες το αξίωμα του προέδρου για να γείνεις πρωταγωνιστής? σε ένα έργο με 8.000.000 πρωταγωνιστές??? ήμαρτον κρύο και πάλι κρύο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39592 από stefo-gr
Απαντήθηκε από stefo-gr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
παιδια εχτες αναψα για δευτερη φορα το τζακι και ειχαμε παλι εντονες μυρωδιες . στο σαλονι μυρισε πλαστικο και αλλη μυρωδια στα δωματιο .

ερωτηση:
η μυρωδια στο σαλονι μπορει να ειναι απο της αλουμινοταινιες ?
η μυρωδια στα δωματια μπορει να ειναι απο τησ σωληνες ?
θα σταματησει καποτε ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39594 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Την πρώτη φορά πόση ώρα το είχες αναμμένο και πόσο δυνατά το έκαψες?

Ποιο τζάκι έχεις ?

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #39600 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΚΑΛΗΜΕΡΑ :lol: :lol: Το δικό μου το έχω ανάψει 5 φορές από 6-7 ώρες την φορά. Μέχρι την 4η φορά αναγκαστικά τα παράθυρα ανοικτά για να φεύγει η μυρωδιά και η ομίχλη που σχεδόν σου έτσουζε τα μάτια. Την 5η φορά τα πράγματα ήταν πολύ καλλίτερα. Σχεδόν καθόλου μυρωδιά. Μόνο αν έμπαινε κάποιος μέσα στο σαλόνι απ'εξω θα καταλάβαινε ΛΙΓΟ αυτη την μυρωδιά. Δέν ξέρω αν μπορεί να γίνει, ;) ;) αλλά ένα μέλος εμπορεύεται μπρικέττα. Είναι δυνατόν να εχω τήν διέυθυνσή του??? Θέλω να αγοράσω δοκιμαστικά λίγα κιλά για δοκιμή.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.577 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ