Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5952 από sarigiannis
Απαντήθηκε από sarigiannis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Παρακαλώ δώστε τα φώτα σας Έχω δει ενα ενεργειακό τζάκι της καμινοτεχνικης διπλής καυσης με βιντιλατερ στα 1700 ευρο και τοποθετημένο με θερμοστατη σε αντικατασταση κλασικού τζακιού 3000. Οσοι είναι γνώστες ή κάτοχοι απο την συγκεκριμενη εταιρεία τζάκι ας βοηθήσουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5962 από dimilaz
Απαντήθηκε από dimilaz στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
erimitis
Το τζακι μου ειναι σιδερενιο και τετραγωνισμενο αυτο με βοηθησε να κανω ενα περιβλημα - κουβουκλια γυρω απο αυτο με αποστασεις 3 εκ. στα πλαινο και πισω και 10 εκ. πανω, απλη κατασκευη που μου κοστισε 100 ευρω. Το μοτερ φυσαει απο κατω και με δυο εξοδους που εβαλα το φερωει μεσα στο σπιτι.
Δεν ξερω να ανεβαζω φωτο για να σας δειξω λεπτωμερειες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5965 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sarigiannis έγραψε: Παρακαλώ δώστε τα φώτα σας Έχω δει ενα ενεργειακό τζάκι της καμινοτεχνικης διπλής καυσης με βιντιλατερ στα 1700 ευρο και τοποθετημένο με θερμοστατη σε αντικατασταση κλασικού τζακιού 3000. Οσοι είναι γνώστες ή κάτοχοι απο την συγκεκριμενη εταιρεία τζάκι ας βοηθήσουν.


Με τόσα λεφτά, έχει κάναν ιδιαίτερο λόγο που θες να βάλεις αυτό το τζάκι και όχι ας πούμε ένα Palazzetti που είναι κορυφή? Τι προδιαγραφές έχει και θα το προτιμήσεις έναντι επωνύμων σε τέτοια τιμή? Πόσα Kw είναι, πόσο % απόδοση έχει, τι διαστάσεις είναι? Ποιό μοντέλο είναι? Έχει πουθενά κάνα pdf να το δούμε? Εγγύηση έχει? Ευρωπαική προδιαγραφή EN13229 για ενεργειακή συσκευή στερεών καυσίμων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5970 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Geota
file mou se rotao giati oi paixtes tis texnokamin exoun valei enan thermothalamo mesa stin fotia gia na zestainei ton aera apo to ventilater kai tipota allo me apotelesma na exo megali apoleia apo ta kaysaeria kai na min piano megales thermokrasies.
Skeftomai loipon na anoikso pali thn fuska toy tzakioy kai na valo enallakti pano


Λεπτομέρειες για ενεργειακά θα ρωτήσεις τα παιδιά που το κατέχουν...Όσο για τον εναλλάκτη, ο Asteris στην 1η σελίδα αυτού του θέματος έχει ανεβάσει φώτο και εξηγεί πώς λειτουργεί καθώς και τα αποτελέσματα από την τοποθέτηση. Διάβασέ τα και θα καταλάβεις. Επίσης κάπου έχω ανεβάσει και εγω φώτο απο την μετατροπή.

(Αν μπορείς μη γραφεις greeklish ;) ;) )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5973 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
geota
Ο αστερης ειναι γειτονας φιλε μενει ακριβως απεναντι μου και τα λεμε απλα ψαχνω για μια μετατροπη σιγουρη να κανω γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου.
Ο εναλακτης ειναι σιγουρος απλα προσπαθω να κοψω τον αερα και να μειωσω τον ελκυσμο της καμιναδας χωρις ομως να πεφτει η αποδοση του τζακιου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5979 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ο ερημίτης είναι το ένα από τα δύο ελληνικά τζάκια που έχω αναφέρει σε προηγούμενα post ότι δεν καίει σωστά, το δεύτερο είναι ενός άλλου φίλου που το αγόρασε από τον τζακά στην Πολίχνη και πριν από λίγο έμαθα ότι και ένας τρίτος φίλος που έβαλε μονομπλόκο από το γνωστό χυτήριο της περιοχής Λαγκαδά, διαπίστωσε ότι και τα διπλά λεφτά έδωσε σε σχέση με το Invicta που του είχε προταθεί και λιγότερη ζέστη αποδίδει. Και γκρέμισε και όλο το παλιό τζάκι για να μπει το μονομπλόκο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.497 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ