Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20139 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπερα.χρονια πολλα
Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν
Τον κεραμοβαμβακα τον βαζουμε πισω απο τις κασετες επειδη ο χωρος ειναι μικρος
Επισης τον βαζουμε οταν θελουμε να κανουμε διπλο αεροθαλαμο(σε αυτην την περιπτωση μιλαμε για τζακι με μοτερ και θελουμε να στειλουμε την ζεστη στα αλλα δωματια χωρις να εχουμε πολλη ζεστη στο χωρο του τζακιου)
αλλα και παλι σας λεω αν θελετε το βαζετε. απλως δεν θα εχετε την θερμανση που θελετε στην εκτονωση

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bill

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20272 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Στελιος1 έγραψε: 22Καλησπερα,σας παρακολουθω εδω απ τον χειμωνα, πολλους σας ξερω κι απο αλλου (κ εσεις φυσικα) και ειμαι τζακας.. Μπορω να μιλησω (οχι αμεσα αλλα εν καιρω) εδω, η θα μου πειτε οτι κανω διαφημιση στον εαυτο μου? Δεν πουλαω ουτε εχω πουλησει τιποτα ποτε σε κανεναν!Ειμαι ομως νομιμος, πληρωνω τεβε κτλ, αυτο με καθιστα επιχειρηση που θα διαφημιστει εντεχνως πονηρα η μπορω ν προβαλω θεσεις αποψεις γνωμες κ οτι αλλο μου κατεβει ενιοτε στην κεφαλα?
Σε καμια περιπτωση (εκτος μιας τωρα που υπαρχει ηδη εστια ακριβη Ελληνικη ενεργειακη αλλα θα ''επεμβω'' γιατι μου ζητηθηκε να επεμβω και δεν βγαζει ζεστη η ακριβοπληρωμενη)δεν τοποθετω αλλη εστια εξον της δικης μου κατασκευης. Ομως ειναι χειροποιητη δηλαδη θελω να πω και αυτο θα πει διαφημιση? Ξανατονιζω οτι δεν πουλαω κατι που θα τοποθετησει ο καθε Μπεν αλλα εγω ο ιδιος κ αν δεν γινεται αυθτο τοτε δεν παιρνω και την δουλεια. Καταλαβαινετε (ειδικα οι υπευθυνοι τ κοινοτητας) τ διλλημα μου? Ειμαι ιδιαζουσα περιπτωση. Αν συνεχισω (κ εχω πολλες ενστασεις σε οτι λετε εδω κ την προσεγγιση στ τζακι γενικα)διαφημιζομαι? Εχω διπλωμα ευρεεσιτεχνιας κ περιμενω δετερο και τριτο κ ετοιμαζω κ τεταρτο, πραγμα που με διαφοροποιει απ τα καθιερωμενα-γνωστα που συζητατε και αρα οτι πω ειναι ταυτοχρονα και προβολη δικη μου. Αναφερετε συνεχως ενα σωρο μοντελα μαρκες διαφορες κτλ, μεχρι και αλοδαπους μαστορους, εγω κανει να φανω η απαγορευεται?? Σ αυτο εδω το φορουμ εχει 5-6 υποτιθεμενες πατεντες σε βιντεο παρανομες που απλα με κλεβουν κ εγω που ειμαι ο εφευρετης (ολες μα ολες οι Ελληνικες ειναι ακριβως μετα απο τοτε που εδειξα πραγματα! Και ξαφνικα γεμισαμε πανεξυπνους..) δισταζω να αποκαλυφθω. Τελικα πως οριζονται επακριβως και σωστα τα ορια στο τ ειναι διαφημιση και τι οχι?
Και επειδη παραπανω διαβασα ανοησιες και κοτσανες θα τονισω οτι δεν ειναι ολοι οι μαστοροι αμορφωτοι κυριοι προχειροι που λετε αυτα! Και οτι ενας μαστορας η εργατης ενιοτε μπορει να ειναι και σοφος απεναντι σε εναν γιατρο νουμερο που σπουδασε και πηρε ενα πτυχιο γιατι τον υποχρεωσε το κοινωνικο κατεστημενο του κ οχι η ψυχη του η ιδια..

Στελιος1 έγραψε: Δεν μπορω να σας ακολουθησω, εχετε την πολυτελεια του χρονου (μυγες κοπανατε στ δουλεια σας μερικοι?) κ εγω οχι.. Οτι ισχυριζεται ο καθενας σας θελω αποδειξη σοβαρη με βιντεο. οσο δεν το κανετε αυτο σας λεω αγυρτες! Δεν θελετε να μου αποδειξετε.. μην το κανετε παιδες! Αερολογιες και φουμαρα καλως κανετε και τα λετε παιζοντας το παιχνιδι σας καποιοι! Μονον για τζακια δε λετε εδω αν δεν ειναι απο το ληροι! Μερικοι καποιοι αλλοι ειστε και.. χαζοι????? Μου προτεινετε να βαλω πελατη μου να σας πει ΚΑΛΑ λογια για μενα??? Αν βαλω τ κουμπαρο μου η τον αδελφο μου σας κανει?? Αν γραφτω με αλλο μειλ κ ονομα σας κανει???? θα το πιστεψετε οπως απαιτειτε να πιστεψω κ εγω εσας???? Πανακριβο πληρωσες το τζακι σου Αστερη! ΚΑΜΙΝΟΤΕΧΝΙΚΗ πχ ειναι αιωνες μπροστα απ αυτα! Τζακια ΛΑΖΑΡΟΥ επισης! Φυσικα και σε 2 χρονια θα ειμαστε ολοι ανεργοι ψαχνοντας την Ευρωπαικη τεχνολογια ενος.. ΚΟΥΤΙΟΥ, Ελληναραδες ντροπη μας! Δε γουσταρω την στημενη παρεα σας! Πουληστε οτι προλαβαινετε και μπορειτε! Θα επανελθω με διαφημηση στον ενναλλακτη ΜΟΥ υπεραποδοσης οταν ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ και με το ισχυροτερο χαρτι που μπορει να υπαρχει στην ''ερημη χωρα'' εχω να δειξω κατι ΝΕΟ κσι σοβαρο.


Στέλιος1 το να βάλεις το κουμπάρο σου και τον αδελφό σου να γράψουν αλήθειες για τα τζάκια που τους έβαλες δεν είναι κακό.
Μετά από 69 μυνήματα που εκανες στο forum σε πιάνει ενα παραλήρημα και δεν γουστάρεις την στημένη παρέα μας. Με γεια σου με χαρά σου εμείς εδώ είμαστε και όταν θελήσεις να ξαναγράψεις να το κάνεις τηρώντας τους κανόνες του forum.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20276 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
για τον κεραμοβαμβακα,επανερχομαι,μετα απο καποιο ψαξημο και καποια τηλ.μπορουμε να τον χρησιμοποιησουμε μονο αν τον καληψουμε με αλουμινιο,λαμαρινα,γυψοσανιδα ακαυτη αλλιος πετροβαμαβκα με αλλουμινιο και στα κενα ταινια αλλουμινιου.
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20304 από stamos
Απαντήθηκε από stamos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
πάντως εγώ έχω πετροβάμβακα της knauf (cheminea) με αλουμίνιο και καλές αποστάσεις από σωλήνες και πάλι μυρίζει.
αφού σκέφτομαι να εκτονώσω τον αεροθάλαμο από εξώ και ας έχω μικρές απώλειες (θερμίδες) για να γλυτώσω τις οσμές.ίσως ανοίξω και πλύνω και θερμοθάλαμο με απορυπάντικό μήπως μυρίζει και κάτι άλλο.
θα σας ενημερώσω .
ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20313 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

stamos έγραψε: πάντως εγώ έχω πετροβάμβακα της knauf (cheminea) με αλουμίνιο και καλές αποστάσεις από σωλήνες και πάλι μυρίζει.
αφού σκέφτομαι να εκτονώσω τον αεροθάλαμο από εξώ και ας έχω μικρές απώλειες (θερμίδες) για να γλυτώσω τις οσμές.ίσως ανοίξω και πλύνω και θερμοθάλαμο με απορυπάντικό μήπως μυρίζει και κάτι άλλο.
θα σας ενημερώσω .
ευχαριστώ.


Καλησπερα
Αφου λετε οτι θα ερθει την δευτερα ο τζακας να διορθωσει το προβλημα ,τα αποτελεσματα θα τα δειτε καλυτερα οταν αρχισουν τα κρυα
θα κανετε εκτονωση απο εξω και καθολου απο μεσα?
Η θερμανση και οι οσμες πανε μαζι
οποτε η θα βγουνε εξω μαζι η θα ερθουν μεσα με πιο μεγαλη ενταση λογω οτι θα φυσαει το χειμωνα

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20315 από stamos
Απαντήθηκε από stamos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σας ευχαριστω για την απάντηση .θα εκτιμούσα μια πρόταση ,καθώς εσείς είστε ο ειδικός .εγω δεν είμαι .εστω και αυτο όμως που είπατε με βάζει σε ενδοιασμούς χωρίς να ξέρω τι μπορω να κάνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.516 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ