Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14418 από angelos1978
Απαντήθηκε από angelos1978 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
στην παραπανω φωτο φαινεται μονο η φτερωτη απο το βεντιλατερ καθώς στο υπολοιπο τμημα έχει μονωθει με πετροβαμβακα για θερμοκρασιες. συνολο τα σπιραλ που βγαινουν έξω απο το τζακι ειναι δυο (για εξωτερικο αερα ειναι δυο ,
1) ένα του βεντιλατερ που τραβαει αερα απο έξω
2)ενα σπιραλ που παει κατευθειαν στη βάση μπροστα του τζακιου ελευθερα για την καυση (φ 125) ,αφησα και ένα ποντο απο το μαρμαρο ποδια και το καμινι όπως έχουν πει και άλλη στο forum,
σε δυο δοκιμες που έκανα τραβαει παρα πολυ καλά , αλλά τα πραγματικα αποτελεσματα θα φανουν το χειμωνα με τα πραγματικα τεστ



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14422 από nima
Απαντήθηκε από nima στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα,είμαι καινούργια στο forum.Έχω σκοπό να αγοράσω καινούργιο τζάκι και θα ήθελα βοήθεια.Θέλω να ζεστάνω την σαλονοκουζίνα που είναι 70 τ.μ. και το ένα υπνοδωμάτιο που είναι στον επάνω όροφο περνάει η καμινάδα και θέλω να βγάλω μια περσίδα για να ζεστάνω και εκεινο τον χώρο οποίος είναι 20τ.μ.Είμαι ανάμεσα στα δύο παρακάτω τζάκια.

www.edilkamin.com/el/focolari_chiusi/focolare_titano.aspx

www.piazzetta.it/el-GR/Product/Details/m...l-door/ma-283-d-s-sl

Ποιό μου προτείνεται?

Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14435 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
εχει βαλει κανεισ αυτες τισ ενεργειακες κασετες www.dnclima.gr/προϊόντα/ΘΕΡΜΑΝΣΗ/ΕΣΤΙΕΣΤ...ΟΥ/PRITYCFPR036.html
ειναι οικονομικες αλλα ειναι καλες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14436 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@ Nima


To Edilkamin είναι και πιό δυνατό και πιό αποδοτικό. Αν παίζουν στην ίδια περίπου τιμή, θα το προτιμούσα. Για τα μέτρα που ζητάς να θερμάνεις πάντως, οποιαδήποτε πιστοποιημένη κασέτα/foyer των 12-14kW, θα τα ζεστάνει άνετα, αν θες να γλυτώσεις χρήματα. Αρκεί να μιλάμε και για σπίτι με σύγχρονες μονώσεις...
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14437 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

legend7ts έγραψε: εχει βαλει κανεισ αυτες τισ ενεργειακες κασετες www.dnclima.gr/προϊόντα/ΘΕΡΜΑΝΣΗ/ΕΣΤΙΕΣΤ...ΟΥ/PRITYCFPR036.html
ειναι οικονομικες αλλα ειναι καλες?


Οι βουλγάρικες Prity είναι. Μακριά. Έχει πραγματικές εστίες, με πραγματικές αποδόσεις και ισχύ στα ίδια λεφτά, διάβασε το forum από την αρχή. Οι Prity δηλώνουν ότι νάναι και σε ισχύ και σε απόδοση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8, legend7ts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14440 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
κατι αλλο!!! το σπιτι ειναι συνολο 75 τετραγωνικα, ο χωρος που ειναι το τζακι ειναι στη εισοδο στο σπιτι, ο χωρος που θελω να θερμανθει ειναι γυρω στα 55 τετραγωνικα γιατι για να παει στα δωματια λιγο δυσκολο ετσι οπως ειναι η διαρυθμιση. να προτιμησω με βεντιλατερ ή χωρις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.464 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ