Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14374 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ποια ειναι η πιο οικονομικη και σχετικα καλη κασετα? το κοστοσ εγκαταστασης που περιπου παιζει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14382 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Φιλε μου καλοριζικο το νεο σου τζακι.Δεν ειμαι μαστορας αλλα νομιζω οτι οι περσιδες σου ειναι πολυ ψηλα,το λαθος αυτο εγινε με το δικο μου 2.70 περιπου υψος κ οταν κατεβασα μια για δοκιμη στο 1.50 ειδα μεγαλη διαφορα διοτι η ζεστη ανεβαινει επανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14395 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

angelos1978 έγραψε: str1979 σε ευχαριστώ πολύ ,

έτσι το έκανα τελικά και έγινε τέλειο, και ας είχε αντιρρήσεις ο τζακάς στην αρχή , το πίεσα πολύ και τελικά μου το έκανε (για να γλιτώσει κόπο είχε αρνηθεί στην αρχή ) και μετά παραδέχθηκε ότι έτσι είναι πολύ πιο σωστό και αποδοτικό



από τις γωνίες και πάνω έγινε το παταράκι!!!


μια χαρά το έκανες
Και εγώ έτσι το εχω αλλα το εκανα μονος μου χωρις μαστορα και μου πηρε παραπανω χρονο
Καλοδούλευτο !

Invicta Compact 700
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by str1979.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14404 από δημητριαδης
Απαντήθηκε από δημητριαδης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
αγγελε καλοριζικο καλες ζεστες να εχεις να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα τι ενοοεις λεγοντας μοτερ διπλης αναροφησης 500 κυβικα ( εξωτερικο και εσωτερικο αερα με την ασπρη περσιδα διπλα στην εστια )
και το μοτερ πως το εβαλες χωρισ σπιραλ τι ενοεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14409 από δημητριαδης
Απαντήθηκε από δημητριαδης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
αγγελε αν μενεισ αθηνα θελω το τζακα σου στειλε μου με μαιλ αν θες τηλεφωνο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14417 από angelos1978
Απαντήθηκε από angelos1978 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

δημητριαδης έγραψε: αγγελε καλοριζικο καλες ζεστες να εχεις να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα τι ενοοεις λεγοντας μοτερ διπλης αναροφησης 500 κυβικα ( εξωτερικο και εσωτερικο αερα με την ασπρη περσιδα διπλα στην εστια )
και το μοτερ πως το εβαλες χωρισ σπιραλ τι ενοεις


γεια σου φιλε, δυστηχως είμαι απο θεσσαλονικη, το βεντιλατερ που έβαλα είανι το εξης :


μακρις μοτορς βαρδαρης 110 ευρώ περιπου

αυτό συνδέεται με δύο σπιραλ ( φ 125) στις δυο άκρες του και η μια σωληνα παει έξω να τραβαει αερα το τζακι εξωτερικο και η άλλη άκρη του παει μεσα στο σπιτι οπως έχω στις πανω φωτο μου η άσπρη περσιδα. αυτο το κάνεις για να παιρνεις και απο έξω αερα (βάζεις και ρυθμιζομενη περσιδα για να το ρυθμιζεις στα πολλα κρυα να μην τραβαει τοσο απο έξω κρυο αερα)
εγω το βεντιλατερ το έβαλα στη πλατη του καμινιου και κατω , έστι ώστε να φυσαει ελευθερα χωρίς αεραγωγους και να βγαινει ο ζεστος αερας απο τις μςγαλες περσιδες χωρίς αεραγωγους για να μην κάνει θορυβο ο αερας που βγαινει απο ταστενα σπιραλ που τοποθετουνται συνηθως (πραγματι δεν κάνει θορυβο) μονο οταν το βαζω στο βουλ ακουγεται , περισσοτερο ο αερας που τραβαει μεσα απο τη στρογγυλη περσιδα.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.579 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ