Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14065 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

tfekman έγραψε: Κουτσούφλιανης (τυχαίο όνομα μη το πάρετε τοις μετρητοίς)



Ωωωωπ...!
Το Κουτσουφλιανη ειναι παλιο βλαχικο ονομα χωριου.
Εχεις καμμια σχεση?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14068 από tfekman
Απαντήθηκε από tfekman στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

dmtr έγραψε: @tfkman

Πάντως εγώ στη θέση σου θα κοίταζα και τα Dovre.

Είναι πολύ αποδοτικά και οικονομικά στην κατανάλωση. Εάν μάλιστα το φέρεις από Πολωνία έρχεται ακόμα οικονομικότερο.

Οι Νορβηγοί κάτι ξέρουν από κρύο :)


Για τα Dovre ομολογουμένως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά η τιμή που άκουσα για το 2180 από αυτόν που τα φέρνει στη πόλη μου (Ιωάννινα) δε μου άρεσε καθόλου :P και με τη διαφορά απ' ότι κατάλαβα αυτός μόνο τα πουλάει απ όσο μου έδωσε να καταλάβω οπότε θα έπρεπε να βρω κάποιον άλλο να το εγκαταστήσει και αναλόγως να με κάνουν μπαλάκι ο ένας στον άλλο στη περίπτωση που κάτι δε πάει καλά.Η τιμή για τζάκι χωρίς βεντιλατέρ και περσίδες και με πόρτα που ανοίγει στα πλάγια και όχι προς τα πάνω είναι η ίδια που μου έδωσαν και για το nordica με βεντιλατέρ 900 μ3/ω και τις περσίδες με τζάμι ανοιγόμενο προς τα πάνω και προς τα πλάγια (για καθάρισμα).


stergiosbik
Το Κουτσούφλιανη είναι αν θυμάμαι καλά η παλιά ονομασία ενός χωριού των Τρικάλων.Κάποια φορά που είχα περάσει από εκεί μου είχε πει ένας φίλος αυτό το όνομα το οποίο μου έμεινε και το χρησιμοποιώ όπως χρησιμοποιούν άλλοι τη Κωλοπετινίτσα :P
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by tfekman.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14072 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

dmtr έγραψε: @tfkman

Πάντως εγώ στη θέση σου θα κοίταζα και τα Dovre.

Είναι πολύ αποδοτικά και οικονομικά στην κατανάλωση. Εάν μάλιστα το φέρεις από Πολωνία έρχεται ακόμα οικονομικότερο.

Οι Νορβηγοί κάτι ξέρουν από κρύο :)


Καμία σχέση, σας παραπλανούν εδώ και χρόνια. Βέλγοι τα φτιάχνουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14079 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

tfekman έγραψε:

dmtr έγραψε: @tfkman

Πάντως εγώ στη θέση σου θα κοίταζα και τα Dovre.

Είναι πολύ αποδοτικά και οικονομικά στην κατανάλωση. Εάν μάλιστα το φέρεις από Πολωνία έρχεται ακόμα οικονομικότερο.

Οι Νορβηγοί κάτι ξέρουν από κρύο :)


Για τα Dovre ομολογουμένως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά η τιμή που άκουσα για το 2180 από αυτόν που τα φέρνει στη πόλη μου (Ιωάννινα) δε μου άρεσε καθόλου :P και με τη διαφορά απ' ότι κατάλαβα αυτός μόνο τα πουλάει απ όσο μου έδωσε να καταλάβω οπότε θα έπρεπε να βρω κάποιον άλλο να το εγκαταστήσει και αναλόγως να με κάνουν μπαλάκι ο ένας στον άλλο στη περίπτωση που κάτι δε πάει καλά.Η τιμή για τζάκι χωρίς βεντιλατέρ και περσίδες και με πόρτα που ανοίγει στα πλάγια και όχι προς τα πάνω είναι η ίδια που μου έδωσαν και για το nordica με βεντιλατέρ 900 μ3/ω και τις περσίδες με τζάμι ανοιγόμενο προς τα πάνω και προς τα πλάγια (για καθάρισμα).


stergiosbik
Το Κουτσούφλιανη είναι αν θυμάμαι καλά η παλιά ονομασία ενός χωριού των Τρικάλων.Κάποια φορά που είχα περάσει από εκεί μου είχε πει ένας φίλος αυτό το όνομα το οποίο μου έμεινε και το χρησιμοποιώ όπως χρησιμοποιούν άλλοι τη Κωλοπετινίτσα
:P


Το ξερω γι αυτο κ ρωτησα.
Απο αυτα τα μερη ειμαι κι εγω.Διπλανο χωριο.
Ευχαριστω

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14082 από akapsali
Απαντήθηκε από akapsali στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Παλιό Ονομα = Κουτουφλιανή
Νεο Ονομα = Παναγιά

Νομός Τρκάλων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14134 από δημητριαδης
Απαντήθηκε από δημητριαδης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλημερα να ρωτησω κατι ακομα εκανα μια τρυπα 100 αρα για αερισμο του τζακιου την εφερα κατω απο την εστια και θελω να στειλω και αερα στο βεντιλατερ του εναλακτη να κανω διακλαδωση με ταφ η καινουρια ανεξαρτητη τρυπα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.487 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ