Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3609 από Katakipapa
Απαντήθηκε από Katakipapa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είχα ψάξει να βρω πληροφοριες σχετικα με τις κασετες πριν παω για ερευνα αγορας αλλα δεν μπόρεσα να βρω πολλα πραγματα και σε κατι συζητησεις που ειχα βρει σε αλλα φόρουμ δεν μπόρεσα να πάρω απάντηση για το τι έπρεπε να προσέξω κατα την επιλογή κασέτας. Το φόρουμ εδω δεν το ειχα ανακαλύψει ακόμα και έτσι πήγα στα τυφλά και απο μεγάλη χαζομαρα αφεθηκα στα χερια των ειδικών υποτίθεται..ειχα ενημερωσει για το ποσα τετραγωνικα ηθελα να ζεστανω κλπ και μου ελεγαν με μεγάλη σιγουρια ναι ναι αυτη ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη αφου καταφευγεις στη λυση της κασετας και οχι του ενεργειακου τζακιου εξαρχης. μου ειπαν οτι η κασετα δεν εχει την αποδοση ενος τζακιου που το φτιαχνεις εξαρχης ενεργειακο (προς τα εκει με εσπρωχναν στην αρχη) πονηρη και εγω αφου ειχα διαβασει οτι για ενιαιο χωρο η λυση της κασετας ειναι μια καλη επιλογη επεμεινα για κασετα και φανταστηκα οτι αφου υποτιθεται ηταν οτι καλυτερο ειχαν σε κασετα θα εκανα τη δουλεια μου. Τωρα βλεπω οτι θα μπορουσα να βρω κασετες με πολυ καλυτερη αποδοση αλλα τωρα ειναι αργα... καλυτερα να το ειχα γκρεμισει και να το ειχα χτισει απο την αρχη...εκανα την βλακεια και εμπιστευθηκα τους "ειδικους" θαμπωθηκα απο την ωραια βιτρινα και την πατησα. τελος παντων ευχαριστω και παλι για την απαντηση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3611 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Aστέρη,προτεινεις κατι σε κασσετα απο 14kw και ανω? Κλεινω προς την invicta 800 που την βρηκα στο leroy 1400ευρω

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3620 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
pantelis1973,μπορεις να μου αναφερεις αν θυμασαι τιμες για invicta 600-700-800 απο leroy?
τα 1400 ειναι μονο εστια ή και εγκατασταση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3622 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofix έγραψε: pantelis1973,μπορεις να μου αναφερεις αν θυμασαι τιμες για invicta 600-700-800 απο leroy?
τα 1400 ειναι μονο εστια ή και εγκατασταση?


Καλησπέρα σας. Έχω ξαναγράψει παλαιότερα για τα carbel www.carbel.net/encastrables.php -επιλέξτε το c69
Ρίξτε μια ματιά. Εγώ έβαλα ένα carbel c69 και είναι πολύ όμορφο.
Είναι ισπανικά με 2 βεντιλατέρ και 2 σκάλες εξαγωγής αέρα. Έχει και 2 εξαγωγές για αεραγωγούς (ανάλογα με το μοντέλο). Μπορείς να επιλέξεις και 3 διαφορετικά εσωτερικά (δείτε το link).
Είναι -κατά τη γνώμη μου- πολύ πιο όμορφα από τα invicta. Το συγκεκριμένο κόστισε 1150€ με ΦΠΑ.

ΥΓ.: Τώρα ετοιμάζομαι να βάλω και ένα c98 - θα ενημερώσω σχετικά...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by alxakc.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3631 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ναι, αλλά το C69 είναι 9kW και 90 κιλά. Φτερό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3634 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pantelis1973 έγραψε: Aστέρη,προτεινεις κατι σε κασσετα απο 14kw και ανω? Κλεινω προς την invicta 800 που την βρηκα στο leroy 1400ευρω


Δεν έχω και πλήρη εικόνα της αγοράς -δεν είμαι έμπορος- , αλλά οι invicta είναι από τις δυνατότερες που βρήκα και για αυτό προτίμησα. Το βάρος τους το επιβεβαιώνει, το πάχος τους το επιβεβαιώνει, οι 25-26 βαθμοί που πάει το σπίτι μου το επιβεβαιώνουν. Συν το ότι είναι σε λογική τιμή γιατί πωλούνται από supermarket και όχι από τζακάδες. Την 700άρα που κάνει 1070€ να υποθέσω ότι την έχουν εξαφανίσει από τα ράφια οι πελάτες, ε?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": cleverdim-1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.469 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ