Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125979 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Invicta Selenic 700
Εγώ ήθελα να επισημάνω τον κίνδυνο, για την περίπτωση που κάποιος κάνει κάτι λάθος και του σπάσει :unsure:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126032 από Zagio
Απαντήθηκε από Zagio στο θέμα Invicta Selenic 700
pontios74 και Stavrax σας ευχαριστώ. Το καθαρό τζάμι δεν είναι μόνο θέμα καθαριότητας, το θέλουμε για να βλέπουμε και την ομορφιά της φλόγας. Πάντως εάν καθαρίζεται το/τα τζάμι/ια μετά από κάθε άναμα είναι μια χαρά.
Βέβαια στο γωνιακό τζάκι έχω διαπιστώσει, ότι στο ανοιγόμενο τζάμι με το υαλοκόρδονο σε ανάποδο Π τα πράγματα είναι πολύ πιο καλύτερα (μαυρίζει πολύ λιγότερο). Εν πάσει περιπτώσει και το καθάρισμα πρέπει να το δούμε ως ένα μέρος της όλης διαδικασίας της ενασχόλησης με το τζάκι, ακόμη και αν το ανάβουμε κάθε μέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127077 από giannisfragoulis
Απαντήθηκε από giannisfragoulis στο θέμα Invicta Selenic 700
Χαίρετε παιδιά,

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις περσίδες εκτόνωσης που πρέπει να έχει το παταράκι πάνω από το θερμοθάλαμο της εστίας. Κανονικά υπάρχουν δύο περσίδες εκτόνωσης στο παταράκι, μια χαμηλά και μια ψηλότερα. Υπάρχει πρόβλημα αν αντικαταστήσω τη μια περσίδα με ένα μικρό σωλήνα κρύου εξωτερικού αέρα (η μια πλευρά του τζακιού είναι σε εξωτερικό τοίχο) και βάλω μόνο την μία περσίδα ψηλά? Θα έχω πρόβλημα λέτε στην απόδοση? Το σκέφτηκα αυτό καθαρά και μόνο για αισθητικούς λόγους, για να μην έχω πολλές περσίδες στην πρόσοψη του τζακιού

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127082 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Οι περσίδες αυτές , δεν είναι για απόδοση αλλά για εκτόνωση (αερισμό) του παταριού.
Πρέπει να είναι στον ίδιο χώρο για να έχεις ροή.

Αν δεν θές να τις βλέπεις , μπορείς να μην βάλεις καθόλου αρκεί να μονώσεις την inox εκεί μέσα (κοίτα σε εμένα www.energ.gr/media/kunena/attachments/558/PA206591.JPG , στην παρουσίαση εδώ www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&limitstart=0#112667)

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127486 από padios
Απαντήθηκε από padios στο θέμα Invicta Selenic 700
liakjim, στο τζακι σου εχεις βαλει "εναλλάκτη (με κλαπέ ala caftis)", δηλαδη εναλλακτη με ενσωματωμενο κλαπε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127488 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Ναι .
Εναλλάκτη της kratki δλδ αυτόν : kratki.gr/index.php?option=com_virtuemar...ory_id=54&Itemid=159
Με πατέντα όπου μπαίνει μέσα γλώσσα και γίνεται έτσι : new.energ.gr/index.php?option=com_kunena...limitstart=15#112541

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ