Invicta Selenic 700

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59102 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Invicta Selenic 700
Άλλες φώτο απο το υπόλοιπο της εγκατάστασης δεν έχεις;

Μόνο 17-18 ρε αδερφε μπροστά στο τζάκι ειναι δυνατόν;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59144 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Invicta Selenic 700
Που δίνουν οι αεραγωγοί, πάνω από το τζάκι, ή πάνε σε δωμάτια?

Από τις εισαγωγές που έχει το Selenic δεξιά-αριστερά από το συρτάρι, βγάζει κρύο αέρα ή τις κλείσατε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59269 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Invicta Selenic 700
Χωρίς να είμαι ειδικός για το συγκεκριμένο τζάκι (Ο Αστέρης το ξέρει καλύτερα από όλους) αλλά ο θερμοθαλαμος που βλέπω στην φωτογραφία είναι υπερβολικά μικρός για αυτήν την εστία. Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει αλλά έγραφε ότι έπρεπε να φθάνει το λιγότερο 70 εκατοστά πάνω από την εστία.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59385 από sotiris v.
Απαντήθηκε από sotiris v. στο θέμα Invicta Selenic 700
ο ενας ο αεραγωγος πηγαινει στην περσιδα αριστερα και ο αλλος με ταφ στα δυο υπνοδωματια στον επανω οροφο.εκανε και παταρακι σε υψος 2.20 για να μπορει οπως λεει να κυκλοφορει καλυτερα ο ζεστος αερας!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59530 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα Invicta Selenic 700

sotiris v. έγραψε: ο ενας ο αεραγωγος πηγαινει στην περσιδα αριστερα και ο αλλος με ταφ στα δυο υπνοδωματια στον επανω οροφο.εκανε και παταρακι σε υψος 2.20 για να μπορει οπως λεει να κυκλοφορει καλυτερα ο ζεστος αερας!


Προσπάθησε ανεπιτυχώς να μετατρέψει την εστία σε κασέτα, εάν το βεντιλατέρ δεν είναι συνδεδεμένο με κοντρόλερ ή ντίμερ για να αυξομειώνει στροφές ρίχνει μεγάλη ποσότητα κρύου και εσωτερικού αέρα στον λαμαρινένιο θάλαμο με αποτέλεσμα να μην θερμαίνεται επαρκώς ο αέρας που βγαίνει από τις περσίδες, εισαγωγή εξωτερικού αέρα για την καύση δεν έχει, πάντως για την βάση της εστίας έδωσε τα ρέστα του αντέχει και φορτηγό να πατήσει επάνω, μετά λύπης μου είσαι φτού και από την αρχή...
Δώσε βάση στην παρατήρηση που έκανε ο ΑΣΤΕΡΗΣ εάν βγαίνει κρύος αέρας από τις τρύπες αριστερά και δεξιά από το συρταράκι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59713 από sotiris v.
Απαντήθηκε από sotiris v. στο θέμα Invicta Selenic 700
δεξια/αριστερα απο το δοχειο σταχτης βγαινει κρυος αερας ο οποιος μαλλον εξαρταται απο την ενταση του βεντιλατερ.
θα περιγραψω την κατασκευη που μου εκανε ο τζακας:
μου ειπε και εφτιαξα απο εναν σιδερα την βαση με τα τεσσερα ποδια και μου εκοψαν και μια λαμαρινα παχους περιπου τριων χιλιοστων εκει οπου παταει η εστια.η λαμαρινα αυτη ειναι πεντε εκατοστα μεγαλυτερη δεξια/αριστερα και πισω απο την εστια.πανω σε αυτην την λαμαρινα εφαρμοσε με βιδες το μεταλλικο κουτι που λειτουργει ως θερμοθαλαμος.την λαμαρινα αυτη τρυπησε και βιδωσε πανω το βεντιλατερ το οποιο το συνδεσε και με το κοντρολερ.ετσι το βεντιλατερ φυσαει απο κατω την εστια ανεβαζει τον ζεστο αερα και τον βγαζει απο τους αεραγωγους.
εγω τι να κανω τωρα?να τον φωναξω να που βγαλει τον μεταλλικο θερμοθαλαμο που εφτιαξε η μπορω να κανω κατι αλλο?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ