Διάφορες άλλες λύσεις για τζάκια

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2159 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Διάφορες άλλες λύσεις για τζάκια

pantelis1973 έγραψε: Μια αλλη λυση ειναι αυτη..

Το video στο δεύτερο ποστάρισμα λέει οτι είναι επικίνδυνη αυτή η λύση αν κατάλαβα καλά.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2164 από pantelis1973

jnet έγραψε:

pantelis1973 έγραψε: Μια αλλη λυση ειναι αυτη..

Το video στο δεύτερο ποστάρισμα λέει οτι είναι επικίνδυνη αυτή η λύση αν κατάλαβα καλά.


Ο τιτλος του video λεει επικινδυνο,αλλα η περιγραφη δεν αναφερει κατι..ισως δεν το καταλαβα καλα.
Που μπορει να υπαρχει επικινδυνότητα? Αν και σαν λυση για 500$ μου καθεται καπως..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2165 από pantelis1973
Μια ακομη λυση για εκει που υπαρχει η δυνατοτητα..
www.thermostahl.gr/misc/SC_Technical.pdf

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #3955 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Διάφορες άλλες λύσεις για τζάκια
Αυτα τα συστηματα κυκλοφορουν εδω και χρονια στην Αμερικη και απ'οτι διαβασα αυξανουν την αποδοση απο 10-12% στα 20-30%!
Επειδει φετος δεν θα κανω τιποτα για αντικατασταση του τζακιου συνενοηθηκα με τον κουμπαρο μου να παμε απο βδομαδα στον κουμπαρο του που εινα σιδερας και εχει κουρμπαδορο να κανουμε απο ενα τετοιο με 4 σωληνες και κομπρεσερακι να δουμε τι πουλια πιανει,τρεις 6 μετρες σωληνες ενυσχυμενες μαυρες και 2 κομπρεσερακια για να κανουμε απο ενα ο καθενας!
Κοστολογιο 50-70 ευρω για τα 2!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #7128 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Διάφορες άλλες λύσεις για τζάκια
Το ψευτοενεργειακο που εφτιαξα τελικα κανει μεγαλη δουλεια,δεν το περιμενα οτι θα βγαλει τοση ζεστη,με 150 ευρω το ανοικτου τυπου τζακι μου τωρα ζεσταινει ολον τον μεσαιο οροφο της μεζονετας(60 τ.μ) στους 21-22 βαθμους χαλαρα, με εξωτερικη θερμοκρασια 5-8 βαθμους και καταναλωση 2 ξυλα την ωρα μαξιμουμ, απ'το πρωι που το αναβω στις 10-11 μεχρι τις 11-12 το βραδυ αντε να ριξω 20-25 ξυλα και θα εβγαζε ακομη περισσοτερη ζεστη αλλα εβγαλα τελικα τον σαλιγγαρο 300 κυβικον μετρων αερα γιατι εκανε πολυ θορυβο (τον ειχα παρει δοκιμαστικα απο φιλο)και προτιμισα ενα βεντιλατερ ολο μεταλικο απο pc σερβερ 220volt που βγαζει 144 κυβικα την ωρα αλλα ουτε που το ακους (40db) και πεταει τον αερα στα 40-50 εκατοστα,ο σαλληγκαρος τον πετουσε στο μετρο κοντα,την θερμοκρασια που βγαινει ο αερας δεν μπορεσα να την μετρησω ακριβος γιατι ενα ηλεκτρονικο θερμομετρο που εχω μολις το βαζω στου 10 ποντους απο το στομιο χτυπαει 66 και μηδενιζει αρα ειναι πολυ μεγαλυτερη η θερμοκρασια,εχω ενα 24σαρι mitsubishi κλιματιστικο και ουτε για πλακα δεν μπορει να βγαλει ουτε την μιση θερμοκρασια που βγαζει αυτο απλα το κλιμα πεταει περισσοτερο αερα αλλα κανει και περισσοτερο θορυβο!

Η γυναικα μου που με εκραξε οταν εφερα το συστημα στο σπιτι και τσιρηζε "τι μου το εφερες αυτο το πραγμα μεσ'στο σπιτι μου" τωρα το εξυμνει σε ολους!
Οποιος ερχετε σπιτι παθαινει πλακα!!!!!
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #12511 από δημητριαδης
που μπορουμε να βρουμε τον σιγκεκριμενο,αν μπορεισ στειλε μου με μαιλ τη διευθηνση του Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ