LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato & φυσική ροή

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19928 από stamos
Απαντήθηκε από stamos στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato & φυσική ροή
σε συνέχεια των όσων λέγαμε. μόλις τσέκαρα την εστία, με φακό και ανακάλυψα ότι έχει τσαλακωθεί (προφανώς στην εγκατάσταση) η έξοδος που πάει στο δωμάτιο , έχει ανοίξει δήλαδή εκεί και τραβάει και απο τον αεροθάλαμο (βλέπω πίσω τον πετροβάμβακα), άρα τραβάει αέρα και απο αεροθάλαμο. εξού και οι οσμές. (με άλλα λόγια μυρίζει και ο πετροβάμβακας).
θα μιλήσω στον τζακά μου αφού αυτός έκανε την μ.... κα θα του πω να το φτιάξει.(δεν ξέρω τι θα κάνει).
επίσης σκέφτομαι να ξυλώσω εντελώς τον πετροβάμβακα.

δεν ξέρω ...εμπλεξα μάλλον :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19930 από βασιλιης
Κ.Γιαννη σιγουρα μπλεξατε
Για τον πετροβαμβακα που θελετε να βγαλετε θα ελεγα να το βγαλετε μονο αν δεν εχει αποσταση 5 με 7 ποντους απο τους σωληνες.
κουραγιο.
αν θελετε βαλτε μια φωτο

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stamos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19939 από stamos
Απαντήθηκε από stamos στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato & φυσική ροή




στη 1η φωτό βλέπετε την ετσία από μέσα. εκεί που έχω βάλει τον κόκκινο κύκλο έχει το θέμα.βλέπετε το άνοιγμα.και απο πίσω διακρένεται λίγο ο πετροβάμβακας. εκεί έχει γίνει η ζημία. δεν ξέρω αν ειναι μεγάλη και αν διορθώνεται. πάντως νομίζω θέλει φτιάξιμο.
θα τα ψάλω καλά στον τζακά μου γιατί προφανώς ήξερε ότι το έχει χαλάσει. όφειλε να μου το πει τουλάχιστον.
όσον αφορά για τον πετροβάμβακα έχει καλή απόσταση από σωλήνες. θα τον ρωτήσω κίολας.ασ το λύσει πάλι να φτιάξει...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19950 από βασιλιης
Καλησπερα κ.Γιαννη
Πιστευω οτι η ζημια εγινε χωρις να το καταλαβει
δεν θελω να πιστευω αυτο που λετε οτι το ηξερε
οπως πιστευω οτι θα ειναι συνεπης και θα ερθει να το διορθωσει.

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19951 από stamos
Απαντήθηκε από stamos στο θέμα LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato & φυσική ροή
Έχετε δίκιο ,παρασύρθηκα απο την απογοήτευση .να δούμε πως θα το φτιάξει γιατι η ζημιά είναι στην ίδια την κασέτα και όχι στην κατασκευή .περιεργος είμαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #19954 από Στελιος1
Σταμος με τ βοηθεια του Βασιλη το εντοπισες τ προβλημα.
Φιλτρο στ αερα μπαινει στ αρχη καποιου αγωγου ωστε να μην εχει επικαθησεις μεσα του και οχι στ εξοδο. Δυστυχως μαλλον δεν υπαρχει ετοιμη λυση (εγω τουλαχιστον δεν ξερω κατι αξιοπιστο) και ειναι βεβαιο οτι σε διαρκεια 2-3 χρονων? 5 χρονων? θα ειναι ανθυγιεινη η κατασταση. Περσι μπουκωσε μηχανακι και δεν εστελνε ουτε τ μισο αερα στ τζακι, οταν το εβγαλα να το αλλαξω επαθα πλακα! Τ πτερυγια ειχαν γεμισει, τ καθαρισαμε καλα και ηταν οκ! Στο πρωτο μοτερ προσπαθησε να βρεις να βαλεις κατι στ αναροφηση (γιατι στην μετα πορεια του αερα θα πρεπει να ναι και πυριμαχο) οσο πιο πυκνο φιλτρο ομως μπει τοσο μεγαλυτερο εμβαδο απαιτει η περσιδα ωστε να μην εμποδιζει την ροη..
Επειδη με πιεζουν και δεν θελω να βαλω αγωγους υιοθετησα αλλον τροπο, απλο και ευκολο και γινεται σε καθε σπιτι εκ των υστερων, τον εφαρμοσα σε 3 σπιτια (ξερουν οτι ισως τ αποτελεσμα δεν ειναι σοβαρο αλλα ισως και να ναι κ τελειο) και τ χειμωνα αν τ αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο θα τον δειξω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stamos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ