Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21053 από Asteris
Στρώσε 5εκ πλάκες πολυστερίνης στην σοφίτα και θα σου φτάνει και η κασέτα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21055 από zebrakat
πολυ σωστος δεν το ειχα προσεξει....ευχαριστω!!! κατι αλλο... σκεφτομαι για ενναλακτη γιατι με τα μοτερακια που ειδα στον 800 μου φανηκαν σαν ανεμιστηρακια υπολογιστη ( μπορω να ακυρωσω τα μαμισια και να χρεισιμοοοιησω πιο μεγαλα χωρισ εναλλακτη)...τι δυναμη μοτερ να βαλω ετσι ωστε να προλαβαινει να ζεσταινετε ο αερας??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21159 από jey

Asteris έγραψε: Στρώσε 5εκ πλάκες πολυστερίνης στην σοφίτα και θα σου φτάνει και η κασέτα...


Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Ξέρω τις θέσεις σου για τα λληνικά τζάκια που ομολογώ οτι με έχουν επηρεάσει πολύ.Σήμερα επισκέφθηκα μία ελληνική εταιρεία τη nef, η οποία αναφέρει οτι είναι στη διαδικασία πιστοποίησης των τζακιών της , οτι έχει πάχος το τζάκι 5-8 χιλ οτι δίνει 5 χρόνια εγγύηση και γραπτο πιστοποιητικό οτι το τζάκι τους καλύπτει αποκλειστικά τη θέρμανση του σπιτιού.
Έχεις εσύ η κάποιος άλλος φίλος εδώ άποψη για τη συγκεκριμένη εταιρεία?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21182 από Asteris
Η θέση μου είναι ότι τα περισσότερα ελληνικά τζάκια είναι κατασκευές του ποδαριού και δεν μπορούν να καλύψουν θέρμανση όλου του σπιτιού οικονομικά. Αυτούς φωνάζουμε για να αποφύγετε. Υπάρχουν και οι ελάχιστοι καλοί, που δυστυχώς πρέπει να ξεχωρίσουν μέσα στο πλήθος και να αποδείξουν ότι αξίζουν τα χρήματά μας. Μακάρι να το κάνουν γρήγορα, όπως έχω ξαναπεί, δεν έχω κανέναν λόγο να δίνω αξία σε ξένες κατασκευές.

Η ΝEF αξιόλογη φαίνεται, αισιόδοξα νούμερα, ας μας πει κάποιος που την δούλεψε αν ισχύουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21194 από GEO DRAMA
Μπορείται να μου πείτε πόσο κοστίζει το τετρ. μέτρο πετροβαμβακα με φύλο αλλουμινίου πάχους 5 εκ. της καλύτερης ποιότητας?
Ένας μου είπε ότι θέλει 260 ευρώ για να μονώσει όλη τη γυψοσανίδα.
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21232 από kaptainikos

Asteris έγραψε: ...... Υπάρχουν και οι ελάχιστοι καλοί, που δυστυχώς πρέπει να ξεχωρίσουν μέσα στο πλήθος και να αποδείξουν ότι αξίζουν τα χρήματά μας. Μακάρι να το κάνουν γρήγορα, όπως έχω ξαναπεί, δεν έχω κανέναν λόγο να δίνω αξία σε ξένες κατασκευές.

Η ΝEF αξιόλογη φαίνεται, αισιόδοξα νούμερα, ας μας πει κάποιος που την δούλεψε αν ισχύουν...

σωστος !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ