Υδραυλικό τζάκι & boiler

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #15477 από tom007
Απαντήθηκε από tom007 στο θέμα Υδραυλικό τζάκι & boiler
ok χρηστο
ενα τελευταιο τα 17μ αποσταση ειναι απαγορευτικα;θα ζεσταθω καθολου; εκανες τετοια εγκατασταση με τοσα μετρα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #15478 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Υδραυλικό τζάκι & boiler

tom007 έγραψε: ok χρηστο
ενα τελευταιο τα 17μ αποσταση ειναι απαγορευτικα;θα ζεσταθω καθολου; εκανες τετοια εγκατασταση με τοσα μετρα;





Τα 17 μετρα οταν κυκλοφορεις τα νερα με τον αναλογο κυκλοφορητη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο...φροντιζεις να μονωσεις τις σωληνωσεις για να μην εχεις απωλειες και εισαι ΟΚ.
Τα περισσοτερα τζακια τα εχω συνδεσει με δοχειο αδρανειας και απο κει στην εγκατασταση...οι αποστασεις που ειχα απο το τζακι στο δοχειο και απο κει στην εγκατασταση μαλλον μεγαλυτερες ηταν.
Αν γινουν ολα σωστα γιατι να μη ζεσταθεις.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22515 από ΛΕΩΝ
Απαντήθηκε από ΛΕΩΝ στο θέμα Υδραυλικό τζάκι & boiler
γεια σας .
ειμαι νεος στο ξυλο αλλα λογο των υπερβολικης χρησης του ετερου μελους της οικογενειας (h συζηγος) που καρφωνε τον θερμοστατη στους 28 (οταν εγω ημουν απων !) αλλα και της παραλογης τιμης του μαυρου ζωμου της γης αγορασα ενα ενεργιακο .ομορφα . το εψαξα καλα πολλα τηλεφωνα σε πολιτες . Ολοι μα ολοι διαφορετικες γνωματευσεις . ενεργιακο με καναλια αερος αλλος πελλετ αλλος ξυλο .
Τελος παντων κατεληξα στο edilcamin idro 100 2 ande + kit idro n1
η τιμη στην ελλαδα παραλογη οποτε σε ενα ταξιδι μου το εφερα αθηνα .
Τωρα τι χρειαζομαι ?
τζακα ?
υδραυλικο ναι αλλα με τι γνωσεις
και γυψοσανιδα , ναι αλλα τι υλικα θα εχει
λοιπον
εκλιπαρω για καθε δυνατη βοηθεια
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22644 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Υδραυλικό τζάκι & boiler

ΛΕΩΝ έγραψε: γεια σας .
ειμαι νεος στο ξυλο αλλα λογο των υπερβολικης χρησης του ετερου μελους της οικογενειας (h συζηγος) που καρφωνε τον θερμοστατη στους 28 (οταν εγω ημουν απων !) αλλα και της παραλογης τιμης του μαυρου ζωμου της γης αγορασα ενα ενεργιακο .ομορφα . το εψαξα καλα πολλα τηλεφωνα σε πολιτες . Ολοι μα ολοι διαφορετικες γνωματευσεις . ενεργιακο με καναλια αερος αλλος πελλετ αλλος ξυλο .
Τελος παντων κατεληξα στο edilcamin idro 100 2 ande + kit idro n1
η τιμη στην ελλαδα παραλογη οποτε σε ενα ταξιδι μου το εφερα αθηνα .
Τωρα τι χρειαζομαι ?
τζακα ?
υδραυλικο ναι αλλα με τι γνωσεις
και γυψοσανιδα , ναι αλλα τι υλικα θα εχει
λοιπον
εκλιπαρω για καθε δυνατη βοηθεια
ευχαριστω



Καλησπερα
Πρωτα πρεπει να ερθει τζακας να σας κανει την συνδεση και να βρει την σωστη θεση του τζακιου
Δευτερον να ερθει ο υδραυλικος που εχει ασχοληθει με τζακια κατα προτιμηση να ειναι μαζι με τον καυστηρατζη
Οταν τελειωσουν και η τρεις μαζι αναβουν το τζακι να γινονται και οι δοκιμες να δειτε και εσεις την λειτουργια του τζακιου σε συνδυασμο με τα σωματα
Τελος ο τζακας κλεινει το τζακι με μονωσης και γυψοσανιδες βαζει περσιδες εκτονωσης.βαζει και θυριδα επισκεψιμη

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΛΕΩΝ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22649 από ΛΕΩΝ
Απαντήθηκε από ΛΕΩΝ στο θέμα Υδραυλικό τζάκι & boiler
το τιμ του υδραυλικου που μου συστησαν σαν πολυ καλος και με πολλες τοποθετησεις ειναι αυτος ο βοηθος του με εργασια μεροκαματο
και διαθετει δικο του γυψοσανιδα . :whistle:
λογο του χωρου μου ειμαι στον τριτο οροφο απο τετραοροφη υπαρχει η τρυπα και η θεση και θα περασει απο μεσα της μεταλλικα μπουρια οπως και το νερο για το δοχειο διαστολης .
δεν γνωριζω εαν πρεπει προερετικα να βαλω υποδομη για δοχειο αδρανειας? λογο του μεγαλου τζακιου σε σχεση με τις αναγκες του διαμερισματος 120τμ.
αλλα αυτη την περιοδο δεν περισευουν .
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #22652 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Υδραυλικό τζάκι & boiler
[quote="βασιλιης"
Δευτερον να ερθει ο υδραυλικος που εχει ασχοληθει με τζακια κατα προτιμηση να ειναι μαζι με τον καυστηρατζη




Βασιλη ο καυστηρατζης τι δουλεια εχει με το τζακι;;;

Υδραυλικος με εξειδικευση στην θερμανση ναι...καυστηρατζης ομως σε συσκευη χωρις καυστηρα γιατι;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ