Fuego F780 και αναβάθμιση

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #12856 από Akispap
Fuego F780 και αναβάθμιση δημιουργήθηκε από Akispap
Χαιρετε,

Καλως σας βρηκα. Εχω το τζακι που εγραψα και στον τιτλο(Fuego F780) το ειχα παρει το 1997-98 περιπου απο την Θερμη Θεσσαλονικης. Παινεμενο τζακι τοτε συμφωνα με τα λεγομενα τους. Ειναι μαντεμενιο με 2 πορτες σπαστες. Παρολα τα καλα λογια, το τζακι μου καπνιζε. Και ενω τοσα χρονια ηταν σχετικα υποφερτο μιας και δεν το αναβαμε τακτικα(λογω καπνου), φετος που ο χειμωνας ηταν βαρυς και χρειαζομασταν παραπανω θερμανση, δεν αντεξαμε και ετσι το γκρεμισαμε ειτε για να βαλουμε μια ενεργειακη σομπα, ειτε να ξαναχτισουμε σωστα το τζακι. Τελικα υπερισχυσε το 2ο. Πλεον ειμαστε σε αυτο το σταδιο εχουμε δει τρομερη βελτιωση σε σχεση με πριν, αλλα καποιες φορες βγαζει εναν απειροελαχιστο καπνο. Ειναι φυσιολογικο? Εχετε να δωσετε καποια αλλη συμβουλη? Καποιος με ιδιο τζακι? Οποιαδηποτε απορια εχετε με τις φωτογραφιες, ρωτηστε ελευθερα.
Βλεπετε το τζακι, την δουλεια που καναμε στην καπνοδοχο, απο κατω τις εισαγωγες αερα που βαλαμε για το χωρο καυσης, και τον ηλεκτρονικο ροοστατη για την ρυθμιση του βεντιλατερ. Οτι καναμε το καναμε εγω με τον πατερα μου. Δεν ειμαστε τζακαδες, οποτε οποια συμβουλη ευπροσδεκτη! Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ!







Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Akispap.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.269 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ