Climatherm 2012

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10289 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Re: Απ: Re: Απ: Re: Απ: Climatherm 2012

δημητριαδης έγραψε: Πολύς κόσμος στην έκθεση δεν το περίμενα κ . σαμαρά συγχαρητήρια πολύ καλό το περίπτερο και το κατέχετε το θέμα ,ενώ κάποιοι άλλοι ¨*συνάδελφοι* σας το πάλευαν αλλά δεν τα κατάφερναν ούτε στα στοιχειώδη που και γω τα γνώρισα από σας εδώ μέσα πριν έρθω στην έκθεση οπως Π.χ τα τούμπα αν τα λέω σωστά ρώτησα αν πρέπει να είναι οριζόντια η κάθετα γιατί τα είδα σε κάποια μηχανήματα ότι ήταν οριζόντια και μου είπαν ότι έτσι είναι τα σωστά. Και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που δεν πρόλαβα στην έκθεση ο δικό σας ο λεβητας Pellet MILE Pellets τι συστήματα ασφάλειας έχει. Σας ευχαριστώ και πάλι συγχαρητήρια


ευχαριστώ άλλη μια φορά που ήρθατε, και εσείς και πολλά παιδιά από το φόρουμ. Πράγματι, η έκθεση ήταν γεμάτη από βιομάζα, και ιδιαίτερα καινούριους στην βιομάζα που δεν ήξεραν τί έλεγαν...να φανταστείτε το τελευταίο βράδυ μου φύλαγε το καλύτερο...ήρθαν δύο καινούριοι από ένα περίπτερο παραδίπλα και μου έκαναν παρατηρήσεις γιατί προτείνω στους πελάτες μικρούς λέβητες ενώ εκείνοι λέει είναι εκπαιδευμένοι στην ...ΝΑΣΑ και ξέρουνε καλύτερα από εμένα και είναι και οι ΠΑΠΑΔΕΣ της ΕΝΟΡΙΑΣ και δεν γίνεται να μήν είναι σωστά αυτά που λένε (σε τέτοιο στύλ μου μίλησαν)...μου φύλαγε το καλύτερο για το τέλος...όπως και κάτι άλλοι που τους ρώταγες τί κάνει ο καυστήρας με το κλίνκερ και σου απάνταγαν "τί είναι το κλίνκερ?"

Σε γενικές γραμμές, πολλοί είδαν φώς και μπήκαν στην βιομάζα φέτος με ότι αποτέλεσμα μπορεί να έχει αυτό για τους καταναλωτές.

Τώρα σχετικά με τα ασφαλιστικά του ΜΙΛΕ Pellets, ο λέβητας, εκτός από τα βασικά όπως βαλβίδα ασφαλείας και προαιρετική βαλβίδα υδρόψυξης με κύκλωμα, έχει στον καυστήρα θερμοστάτη ασφαλείας για νερό πάνω από 110, έχει ασφαλιστικό υπερθέρμανσης μπούκας καυστήρα, ασφάλεια ρεύματος πλακέτας, και τέλος, άν όλα περάσουν από τον καυστήρα, καίει τον σωλήνα του και σταματάει την μεταφορά φωτιάς προς τα πάνω.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10296 από δημητριαδης
ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10355 από gianvas
Απαντήθηκε από gianvas στο θέμα Απ: Climatherm 2012
Καλημέρα.
Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από την έκθεση.
Ωραίος χώρος, ωραία στημένα περίπτερα και πολλές όμορφες παρουσίες (θηλυκές).
Πραγματικά, αν υπήρχε και λίγη γνώση παραπάνω για το τι πουλάει ο καθένας ..... θα ήταν όνειρο.
Δυστυχώς, τα όνειρα μόνο στον ύπνο μας.
Μοναδική εξαίρεση ο Νίκος, τον οποίο γνώρισα εκεί και είναι ευγενικός και αυτά που γνωρίζει τα μεταβιβάζει με όμορφο τρόπο χωρίς να κάνει τον εξυπνάκια.
Νίκο χάρηκα που σε γνώρισα και θα σε πάρω τηλ να βρεθούμε, γιατί θέλω να δω από κοντά τον λέβητα του σπιτιού σου, αν βέβαια το επιτρέπεις.

Όταν κάποιος δεν έχει μία.....
μπορεί να έχει δύο!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10357 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Re: Απ: Climatherm 2012

gianvas έγραψε: Νίκο χάρηκα που σε γνώρισα και θα σε πάρω τηλ να βρεθούμε, γιατί θέλω να δω από κοντά τον λέβητα του σπιτιού σου, αν βέβαια το επιτρέπεις.


μετά χαράς...! :) Περιμένω τηλέφωνο...να έχω και κανα' γλυκό στο σπίτι...δεν γίνεται να τον δείς ξεροσφύρει... :silly:

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10380 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Re: Απ: Climatherm 2012
καμία φωτο απο την έκθεση;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #10393 από gianvas
Απαντήθηκε από gianvas στο θέμα Απ: Re: Απ: Climatherm 2012
Το γλυκό θα το φέρω εγώ.....εσύ βάλε το τσίπουρο!!!!

Όταν κάποιος δεν έχει μία.....
μπορεί να έχει δύο!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ