Re:Re:Γιατι ο αυτοματος πληρωσεως ΔΕΝ αναπληρωνει το νερο;

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #171882 από papg
Εγώ τον έχω καταργήσει και κάνω αναπλήρωση νερού όταν χρειάζεται. Όσες φορές χρειάστηκε να βάλει νερό δεν εγινε ποτέ, την πρώτη φορά τον άλλαξα, την επόμενη πολύ απλά τον κατήργησα. Μιά φορά στην αρχή της σεζόν και εάν χρειαστεί.Βέβαια στην περιοχή μου το νερό είναι φούλ στα άλατα και σε συνδυασμό ότι σπάνιά χρειάζεται αναπλήρωση κολλάει.Σε ρυθμιστή πίεσης που έχω στο πόσιμο δίκιο και δουλεύει όλη μέρα δεν κόλλησε ποτέ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #171883 από stergiosbik
Ναι,απ' όσο ξέρω οι μειωτες δεν έχουν θέματα κολλησεων.
Η εύκολη λύση είναι να τα καταργήσω κι εγώ αλλά είναι και θέμα ασφάλειας.
Αν,τυχόν συμβεί κάτι ενώ απουσιάζω τι θα γίνει αφού στο κύκλωμα δεν θα μπαίνει νερό;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #171884 από χρηστος8

stergiosbik έγραψε: Ναι,απ' όσο ξέρω οι μειωτες δεν έχουν θέματα κολλησεων.
Η εύκολη λύση είναι να τα καταργήσω κι εγώ αλλά είναι και θέμα ασφάλειας.
Αν,τυχόν συμβεί κάτι ενώ απουσιάζω τι θα γίνει αφού στο κύκλωμα δεν θα μπαίνει νερό;


Δεν μπορω ρε φιλε να σε παρακολουθησω πραγματικα ομως:)

Τι μειωτες αντι για πληρωτες και πρασινα αλογα:woohoo:

Αν ειναι ετσι αντι για κυκλοφορητη βαλε μια αντλια ομβριων για να στελνεις νερα στα σωματα :lol:

Γι αυτο σου λεω...βαλε ενα CALEFFI να ησυχασεις.

Εγω εχω 550 τηλεφωνα πελατων στο κινητο μου...απο αυτους γυρω στα 300 ατομα εχω βαλει caleffi και ησυχασα.

Αν μπορουσα να βαλω αυριο και στους υπολοιπους θα το εκανα.

Δεν υπαρχει πιο μαλακισμενη βλαβη απο τον κολλημενο πληρωτη...υπαρχει λυση και στοιχιζει απλα 35 ευρω. ΤελοςB)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν by χρηστος8.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #171885 από stergiosbik
Xρησταρα εσυ καλα τα λες αλλα δεν γινεται να ξερουμε τα παντα για να λεμε εμεις στον μαστορα ποιο ειναι το σωστο.
Οταν σου λεει ο εκαστοτε μαστορας οτι ετσι πρεπει να γινει κατι,με ποιες γνωσεις θα τον αντικρουσεις;Επειδη σου το ειπε καποιος αλλος μαστορας;
Ασχετο θα τον βγαλουν κι εσυ θα καθεσαι να ξυνεις το κεφαλι σου για το τι ισχυει τελικα.
Αυριο θα τραβηξω παλι νερα για να δω αν θα τα αναπληρωσει.
Αν οχι,θα ψαξω να βρω ποιος πουλαει αυτη την μαρκα εδω στη Λαρισα να τον αγορασω.(Γαμω την καραντινα μου).
Θα παρω εναν αλλον υδραυλικο να τον περασει για να δω τι θα γινει.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #171888 από meletis

stergiosbik έγραψε: Xρησταρα εσυ καλα τα λες αλλα δεν γινεται να ξερουμε τα παντα για να λεμε εμεις στον μαστορα ποιο ειναι το σωστο.
Οταν σου λεει ο εκαστοτε μαστορας οτι ετσι πρεπει να γινει κατι,με ποιες γνωσεις θα τον αντικρουσεις;Επειδη σου το ειπε καποιος αλλος μαστορας;
Ασχετο θα τον βγαλουν κι εσυ θα καθεσαι να ξυνεις το κεφαλι σου για το τι ισχυει τελικα.
Αυριο θα τραβηξω παλι νερα για να δω αν θα τα αναπληρωσει.
Αν οχι,θα ψαξω να βρω ποιος πουλαει αυτη την μαρκα εδω στη Λαρισα να τον αγορασω.(Γαμω την καραντινα μου).
Θα παρω εναν αλλον υδραυλικο να τον περασει για να δω τι θα γινει.

Βάλε είτε CALEFFI όπως ήδη γράφτηκε ή Giacomini . Πέρσι άλλαξα και εγώ .
Και μου προτείνει Giacomini στα 35€.
Φέτος που μέτρησα το δοχείο διαστολής .
Το ξανά ρύθμισα το αυτόματο πλήρωσης στο 1,7 και το δοχείο διαστολής στο 1,5. Ύψος έχω 8 μέτρα .


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #171941 από stergiosbik
Πηγα πηρα τον Caleffi και αγορασα,μου το προτεινε το μαγαζι σαν επιπλεον ασφαλεια για τον πληρωτη,και ενα φιλτρο ορειχαλκινο σαν αυτο



Αυτες τις μερες θα 'ρθει ο υδραυλικος να δουμε τι ψαρια πιασαμε.
Εχω εναν φοβο μηπως φταιει κατι αλλο γιατι και ο πρωτος αυτοματος δεν δουλεψε με το καλημερα ενω ηταν του κουτιου αλλά και ο μειωτης το ιδιο ενω ηταν ολοκαινουργιος και αυτος.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Συνημμένα:
Last edit: 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ