Πόσο γρήγορα θα πουλήσουμε την Κύπρο;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95157 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

χρηστος8 έγραψε: Δηλαδη Γιαννη οι αναμαρτητοι γκαγκστερ της ΕΕ, που διελυσαν εν μια νυχτι την τραπεζικη πιστη μιας αυτονομης χωρας εκαναν καλα;;;

Αυτο λεγεται βοηθεια;;;

Ας βοηθησουν τοτε με παρομοιο τροπο και το Λουξεμβουργο, το Λιχνεσταιν η την Ελβετια αν τολμανε.

Αααα ξεχασα και τον μακρινο Παναμα που ξεπλενουν τα βρωμικα τους Ευρω.

Η γνωμη μου ειναι αυτη...www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...d=53&limitstart=2535


Φυσικά και δε λέω Χρήστο πως έκαναν καλά και βέβαια συμφωνώ μαζί σου για το "γκάγκστερ" γιατί όλοι τους (μαζί με Αμερικανούς και Ρώσους.. και ίσως σιγά σιγά κατλάβουμε και τους Κινέζους γκάγκστερ είναι.
Έχω κάποιες ενστάσεις για το ¨αυτόνομη".... και το έγραψα.. αν επιχειρείς με Έλληνες κάνεις αναπτυξη.. αν όμως βάζεις μέσα ρώσικα κεφάλαια.. ευρωπαικά.. ή οτιδήποτε προέλευσης θέλεις.. δε ξέρω πόσο αυτόνομος.. εξακολουθείς να είσαι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95158 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

vag1234 έγραψε: Ο Δ' Παγκόσμιος Πόλεμος φθάνει σιγά-σιγά στην κορύφωση του..... Ο οικονομικός πόλεμος διεξάγεται λυσσαλέα...

Προσωπικά πάντως θα προτιμούσα να ξεβρακωθώ στους Ρώσσους παρά στους Γερμανούς-Άγγλους..


... χμμμμ κοίτα... άμα με γαμ@σουν... και είμαι στημένος στα τέσσερα... δε ξέρω πόσο διαφορά κάνει...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95161 από vag1234

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

vag1234 έγραψε: Ο Δ' Παγκόσμιος Πόλεμος φθάνει σιγά-σιγά στην κορύφωση του..... Ο οικονομικός πόλεμος διεξάγεται λυσσαλέα...

Προσωπικά πάντως θα προτιμούσα να ξεβρακωθώ στους Ρώσσους παρά στους Γερμανούς-Άγγλους..


... χμμμμ κοίτα... άμα με γαμ@σουν... και είμαι στημένος στα τέσσερα... δε ξέρω πόσο διαφορά κάνει...


Αναλόγως πόσο μεγάλο είναι... άλλο να στο βάζουν όλο και άλλο να στον ακουμπάνε μόνο..

Το θέμα είναι να μην φτάναμε εδώ που φτάσαμε..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95165 από χρηστος8
Αφου το θετεις ετσι ας το δεχτω...εν μερει αυτονομη χωρα...οπως πολλες αλλες χωρες βεβαια.

Σε τι διαφερουν Λουξεμβουργο, Λιχνεσταιν, Ελβετια και ο μακρινος για μας Παναμας;;;

Αφου τα ξερεις καλυτερα απο μενα ρε Γιαννη...εχουν τα λεφτα τους οι Γερμανοι εκει.

Αν στο Κυπριακο τραπεζικο συστημα ακουμπουσαν οι Γερμανοι τα λεφτα τους... μαυρα η οχι θα προτειναν κουρεμα καταθεσεων;;;

Θα ξερασω με τοση αλληλεγγυη που δειχνουν προς την Κυπρο...sorry



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95174 από dimlyk
στο οτι ειναι μακρυα απο καυτες ζωνες χρηστο
με την εξαιρεση του παναμα που ομως εκει κανουν παιχνιδακι αλλοι

παντως δεν τιθεται σωστα το θεμα μιλωντας για καταθεσεις
γιατι οι ιδιοι την πληρωνουν παντα
μπορειτε να εισαστε σιγουροι οτι αρκετοι ξεραν και ειχαν μαξεψει τα λεφτακια τους απο κει .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95177 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

χρηστος8 έγραψε: Αφου το θετεις ετσι ας το δεχτω...εν μερει αυτονομη χωρα...οπως πολλες αλλες χωρες βεβαια.

Σε τι διαφερουν Λουξεμβουργο, Λιχνεσταιν, Ελβετια και ο μακρινος για μας Παναμας;;;

Αφου τα ξερεις καλυτερα απο μενα ρε Γιαννη...εχουν τα λεφτα τους οι Γερμανοι εκει.

Αν στο Κυπριακο τραπεζικο συστημα ακουμπουσαν οι Γερμανοι τα λεφτα τους... μαυρα η οχι θα προτειναν κουρεμα καταθεσεων;;;

Θα ξερασω με τοση αλληλεγγυη που δειχνουν προς την Κυπρο...sorry


Χρήστο μου, πραγματικά δε διαφωνώ πουθενά για όλα όσα συμβαίνουν.
Όμως ας πω τη απλοϊκή θεώρηση μου...
Η Κύπρος τα τελευταία 10 χρόνια παρουσίασε αλματώδη ανάπτυξη (με όποιο τρόπο κι αν έγινε αυτό)
Ας παρομοιάσουμε την ανάπτυξη με μια πολύ όμορφη και θελκτική γυναίκα που πολλοί άντρες επιθυμούν.
Κάποιος θα καταφέρει να την αποκτήσει και πολλοί άλλοι εκείνοι που θα επιβουλεύονται να του την κλέψουν. Αν θα είναι τα πιο δυνατά μπράτσα του... ή τα πιο ικανό μυαλό του που θα το καταφέρει (ανάλογα τι εκείνη κοιτά..) τότε σχετικά καλά.
Αν όμως είναι ο τεχνητά σκληρός (που βασίζεται στα μπράτσα άλλων).. ή ο πονηρός που κλέβει για να προσφέρει άνεση κι εξασφάλιση.. τότε πάντα θα φοβάται και θα υπάρχει ο κίνδυνος κάποιος πιο μπρατσαράς,.. ή πιο πονηρός (όχι ικανός).. να τον κάνει στην άκρη για να του τη πάρει, προσφέροντας περισσότερα.
Τελικά όμως η ομορφιά είναι φθαρτή κι έχει λήξη στο πέρασμα του χρόνου ΠΑΝΤΑ.
Ας το έχουμε πάντα στο μυαλό μας αυτό.. κι ας είμαστε συνειδητοποιημένοι για το ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ.. ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ