Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54789 από kostaskar
Απαντήθηκε από kostaskar στο θέμα Απ: Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Αγαπητοί μου συμφορουμίτες.
Με κανέναν τρόπο δεν ήθελα ούτε να πολιτικολογήσω, ούτε να λαικίσω, αλλά ούτε και να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν. Ένιωσα να μου κόβονται τα γόνατα στο άκουσμα της είδησης.
Καθαρά ανθρώπινα
Επίσης γιατί να είναι κορώνα το να εκφράζει κανείς ένα συναίσθημα, το οποίο δεν μπορεί να μείνει μόνο συναίσθημα, αφού είναι γνωστοί οι λόγοι (στους πάντες) που οδηγούν τον κόσμο ναι μεν σε άλλου είδους επιλογές για να θερμανθούν, αλλά πόσο ενημερωμένοι για τους κανόνες ασφάλειας μπορεί να είναι οι άνθρωποι σε ένα χωριό της Καβάλας με 7 παιδιά που μένουν σε ένα τέτοιο σπίτι;
Κώστας
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dmtr, μανολης
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54807 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Απ: Είμαι Συγκλονισμένος !!!

stergiosbik έγραψε: Τραγωδία στην Καβάλα, τρία αγόρια έχασαν τη ζωή τους σε πυρκαγιά

Τρία ανήλικα αγόρια, ηλικίας πέντε, επτά και δεκαπέντε ετών, έχασαν τη ζωή τους όταν το σπίτι στο οποίο έμεναν με άλλα επτά μέλη της οικογένειάς τους έπιασε φωτιά για αδιευκρίνιστο ακόμη λόγο. Όπως φαίνεται, το μεγαλύτερο από τα τρία θύματα σκοτώθηκε στην προσπάθειά του να σώσει τα δύο μικρότερα αδέρφια του.

Το τραγικό περιστατικό συνέβη τα ξημερώματα του Σαββάτου στη Μεσορόπη του Δήμου Παγγαίου στην Καβάλα. Οι πρώτες εκτιμήσεις αποδίδουν τη φωτιά σε ξυλόσομπα.

Τα τρία αδέρφια έμεναν σε διώροφη μονοκατοικία, ξύλινης κατασκευής, μαζί με τους γονείς τους, τους παππούδες τους και άλλα τρία αδέρφια. Κάποια στιγμή κατά τη διάρκεια της νύχτας ξέσπασε η φωτιά μέσα στο σπίτι.

Όταν τα περισσότερα μέλη της οικογένειας βγήκαν από το σπίτι ενώ η φωτιά έκαιγε, κατάλαβαν ότι τα δύο μικρότερα παιδιά, ο τρίχρονος και ο πεντάχρονος, βρίσκονταν ακόμη μέσα. Ο δεκαπεντάχρονος μπήκε στο σπίτι για να τους βγάλει αλλά η σκεπή έπεσε την ώρα που και οι τρεις βρίσκονταν ακόμη μέσα.

Η Πυροσβεστική κλήθηκε περίπου στις 5 τα ξημερώματα και κατά την κατάσβεση της πυρκαγιάς εντοπίστηκαν οι σοροί των τριών αγοριών. Το σπίτι κάηκε ολοσχερώς και η φωτιά προκάλεσε ζημιές και σε δύο γειτονικά σπίτια.

Οι δύο γονείς και η γιαγιά υπέστησαν εγκαύματα. Τα αίτια της πυρκαγιάς ερευνώνται.

news.in.gr/greece/article/?aid=1231225706

Αυτο μπορει να ηταν το πλουσιοτερο σπιτι?
Εξ ολοκληρου ξυλινο,με ξυλοσομπα κ Δ Ε Κ Α (10)ατομα να διαμενουν σ αυτο?
Ας ψαξουμε τωρα τις αιτιες ολοι μαζι!!! ;)



Η οικογένεια των τριών παιδιών είναι πολύτεκνη, οι γονείς έχουν δέκα παιδιά και διαμένουν μόνιμα στην Καβάλα όπου και εργάζονται. Οι γονείς με τα μικρότερα παιδιά της οικογένειας συνήθιζαν να επισκέπτονται τον παππού και τη γιαγιά τα Σαββατοκύριακα και να διαμένουν στο πατρικό σπίτι του πατέρα.


www.newsbeast.gr/society/arthro/456057/t...o-ton-trion-paidion/

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54852 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Aς κάνει ο καθένας μας μια προσευχή για τις τρεις ψυχούλες που χάθηκαν άδικα.
Καλό θα ήταν να μην έχει συμβεί, ανεξάρτητα από ευθύνες, καταστάσεις κ.λπ.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54895 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Απ: Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Κριμα που χαθηκαν 3 ζωουλες ετσι :(
Το κακο ειναι φετος οτι θα δουμε πολλα τετοια περιστατικα
μακαρι να βγω ψευτης.

Το ζητας το τσιπας !!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54914 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Απ: Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Τελικά ήταν θέμα απροσεξίας και εγκληματικής αμέλειας. Καμία σχέση με οικονομική δυσπραγία.

Το σούρουπο της παγωμένης Παρασκευής βρήκε την οικογένεια μαζί με τον παππού και τη γιαγιά γύρω από την αναμμένη σόμπα που είναι εγκατεστημένη στο σαλόνι του σπιτιού. Άλλωστε ο πατέρας τους είχε μεριμνήσει από νωρίς το μεσημέρι για τον εφοδιασμό των ξύλων. Ο ίδιος είναι υπάλληλος στη ΔΕΗ Καβάλας και από νωρίς το πρωί της ίδιας ημέρας είχε ζητήσει από τον προϊστάμενο του να σχολάσει μία ώρα νωρίτερα προκειμένου να προλάβει να κόψει ξύλα.

Η σύζυγος είναι καθηγήτρια γαλλικής φιλολογίας και όπως κάθε Σαββατοκύριακο έτσι και αυτό θα έφευγαν μαζί με τα έξι ανήλικα παιδιά τους, με προορισμό το πατρικό σπίτι του πατέρα της οικογένειας.


Κρίμα για τα παιδιά, αλλά ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΎΝ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ, Sp4wN, DOOM_NX
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54923 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Είναι φανερό ότι δε μιλάμε για απόρους. Προφανώς λίγα λεφτουδάκια είχαν για να πάρουν τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας. Το δυστύχημα προκλήθηκε από άγνοια/απροσεξία εκτός αν μιλάμε για δόλο. Δυστυχώς, ούτε οι πρώτοι είναι ούτε οι τελευταίοι. Πολύς κόσμος δεν παίρνει σωστές προφυλάξεις με κόστος τη ζωή τους.

Αυτή τη φορά την έπαθαν τα παιδάκια που δεν έφταιγαν σε τίποτα. Πολύ κρίμα κι άδικο.

Θέλει προσοχή παιδιά... Πάρτε τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ