Η πιό φθηνή θέρμανση

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #126003 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Η πιό φθηνή θέρμανση
Ναι, αλλά δεν έχει κανάλια στο μπάνιο. Και όσο καλή μόνωση και να υπάρχει, μη μου πεις ότι δεν αερίζει ποτέ το μπάνιο και δεν πέφτει η θερμοκρασία...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #126006 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Η πιό φθηνή θέρμανση

DOOM_NX έγραψε: Ναι, αλλά δεν έχει κανάλια στο μπάνιο. Και όσο καλή μόνωση και να υπάρχει, μη μου πεις ότι δεν αερίζει ποτέ το μπάνιο και δεν πέφτει η θερμοκρασία...

σίγουρα θα αερίζεται το μπάνιο και η θερμοκρασία θα είναι πάνω κάτω. Εμένα μου έκανε εντύπωση η κατανάλωση γιατί η διαφορά από πέρσι με φέτος είναι μεγάλη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #126030 από κοκος
Απαντήθηκε από κοκος στο θέμα Η πιό φθηνή θέρμανση
η τέλεια διαρρύθμιση ....

γείτονας που έβαλε καυστήρα πυρήνα, ζεσταίνει 2 σπίτια των 90 τετρ. με 80- 100 κιλά την ημέρα....ανοιχτό 24 ώρες...110€ ο τόνος....

την υγειά μας να έχουμε....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #126062 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Η πιό φθηνή θέρμανση
Και στη δικη μου περιπτωση το μπανιο ζεσταινεται ανετα και χωρις να καταληγει καναλι εκει,απλα η διαρυθμιση ειναι καλη και το μπανιο δεν εχει επαφη με εξωτερικο τοιχο(μονο ενα φωταγωγο).
Η σομπα δουλευει 24 ωρες και σβηνει μονο για καθαρισμα και η θερμοκρασιες που εχω ειναι 23c στον ενιαιο χωρο(σαλοκουζινα και χωλ)και 22c στο 1 δωματιο(καταληγει καναλι οπου ειναι ρυθμισμενο στους 22c)και η κρεβατοκαμαρα που εχει 21c οπου ζεσταινεται απ το καναλι που περναει για το αλλο δωματιο(χωρις να φυσαει μεσα)και απο την φυσικη ροη απο το χωλ!
Η καταναλωση ειναι 20 κιλα/μερα και μπορει να φτασει τα 25 αν πιασουν τα -5 με -6,αλλα επειδη το σπιτι ειναι συνεχεια ζεστο σπανια ανεβαινει πανω απο 20 κιλα η καταναλωση.
Βεβαια τον Μαη που μας περασε εγινε εξωτερικη θερμομονωση(πυλωτη και κελυφος)με 7αρι fibran.
H καταναλωση μεχρι στιγμης ειναι σε 1000 και κατι ωρες 975 κιλα(κι αυτο γιατι στην αρχη την εσβηνα το βραδυ και μετα για να ζεσταθει το σπιτι την εκαιγα στο φουλ και εκαιγε πολυ).
Το σπιτι ειναι διαμερισμα 85 τμ του 1980 και εχει απο κατω πυλωτη,και η σομπα ειναι η ravelli holly canalizzatta 12kw και η περιοχη ειναι η πολη της Δραμας(καταλαβαινετε :ohmy: ).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ