Εκτροφή γαλοπούλας

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #135753 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας
Γιάννη αυτές τις χοντρές νυχτερίδες δεν πρόκειται να τις δοκιμάσει ποτέ κανείς....όσο νόστιμες και να είναι. Καινοτομία δεν είναι να προσπαθήσεις να πλασάρεις στην αγορά περίεργα τρόφιμα, από μακρινά μέρη. Η αποτυχία είναι σίγουρη με μαθηματική ακρίβεια.

Επιτυχία είναι να φέρεις στο Ελληνικό τραπέζι ένα γνώριμο προϊόν, Εγχώριας προέλευσης, απόλυτα υγιεινό, και σε πολύ καλή τιμή.

Η αγορά αυτή την στιγμή έχει κατακλυστεί από εισαγόμενα προϊόντα [πουλερικά] χωρίς καμία γεύση, εμποτισμένα κάργα με αντιβιωτικά, εκτρεφόμενα κάτω από άθλιες συνθήκες, με ανύπαρκτους ποιοτικούς υγειονομικούς ελέγχους και προδιαγραφές.

Το Ελληνικό πιάτο και οι συνήθειες μας είναι αυτές.....δεν πρόκειται να αλλάξουν ποτέ, όχι γιατί είμαστε συντηρητικοί, αλλά γιατί η Ελληνική κουζίνα υπερέχει έναντι όλων των άλλων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #135758 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας
To 1989 δοκίμασα για πρώτη φορά στο χωριό ρόκα. Με ενθουσίασε.
Γύρισα στον Πειραιά και άρχισα να ψάχνω να αγοράσω - δεν είχε κανένας!!!
Μέχρι και στα μανάβικα στο Κολωνάκι και στην Κηφισιά πήγα...
Σήμερα ρόκα βρίσκεις παντού...
Γενικά οι άνθρωποι έχουν ένα μεγάλο κάλο στον εγκέφαλο και τείνουν να αγοράζουν από συνήθεια και αυτά που αγοράζουν οι άλλοι.

Οπότε το δικό σου target group δεν είναι οι απλοί άνθρωποι. Είναι αυτοί που συνειδητά θα αγοράσουν τα προϊόντα σου. Για αυτό και σου έγραψα για συνεργασία με εστιατόρια που θα προσφέρουν μοναδικά εδέσματα ή θα πουλάς εσύ κατευθείαν από το διαδίκτυο...

ΥΓ
Ωρέ πρωινιάτικα με λιγούριασες με τις φωτογραφίες των κοτόπουλων που έβαλες...
Μου θύμισες αυτά που έτρωγα πιτσιρίκι στο χωριό!!!
.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #135760 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας
Πάντως Γιάννη την ιδέα την έριξες. Αρχίζω να το σκέφτομαι να ξεκινήσω να εκτρέφω για χόμπι παράλληλα με τα δικά μου πουλερικά και άλλα είδη κοτόπουλου. Στην συνέχεια εάν υπάρξει εμπορικό ενδιαφέρον θα είμαι σχεδόν έτοιμος. :)

Απο την επόμενη εβδομάδα θα ετοιμάσω hotel kotetsi για να υποδεχθεί κάποια στιγμή πουλάκια από διαφορετικές ράτσες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #135761 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Εκτροφή γαλοπούλας

mastoras έγραψε: Πάντως Γιάννη την ιδέα την έριξες. Αρχίζω να το σκέφτομαι να ξεκινήσω να εκτρέφω για χόμπι παράλληλα με τα δικά μου πουλερικά και άλλα είδη κοτόπουλου. Στην συνέχεια εάν υπάρξει εμπορικό ενδιαφέρον θα είμαι σχεδόν έτοιμος. :)

Απο την επόμενη εβδομάδα θα ετοιμάσω hotel kotetsi για να υποδεχθεί κάποια στιγμή πουλάκια από διαφορετικές ράτσες.


Κινείσαι προς την σωστή κατεύθυνση και εγώ πιστεύω οτι η επιτυχία ιδιαίτερα σε τετοιου μεγέθους μονάδες ερχετε με την διαφορετικότητα.
Μπράβο στον Γιάννη με τις ιδέες του.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ