Ας ευθυμήσουμε λιγάκι!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129229 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Ας ευθυμήσουμε λιγάκι!!!
Η ΚΡΙΣΗ , Η ΥΦΕΣΗ , Η ΑΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ Η ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ !!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stratis 1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129281 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Ας ευθυμήσουμε λιγάκι!!!
Ανεπανάληπτη Ελληνίδα μάνα: 25 κατηγοριοποιημένες ατάκες!

Διαβάστε 25 κατηγοριοποιημένες ατάκες από την ανεπανάληπτη Ελληνίδα μάνα…

“1. ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ “Αν πρόκειται να σκοτωθείς με τον αδερφό σου, πηγαίνετε έξω. Μόλις τελείωσα το σφουγγάρισμα.”

2…. ΠΡΟΣΕΥΧΗ “Κάνε την προσευχή σου να βγει ο λεκές από το χαλί…

3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ “Αν την άλλη Πέμπτη που θα πάω στο σχολείο σου για το τρίμηνο, δεν έχεις καλούς βαθμούς… καλύτερα να έχεις φύγει από το σπίτι πριν γυρίσω.”

4. ΛΟΓΙΚΗ “Δεν έχει γιατί. Γιατί έτσι το είπα εγώ.”

5. ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗ “Αν πέσεις και ματώσεις τα γονατά σου, θα φας το ξύλο της χρονιάς σου γιατί θα έχεις σκίσει και το παντελόνι σου.”

6. ΠΡΟΝΟΗΤΙΚΟΤΗΤΑ “Άλλαξε βρακί, βρε παιδάκι μου. Αν χτυπήσεις και σε πάνε νοσοκομείο, τι θα πουν οι γιατροί;”

7. ΕΙΡΩΝΙΑ “Σταμάτα να κλαις δίχως λόγο, γιατί θα σε κάνω να κλαις με λόγο.”

8. ΕΥΛΥΓΙΣΙΑ “Ωραίο πλύσιμο έκανες! Δε βλέπεις τον σβέρκο σου που είναι μαύρος;”

9. ΩΣΜΩΣΗ “Κλείσε το στόμα σου και φάε το φαΐ σου.”

10. ΑΝΤΟΧΗ “Δε θα σηκωθείς από το τραπέζι αν δεν τελειώσεις τα ρεβίθια σου.”

11. ΚΑΙΡΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ “Το δωμάτιό σου είναι σαν να το χτύπησε τυφώνας.”

12. ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ “Ό,τι σου λέω εγώ σου φαίνεται παράλογο. Εσύ τα ξέρεις όλα κι εγώ είμαι η παράλογη;”

13. ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ “Συνέχισε την γκρίνια και θα δεις. Εγώ σε γέννησα, εγώ θα σε σκοτώσω.”

14. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ “Πού τα έμαθες αυτά, ρε παιδάκι μου; Γιατί δε βλέπεις τον αδερφό σου; Έτσι κάνει;”

15. ΖΗΛΕΙΑ “Εγώ στην ηλικία σου δεν είχα παπούτσια να φορέσω. Χιλιάδες παιδάκια σήμερα δεν έχουν να φάνε. Μην είσαι αχάριστος.”

16. ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ “Περίμενε να πάμε σπίτι και θα δεις.”

17. ΥΠΟΜΟΝΗ “Θα το ανοίξουμε όταν πάμε σπίτι.”

18. ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ “Σταμάτα να αλληθωρίζεις γιατί στο τέλος θα μείνεις αλλήθωρος.”

19. ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ “Βάλε το μπουφάν σου. Κάνει κρύο και δεν το καταλαβαίνεις.”

20. ΧΙΟΥΜΟΡ “Αν κοπείς με το μαχαίρι, μην έρθεις κλαίγοντας σε μένα, γιατί θα τις φας κι από πάνω.”

21. ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗ “Αν δε φας όλο το φαϊ σου, δε θα μεγαλώσεις.”

22. ΓΕΝΕΤΙΚΗ “Όλα τα χούγια από τον πατέρα σου τα πήρες.”

23. ΚΑΤΑΓΩΓΗ “Όταν σου δίνουν κάτι να λες ευχαριστώ. Μην είσαι γύφτος.”

24. ΣΟΦΙΑ “Όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις.”

25. ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ “Θα κάνεις κι εσύ παιδιά μια μέρα. Μακάρι να σου κάνουν ό,τι έκανες κι εσύ σε μένα


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129284 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Ας ευθυμήσουμε λιγάκι!!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129286 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Ας ευθυμήσουμε λιγάκι!!!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129312 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Ας ευθυμήσουμε λιγάκι!!!
..ΟΤΑΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ...

Όταν βαριέμαι... πηγαίνω σε νοσοκομείο, βάζω άσπρη ποδιά και λέω στους χειρουργημένους “συγχαρητήρια η αλλαγή φύλου ήταν επιτυχής!”

Όταν βαριέμαι... πηγαίνω σε νεκροταφεία, τριγυρνάω στα χαμένα τινάζοντας χώματα από πάνω μου και ρωτάω τον κόσμο τι έτος έχουμε.

Όταν βαριέμαι νύχτα σε ταξί, δείχνω του οδηγού μια πολυκατοικία και του λέω: “Εδώ αυτοκτόνησα πριν δύο χρόνια...”

Όταν βαριέμαι... περνάω από εκκλησίες και μόλις βλέπω γάμο, μπαίνω μέσα, στήνομαι στην ουρά και όταν έρχεται η ώρα να χαιρετήσω το γαμπρό σκύβω και του λέω “τυχερέ... τα καταπίνει κιόλας”!

Όταν βαριέμαι... πάω στον κτηνίατρο δακρυσμένος και τον εκλιπαρώ να αλλάξει λάμπα στην πυγολαμπίδα μου...

Όταν βαριέμαι... παίρνω τηλέφωνο την κοπέλα μου και της λέω ότι είμαι ο τύπος που γνώρισε προχθές. Η βαρεμάρα μου σταματάει όταν με ρωτάει: Ποιος; Ο Γιώργος ή ο ξανθός;

Όταν βαριέμαι... πάω σε κάποιον που μοιράζει φυλλάδια... τα μαζεύω από πίσω του... και μόλις τελειώσει του λέω: Φίλε σου έπεσαν αυτά...!!!

Όταν βαριέμαι στην ουρά του σουπερμάρκετ, ρίχνω προφυλακτικά στο καροτσάκι της μπροστινής γιαγιάς. Μετά περιμένω την αντίδραση της ταμία.

Όταν βαριέμαι... πηγαίνω έξω από τα γυμναστήρια και τρώω αργά αργά δυο πιτόγυρα... ενώ τους κοιτάζω.

Όταν βαριέμαι... πηγαίνω στο σουπερμάρκετ και ρωτάω σε ποιο διάδρομο είναι το ράφι με τις γεροντοκόρες.

Όταν βαριέμαι... στέλνω ένα μήνυμα “Σε βλέπω!”... σε ένα τυχαίο κινητό.

Όταν βαριέμαι στο χωριό κολλάω τους παππούδες ρωτώντας “τίνος είσαι ‘συ;”

Όταν βαριέμαι... φοράω κουκούλα, πηγαίνω σε σουβλατζίδικα και φωνάζω: Αφήστε όλοι τα πιτόγυρα κάτω, ΝΗΣΤΕΙΑ!!!

Όταν βαριέμαι... παίζω τζένγκα με τον παππού μου που έχει πάρκινσον.

Όταν βαριέμαι... βάζω χαρτάκια στα παρμπρίζ καινούριων αυτοκινήτων όπου γράφω “Συγνώμη που στο χτύπησα”.

Όταν βαριέμαι... πάω σε κομμωτήρια και αφού μου βάλουν την μπέρτα κουρέματος βγάζω δυο μαχαιροπίρουνα και λέω “τι καλό θα φάμε σήμερα;”

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stratis 1, lefteris, Stavrax

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129340 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Ας ευθυμήσουμε λιγάκι!!!
Πιτσιρικαδες,στο χωριο οταν ειχαμε κλαρινα, κοβαμε λεμονια στη μεση κ πηγαιναμε απεναντι απο τον κλαριτζη ωστε να μας βλεπει και τα τρωγαμε κανοντας την γνωστη γκριματσα οταν τρως κατι ξυνο.
Του κλαριτζη του εβγαινε ασυναισθητα κι εκεινου αυτη η ξυνιλα κ δεν μπορουσε να παιξει κ επεφτε απιστευτο γελιο κ παρα μα παρα πολυ κυνηγημα που χαλουσαμε εστω κ για λιγο το γλεντι. :lol: :lol: :lol:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ