Συναγερμοί

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135150 από electron

theoilia έγραψε: η λογική,αν το κατάβα καλά από τον Πέτρο,να μπαίνουν το κάθε ένα σε χωριστη ζώνη έχει να κάνει πρώτον με την ευκολία εντοπισμού κάποιας βλάβης και το κυριότερο είναι πως σε περίπτωση βλάβης να μην μείνει κάποιος χώρος απροστάτευτος πχ. όλες οι πόρτες που λες εσύ


Σωστα. Επισης οταν εχουμε και χωριστες -για το καθε τι- ζωνες μπορουμε οταν φευγουμε για λιγο απο το Σπιτι να μην χρειαζετε να τα κλεισουμε ολα (πχ τα ρολα αν ειχαμε 2-3 μαζι σε μια ζωνη).

Οσο για τα ΙP στα Paradox εχει Ip module που στελνει αναφορες για ολες τις ζωνες (real time) se http, και εχει και εφαρμογη για smartphone για πληρη ελεγχο


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135154 από avato-pantou
Ο Ποιος μπορει να βοηθειση και μενα στο παρακατω διλιμα μου.Εχω ενα σπιτι που αυτη την στιγμη δεν μενει κανεις και σκεφτομε να τοποθετησω ενα συστημα ασφαλειας,συναγερμο η καμερες να μπορω να τα ελενχο και απο μακρια?Λογικα η καμερες θα ειναι πιο ακριβες και ενα αλλο θεμα ειναι οτι δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι :dry: .Να παω σε συναγερμο ειναι αποτελεσματικος?αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι και να χτυπαει ποιος θα τον ακουση εκει που ειναι το σπιτι :(
Καποια προταση?

Είμαι εγώ καλό παιδί...
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135161 από electron
Προτάσεις πολλές..

1) Βαζεις συναγερμό με τηλ/τη GSM, με περιφερειακά (ρανταρ και επαφες) ενσύρματες η ασύρματες (αν δεν θες να τραβάς καλώδια) .. Αν χτυπήσει ειδοποιεί μεσω κινητης τηλεφωνίας ή στέλνει και SMS. Εσυ απλα βαζεις μια καρτα sim κινητού τηλεφώνου και αν ειναι καρτοκινητο προσεχείς να εχει πάντα μοναδες. Δυνατότητα επισης συνδεσης και σε κεντρο ληψης σηματων. Επισης στον συναγερμό συνδεονται και μικροφωνα για ακροαση του χωρου σου απο το τηλέφωνο, και εχει και την δυνατότητα απομακρυσμένης διαχείρισης (οπλιση-αφοπλιση έλεγχος κλπ)

2) Βάζεις κάμερες ασφάλειας με ψηφιακό καταγραφικό (DVR) το οποιο κανει 24ωρη εγραφη και το συνδέεις με 3G modem-router για να σου στέλνει εικόνα μεσω ιντερνετ (και έγραφες αν θελήσεις) Δυνατότητα επίσης και σύνδεσης ήχου για ακρόαση του χώρου. (**εναλλακτικά το 3g ιντερνετ μπορει να ειναι δορυφορικό)

Αυτες τις λύσεις κανουμε και για απομακρυσμένα φωτοβολταϊκά πάρκα οπως επισης και σε κυψέλες κινητής τηλεφωνίας που βρίσκονται ψηλά στα βουνα

Το πόσα χρήματα εχεις να διαθέσεις ειναι το θεμα, το κεντρο πάντως συναγερμού ειναι φθηνότερο απο τις κάμερες


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135201 από theoilia
electron είναι εύκολο να μου πεις αυτόν που φέρνει αυτά τα μικροκυμματικά ;Αν δεν θέλεις μέσα στο φόρουμ στείλτο με pm ή με email .Και είπες πως με κάτι τέτοια μπορούμε να έχουμε μικρά ζώα στο οικόπεδο ε;Και μικρά ζώα εννοώ από κοτούλες και γάτες μέχρι έναν ελληνικό ποιμενικό ( εντάξει αυτός δεν θα είναι και τόσο μικρός...)
Σε ευχαριστώ.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #135236 από electron
Εσταλει!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 10 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ