Πρόβλημα με 2 air condition samsung

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144712 από sdf
Απαντήθηκε από sdf στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Ναι κυκλοφορούν και πωλούνται απο πόλλα σαίτ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144713 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Παράξενο μου φαίνεται. Οπως και να'χει συμφωνώ κι εγώ με inverter και μακρυά από ζαμζουνγκ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144751 από nikkal
Απαντήθηκε από nikkal στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Μπες στο skroutz και ψαξε για inverter. Προτίμησε μάρκες Hitachi, Mitsubishi, Daikin, Toshiba, Fujitsu. Μην σκεφτείς να πάρεις Samsung, όπως και να αγοράσεις καινούργιες πλακέτες. Με λιγότερα λεφτά αγοράζεις πιο αξιόπιστη μάρκα. Τα on/Off θεωρούνται παρωχημένα.
Οι τιμές για inverter ξεκινάνε από 380€
www.skroutz.gr/c/407/Oikiaka_klimatistik...ml?price_max=500.001
Αν έχεις πολλές αυξομειώσεις τάσης ρεύματος, κοίτα μήπως βάλεις έναν επιτηρητή τάσεως στον πίνακά σου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144805 από sdf
Απαντήθηκε από sdf στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Φίλε μου έχεις δίκιο για τις μάρκες που συστήνεις, ρωτώντας και εγώ ψυκτικούς συμφωνούν και προσθέτουν επίσης σαν αξιόπιστες τις Μιντέα, Γκρεέ -Ινβέντορ.
Το θέμα έιναι ότι εγώ για τον χώρο μου χρειάζομαι 12-άρι(που με μάξ στροφές φτάνει μέχρι 15-άρι ή 17-άρι)ινβέρτερ / 18-άρι όν-όφ. Οι τιμές σε αυτά ξεκινούν απο 440 για ινβέντορ/ μιντέα και ανεβαίνουν για πιο γνωστές μάρκες, άρα απο ίντερνετ με απεγκατάσταση παλιού και τοποθέτηση νέου ξεπερνάμε άνετα τα 580 ευρώ και φτάνουμε 600-650 ευρώ.
Ουσιαστικά σε αναγκάζει η ίδια η Σάμσούνγκ να πάρεις 1 καινούργιο άλλης μάρκας αντί να φτίαξεις τα 2 παλία, διότι σε επικοινωνία μου χθές με το σέρβις της ( το οποίο σε παραπέμπει στο σέρβις της Φουρλίς δίνοντας μου και το εσωτερικό τηλέφωνο ) διαστάυρωσα την τιμή καινούργιας πλακέτας.
Ζητούν 281,90 ευρώ για 1 πλακέτα η οποία σημειωτέων δεν έιναι ο κωδικός των μοντέλων των κλιματιστικών μου ( έχω το σέρβις μάνιουαλ ) αλλά συμβατή, απο μεταγενέστερο μοντέλο πλακέτα διότι η αυθεντική ¨δεν είναι διαθέσιμη". Ούτε γκόμενα να ήτανε η πλακέτα.
Και μένω με την απορία άν στα δικά μου θα αποδίδει το ίδιο με τις αυθεντικές ή κάθε τόσο θα πετάει κωδικούς λόγω ασυμβατότητας κάποιων χαρακτηριστικών.
Κρίνετε εσείς απο τα παραπάνω την σοβαρότητα της εταιρίας και της μετά την αγορά υποστήριξης στα προιόντα που παράγει και τον καταναλωτή που πριν 6 χρόνια έσκασε 1600 ευρώ για 1 ινβέρτερ 12-άρι και ένα 9-άρι και καταλαβαίνετε και την εντύπωση που μου δημιουργήθηκε μετά απο αυτά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144806 από sdf
Απαντήθηκε από sdf στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Επομένως πως τα ινβέρτερ που είναι επιρρεπή σε βλάβες και τα ανταλλακτικά τους είναι πανάκριβα
θεωρούνται συνολικά καλύτερα απο ένα απλό όν-όφ του Καρφούρ ΔΕΝ το καταλαβαίνω.
Δέχομαι ότι είναι οικονομικότερα στην κατανάλωση ρέυματος απο τα απλά αλλά άν αναγκάζεσε κάθε 5 χρόνια στην καλύτερη (με τα περαστικά) να σκάς 1200 ευρώ για 1 12-άρι και 1 9-άρι ινβέρτερ συνολικά σαν τεχνολογία έχουν πρόβλημα / υπάρχει πρόβλημα με την τεχνική υποστηριξή της συγκεκριμένης τεχνολογίας.
Ισως εντέλει να είναι καλύτερα τα ινβέρτερ γιατί εταιρίες παραγωγής, τεχνικοί, έμποροι και η ΔΕΗ κερδίζουν ασύστολα και διότι όταν χρειάζεται να λειτουργήσουν ¨δεν είναι διαθέσιμοι¨.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by sdf.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144814 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Πρόβλημα με 2 air condition samsung
Φίλε sdf τα ινβέρτερ κλιματιστικά της Samsung με τα υπόλοιπα που ανέφερα παραπάνω,είναι η μέρα με τη νύχτα,όσον αφορά αξιοπιστία,ποιότητα κατασκευής και after sales service.
Δεν είναι όλα τα ινβέρτερ το ίδιο.Έγω έχω ένα 24 ινβέρτερ Hitachi,το οποίο αγόρασα 1000 ευρώ πριν κάποια χρόνια και είναι σκυλί...
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jps.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ