Συμβουλές για αγορά θερμοπομπού

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114254 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συμβουλές για αγορά θερμοπομπού
1500 w θα σου φτασουν
ποσωπικα ομως θα προτιμουσα το καλοριφερ ειδικα αν το μωρο ειναι αρκετα μωρο
κι εννοειτε οτι χρειαζεται προστασια απο καθε πηγη θερμανσης .
και στους θερμοπομπους η επιφανειακη θερμοκρασια μπορει να ξεπερασει τους 80 βαθμους


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114262 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Συμβουλές για αγορά θερμοπομπού
Όπου διαβάζω για θερμοπομπούς, όλοι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένοι είναι. Μόνο σε μένα δεν έκαναν δουλειά ρε &*$%^$% ;; Πήρα πέρισυ δύο θερμοπομπούς Atlantic 2000w & 1500w. Έναν για την κρεβατοκάμαρα (12 τ.μ.) και έναν για το παιδικό (10 τ.μ.). Μένω σε μεζονέτα. Μόλις έσφιξαν τα κρύα, δεν ζέσταιναν ικανοποιητικά. Είχα τον θερμοστάτη στους 22. Και δεν έπιαναν αυτή τη θερμοκρασία & δούλευαν σχεδόν συνέχεια. Τα χρησιμοποιούσα μόνο το βράδυ και του παιδικού και το μεσημέρι όταν πήγαινε το μωρό για ύπνο. Της κρεβατοκάμαρας περίπου από τον Δεκέμβρη και μετά, σταμάτησα να τον χρησιμοποιώ εντελώς (αφου δεν έκανε δουλειά). Λογαριασμοί ΔΕΗ (έχω νυχτερινό) για 2 τετράμηνα, δλδ Οκτώβριο - Μαϊο 700€ + 400€. Το καλοκαίρι τους πούλησα.
Και εγώ πιστεύω ότι οι ακριβοί θερμοπομποί δεν δικαιολογούν το κόστος αγοράς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114267 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Συμβουλές για αγορά θερμοπομπού

pannarab έγραψε: Όπου διαβάζω για θερμοπομπούς, όλοι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένοι είναι. Μόνο σε μένα δεν έκαναν δουλειά ρε &*$%^$% ;; Πήρα πέρισυ δύο θερμοπομπούς Atlantic 2000w & 1500w. Έναν για την κρεβατοκάμαρα (12 τ.μ.) και έναν για το παιδικό (10 τ.μ.). Μένω σε μεζονέτα. Μόλις έσφιξαν τα κρύα, δεν ζέσταιναν ικανοποιητικά. Είχα τον θερμοστάτη στους 22. Και δεν έπιαναν αυτή τη θερμοκρασία & δούλευαν σχεδόν συνέχεια. Τα χρησιμοποιούσα μόνο το βράδυ και του παιδικού και το μεσημέρι όταν πήγαινε το μωρό για ύπνο. Της κρεβατοκάμαρας περίπου από τον Δεκέμβρη και μετά, σταμάτησα να τον χρησιμοποιώ εντελώς (αφου δεν έκανε δουλειά). Λογαριασμοί ΔΕΗ (έχω νυχτερινό) για 2 τετράμηνα, δλδ Οκτώβριο - Μαϊο 700€ + 400€. Το καλοκαίρι τους πούλησα.
Και εγώ πιστεύω ότι οι ακριβοί θερμοπομποί δεν δικαιολογούν το κόστος αγοράς.


Το φωναζα εδω κ πολλους μηνες οτι οι ακριβοι θερμοπομποι δεν αξιζουν τα λεφτα τους.
Ακριβους κ φτηνους τους εφαγα στη μαπα για 14 χρονια και ξερω τα κουσουρια του καθενος.
Για μενα οπως δωσει πανω απο 50 euro για θερμοπομπο,του εχουν πιασει τον κωλο για τα καλα. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114272 από soureal
Απαντήθηκε από soureal στο θέμα Συμβουλές για αγορά θερμοπομπού
Βρε Δημήτρη δεν θα το πιστέψεις.

Μόλις τώρα μια θεία της γυναίκας μου μας χάρισε ένα καλοριφέρ λαδιού με δύο σκάλες 1000-2000W :cheer:

Άντε καλό χειμώνα να έχουμε και καλές ζέστες σε όλους.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by soureal.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150225 από Oscar
Απαντήθηκε από Oscar στο θέμα Συμβουλές για αγορά θερμοπομπού
Ποια η γνωμη σας για τους Atlantic?
Θελω να ζεστανω 40 τμ και σκεφτομαι να παρω 1 2000w και 1 2500w σε χωρους με αλουμινια αλλα σχετικα ψηλη υγρασια.
Θα τα καταφερουν λέτε?

Αυτος ο 2000w και Αυτος ο 2500w

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150263 από agpol07
Απαντήθηκε από agpol07 στο θέμα Re:Συμβουλές για αγορά θερμοπομπού

Oscar έγραψε: Ποια η γνωμη σας για τους Atlantic?
Θελω να ζεστανω 40 τμ και σκεφτομαι να παρω 1 2000w και 1 2500w σε χωρους με αλουμινια αλλα σχετικα ψηλη υγρασια.
Θα τα καταφερουν λέτε?

Αυτος ο 2000w και Αυτος ο 2500w


Εγω πέρυσι με νεογέννητο ειχα 2x2000 kW nobo για 40 τμ και ηταν πολυ ζεστά… λειτουργούσαν 24/7 και συνολικά απο Σεπτεμβρη μεχρι Μαη (2 εκκαθαριστικοι) πλήρωσα γύρω στα 700€ ρεύμα για συνολική χρήση ρεύματος (ειχα κοινωνικό και νυχτερινό ομως)…

agpol07(papaki)gmail.com
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Oscar

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ