Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84500 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;
Ψάχνοντάς το παλιότερα είδα πως μπορείς από νυχτερινό να το κάνεις σπαστό αλλά μετά δεν ξαναγυρνάς πίσω. Είναι oneway. Επίσης ήθελα να μάθω για το ΥΚΩ που πληρώνουν αυτές οι καταναλώσεις των 6000κβ...Πέρσυ με 3200 περίπου (λόγω επικουρικου AC μαζί με κεντρικά καλοριφέρ), πληρωσα ΥΚΩ 110 ευρώ σε ένα λογαριασμό! Από τότε πήρα την απόφαση να πάω για πέλλετ...

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84541 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Εγώ έκανα αίτηση πριν 2 μήνες.. μου είπαν... κατά το 2014.. δεν έχουμε μετρητές...
Άκουσα κάτι πως επειδή πλάκωσε πολύς κόσμος για νυχτερινό... σκέφτονται να το καταργήσουν...
Άκοθσε κάποιος κάτι??? :S

Η Δεη βγαίνει κερδισμένη απο το νυχτερινό γιατί ετσι δεν έχει μεγάλες αυξομειώσεις στην παραγωγή-διανομή-κατανάλωση του ρεύματος.Αυτός είναι και ο λόγος που δίνει το βράδυ,ως επι το πλήστον,τις χαμηλές αυτές χρεώσεις προσπαθώντας να διατηρήσει σταθερή την ζήτηση στους σταθμούς παραγωγής της.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84544 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Σπαστό ή νυχτερινό ρεύμα;

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Εγώ έκανα αίτηση πριν 2 μήνες.. μου είπαν... κατά το 2014.. δεν έχουμε μετρητές...
Άκουσα κάτι πως επειδή πλάκωσε πολύς κόσμος για νυχτερινό... σκέφτονται να το καταργήσουν...
Άκοθσε κάποιος κάτι??? :S


για να το καταργήσουν δεν ξέρω αλλά φίλος μου που έκανε αίτηση για τριφασικό και νυχτερινό γιατί αγόρασε αντλία θερμότητας,αναγκάστηκε να βάλει μέσων για να τα πάρει νωρίτερα γιατί και αυτόν για το καλοκαίρι του λέγανε.Ειχε την αντλία και δεν μπορούσε να την δουλέψει...Ωρέ που πάμε :evil:

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ