Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55288 από george cc
Απαντήθηκε από george cc στο θέμα Απ: Primus 45
Καλημέρα και απο εμένα στο forum.Καινούριος χρήστης του forum kαι του Λέβητα αυτού.Μετά απο ενα Μήνα ηρθε ο Λέβητας μου, αλλά ο εμπορος μου είπε ότι στην δεξαμενή δεν εχει το διαφανο δείκτη που δείχνει σε την στάθμη του pellet.Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό;
Επίσης, ενω ξεκινήσαμε με κόστος τοποθέτησης να μου λεει 350ευρώ, όταν πηγα απο το μαγαζί μου είπε αλλα 100 στον καυστηρατζή και γύρω στα 200ευρώ τα υλικά για την τοποθέτηση.Χθές που με φωναξε απο το μαγαζί μου τα είπε παλι εντελώ διαφορετικά. 350 ο υδραυλικος για τοποθέτηση, 120 ο καυστηρατζής, 174 για σύστημα ασφαλείας και 300 με 500 για τα υλικά. Η διαφορά με την αρχική εκτιμηση τοποθέτησης για να το πάρω με το κλειδι στο χέρι είναι τεράστια, υπερβαίνει τα 1000ευρώ.
Τα θεωρείτε φυσιολογικά αυτά τα ποσά που μου είπε;
Εχει κάποιος να μου προτείνει κάποιον μάστορα ποιο οικονομικό και αξιόπιστο για Αθήνα, Νότια Προάστια που μένω; Εστω με π.μ. αν αντιβαίνει τους κανόνες του forum.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by george cc.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55308 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Καλημερα σε ολους
10 η ωρα και εδω στα Γιαννενα ριχνει χιονι


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55361 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Απ: Primus 45
ΠΑΠΑΣ
Δεν έκαψα τίποτα άλλο. Το σπίτι μου είναι 120 τμ κατασκευής 2004.Ρυθμίσεις 2"40"50
Καπνό δε βγάζει πλέον. Μόνο μετά από καθάρισμα και αν δεν έχει πέλλετ στην αντίσταση κοντά θα καπνίσει από την καμινάδα. Τις ενώσεις των σωλήνων τις έκλεισα με ταινία στο λεβητοστάσιο. Από το σιλό δε βγάζει καθόλου καπνό.

PRIMUS 45
Ζηλεύουμε για το χιόνι!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55390 από kilster
Απαντήθηκε από kilster στο θέμα Απ: Primus 45
χιονι - ωραια

τωρα τα ιωαννινα θα πιο ομορφα

καλημερα σε όλους
:)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55397 από kilster
Απαντήθηκε από kilster στο θέμα Απ: Primus 45
θα ηθελα να αναφέρω επίσης οτι έχω τον primus 60 από το Μάιο.
από Νοέμβριο καίω κανονικα - biotherm - ζεσταινω 200τ.μ. περιοχη Βέροια και έχω κάψει μέχρι σήμερα 65 τσουβαλακια.
ρυθμίσεις 2" - 45" και αερα 52 (νερο 65 βαθμους καυσαερια 145 -155)

καλο χειμωνα σε ολους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55399 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Απ: Primus 45

george cc έγραψε: Καλημέρα και απο εμένα στο forum.Καινούριος χρήστης του forum kαι του Λέβητα αυτού.Μετά απο ενα Μήνα ηρθε ο Λέβητας μου, αλλά ο εμπορος μου είπε ότι στην δεξαμενή δεν εχει το διαφανο δείκτη που δείχνει σε την στάθμη του pellet.Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό;
Επίσης, ενω ξεκινήσαμε με κόστος τοποθέτησης να μου λεει 350ευρώ, όταν πηγα απο το μαγαζί μου είπε αλλα 100 στον καυστηρατζή και γύρω στα 200ευρώ τα υλικά για την τοποθέτηση.Χθές που με φωναξε απο το μαγαζί μου τα είπε παλι εντελώ διαφορετικά. 350 ο υδραυλικος για τοποθέτηση, 120 ο καυστηρατζής, 174 για σύστημα ασφαλείας και 300 με 500 για τα υλικά. Η διαφορά με την αρχική εκτιμηση τοποθέτησης για να το πάρω με το κλειδι στο χέρι είναι τεράστια, υπερβαίνει τα 1000ευρώ.
Τα θεωρείτε φυσιολογικά αυτά τα ποσά που μου είπε;
Εχει κάποιος να μου προτείνει κάποιον μάστορα ποιο οικονομικό και αξιόπιστο για Αθήνα, Νότια Προάστια που μένω; Εστω με π.μ. αν αντιβαίνει τους κανόνες του forum.


Φίλε καλημέρα, εγώ έχω παραγγείλει τον 25αρη εδω και ενα μήνα και με ενημέρωσε ο έμπορος οτι θα έρθει περίπου σε 10 μέρες. Για την εγκατάσταση μου έχει ζητήσει 300€ για τον υδραυλικό , 100€ για τον καυστηρατζή και 500 για διάφορα υλικά (εκ τα οποια είναι και η καμινάδα inox (αν και δεν έχω πολλά μέτρα είναι στην ταράτσα το λεβητοστάσιο). Το μονο που μου έκανε δώρο είναι η σχάρα για τα ξυλα (-100€).

Επειδή μου φάνηκαν πολλά, θα ψάξω να βρω άλλον υδραυλικό (αν ο λέβητας εγκατασταθεί σύμφωνα με το manual με τις οδηγίες δηλαδή της εταιρίας δεν υπάρχει ζήτημα με την εγγύηση). Εμένα ο έμπορος δεν έχει θέμα να φέρω δικό μου υδραυλικό. Εσένα έχει ?

Από βδομάδα θα πάω σε έναν φίλο μου ο οποίος παραλαμβάνει τον 34αρη και θα δω ποσά θέλει ο υδραυλικός του καθώς και αυτός προτίμησε διαφορετικό από αυτόν που δίνει ο έμπορος (για λόγους κόστους). Επίσης όταν με το καλό θα έρθει ο λέβητας μου θα ψαχτώ σε ότι αφορά τα εξαρτήματα, για να βρω καλύτερες τιμές. Δεν χρειάζονται βιασύνες, γιατί οποίος βιάζετε… πληρώνει!.

Επίσης θέλω να βάλω και ένα buffer και για αυτό ακόμα το ψάχνω για να πετύχω καλύτερη τιμή.

Όσο για την εξτρα ασφάλεια έχω και μια κάμερα κλειστού κυκλώματος στο λεβητοστάσιο και ανιχνευτή καπνού σε πίνακα συναγερμού 24ωρο. (εννοείται και πυροσβεστήρα οροφής και εφεδρικό)

Όσο για το θέμα της κλίμακας στο σιλό, και τον διακόπτη ασφάλειας, δεν είναι πρόβλημα και να μην έχει, εγώ θα πάρω μια σεγα θα κάνω ένα κόψιμο θα βάλω και ένα πλεξυ γκλας από μέσα, και σιγά το πράμα. Όσο για το θέμα του διακόπτη και αυτό λύνεται.. είπαμε ηλεκτρονικός είμαι..

Θα μάθω τιμή για τον υδραυλικό και θα δω και την δουλεία του και θα σου πω.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.227 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ