Primus 45

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167242 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
Ο Πρίμους τοποθετήθηκε πριν 6-7 χρόνια αν θυμάμαι σωστά, τότε που το πετρέλαιο ήταν στα φόρτε του. Δυστυχώς άλλη επιλογή δεν υπήρχε, οπότε στραφήκαμε στο πέλλετ. Ήταν σχετικά οικονομικός εκείνη την εποχή και με έπιασε και το φιλότιμο επειδή ήταν ελληνικός. Ομολογώ πως το μετάνιωσα, παρόλα αυτά απόσβεση πάνω κάτω έκανε. Πετρέλαιο δε θέλω, το αέριο πειρμένω που είναι κάτω στο δρόμο και δε λένε να μας το φέρουν αν δε κάνουν και οι υπόλοιποι γείτονες αίτηση (συγκρότημα μεζονετών). Θέλω να τον ξεφορτωθώ και μαζί τα πέλλετ που καταλαμβάνουν το υπόγειο για να το κάνω κατοικήσιμο χώρο. Μέχρι και υγραέριο σκέφτηκα σα λύση αλλά πολύπλοκο, δε θέλω να μπλέξω. Η μόνη λύση όσο δεν υπάρχει αέριο είναι οι αντλίες θερμότητας που δε θα έχουν πρόβλημα να αποδώσουν σε εμένα λόγω της καλής μόνωσης, αλλά είναι υπερβολικά ακριβές. Οπότε αναμένουμε άεριο κι όταν έρθει θα τον πουλήσω όσο όσο. Δε λέω σχετικά φτηνός στη θέρμανση, αλλά πρέπει να τον έχεις εντελώς εκτός σπιτιού και νσ καθαρίζεις συνέχεια.

Τα δε κλιματιστικά, αν δε κάνει υπερβολικό κρύο έξω, είναι από τις πλέον οικονομικές λύσεις για συντήρηση θερμοκρασίας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167278 από tasos11
Απαντήθηκε από tasos11 στο θέμα Primus 45
Καλημέρα, έχω ανεβάσει στο youtube ένα video, όπου δείχνω πως καθαρίζονται τα τούμπο σαν του mavil primus με χρήση δράπανου και κατάλληλης διαμέτρου βούρτσας. Πάρα πολύ γρήγορα , με ελάχιστη σκόνη και με αποτέλεσμα σούπερ. ¨τίτλος ¨¨mavil eco καθαρισμός¨¨

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167279 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Primus 45

tasos11 έγραψε: Καλημέρα, έχω ανεβάσει στο youtube ένα video, όπου δείχνω πως καθαρίζονται τα τούμπο σαν του mavil primus με χρήση δράπανου και κατάλληλης διαμέτρου βούρτσας. Πάρα πολύ γρήγορα , με ελάχιστη σκόνη και με αποτέλεσμα σούπερ. ¨τίτλος ¨¨mavil eco καθαρισμός¨¨

..Σ΄ωραίος, - αλλά γιατί δεν το ανέβασες κι εδώ ?



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167290 από nikossarris
Απαντήθηκε από nikossarris στο θέμα Primus 45
καλησπερα στην παρεα.μηπως καποιος εχει το σχεδιαγραμμα απο τον πινακα της mavil primus ..επισυναπτω φωτο πινακα.ευχαριστω.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167291 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
Νομίζω αν πατήσεις makris system υπάρχει σχεδόν το ίδιο.παρτους τηλ να σου πούνε η να σου στείλουν το μανιουαλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167295 από nikossarris
Απαντήθηκε από nikossarris στο θέμα Primus 45
επανερχομαι σημερα με πληροφοριες σχετικα με το τι ακριβως ψαχνω ..σε ευχαριστω κωστα πηχα για το αμεσο μηνυμα που μου εστειλες.εχω αγορασει τον mavil primus 60 ο οποιος ειναι με αναλογικο πινακα (δειτε φωτο) οπου στο πισω μερος εχει σχεδιο σχετικα με την πλακετα αλλα και του που παει καθε καλοδιο (δειτε φωτο).. πριν 2 μηνες αγορασα μεταχειρισμενο ενα mavil primus 80 με ηλεκτρονικο πιανακα οπου ο μαστορας που τον ξεσυνδεσε δυστυχως εκοψε καλωδια μεσα στον πινακα ατσαλα με αποτελεσμα να μην ξερω που παει τι.μιλησα με τον μαστορα μου και μου ζητησε το σχεδιο πινακα..αραγε υπαρχει καποιος που να εχει mavil primus (πιστευω δεν χρειαζετε να ειναι ο 80 απαραιτητα) με ηλεκτρονικο πινακα και να εχει σχεδιαγραμμα??ευχαριστω









Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.363 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ