Primus 45

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146544 από Panagiotis Primus34
Απαντήθηκε από Panagiotis Primus34 στο θέμα Primus 45
Την καλησπερα μου και απο εμενα απο το ονομα καταλαβενεται τι λεβητα εχω
Δεν μπορω να πω κακα λογια σαν προην εργαζομενος στη MAVIL ηταν και η πρωτη επιλογη μου στην αγορα του.Απο εδω ομως πηρα τις καλυτερες πληροφοριες για θεματα προστασιας και αποδοσης του λεβητα σε σωστη ρυθμισει και καλη καυση.Των δουλεψα και με πελλετ αλλα και το περισοτερο καιρο με ξυλα εκανα καπια πατεντα γιατι δεν εχω δοχειο μπαφερ λογο οιονομικων αλλα και για λογο χορου που βρισκεται ο λεβητας αν και ο βασικος λογος ειναι το οικονομικω κοματι ....Θα ηθελα καποιες αλλες πληροφοριες οσον αφορα προμηθεια πελλετ ,ποιοτητα πελλετ ,η και ακομα καποιου αλλου υλικου εχω καψει και κουκουτσι ελλιας αλλα το παρατησα γιατι εκανε πολυ θορυβο η κοχλια και βοβηθηκα .Ευχαριστω εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146546 από tonic5
Απαντήθηκε από tonic5 στο θέμα Primus 45
Σήμερα δεν κάνει κρύο αλλά κάνω δοκιμές. Έκαψα ένα τσουβάλι με θρύμματα από καταστροφέα. Ήταν chips από κλαδιά μουρέλων ελαφρώς ξερά. Πριν τα βάλω στο σιλό τα πέρασα από κόσκινο 1cm x 3cm. Ρυθμίσεις: τροφοδοσία 1", αναμονή 5", αέρας 45%. Η θερμοκρασία καυσαερίων περίπου 170°C και ο καπνός λιγότερος από ότι με πυρήνα. Πολύ καλή καύση αλλά δυστυχώς τα θρύμματα δεν ρέουν σταθερά από το σιλό στον κοχλία. Οφείλεται στα κενά σπηλαιώματα που δημιουργούν τα μακρόστενα ψιλά κλαδάκια πάνω από τον κοχλία. Όλη την ώρα χτυπούσα με ένα κόπανο το σωρό στο σιλό. Πιστεύω και καθόλου κλαδάκια να μην υπήρχαν πάλι θα είχα το ίδιο πρόβλημα. Σε προηγούμενο post είχε τονιστεί η ύπαρξη αναδευτήρα σε σιλό με πριονίδι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146547 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
Καλώς όρισες Παναγιώτη. Να ξέρεις πως υπάρχει ξεχωριστή ενότητα για πέλλετ, τιμές κτλ στο φόρουμ όπου μπορείς να πάρεις πολλές πληροφορίες. Από περιέργεια τι είδους πατέντα έκανες στη θέση του δοχείου αδράνειας;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146551 από Panagiotis Primus34
Απαντήθηκε από Panagiotis Primus34 στο θέμα Primus 45
Λογο τις ριμαδας τις ανεργιας λογο ενος μικρου θαυματος που ηρθε στη ζωη μας τις κορης μου επρεπε καποια χρηματα να τα επενδυσω αλλου οποτε αντι να βαλω δοχειο αν και δεν ειχα να βαλω εκανα το εξεις απο το θερμοστατη ελεγχο μια ηλεκτροβανα οταν ζηταει το σπιτι ανοιγει οταν ομως κλεισει διμιουργητε ενα κλειστο κυκλωμα μεταξυ λεβητα και μποιλερ .τωρα αν η θερμοκρασια ανεβει πανω απο τους 80 το ειχα ενα δευτερο θερμοστατη εβαπτισωμενω ανοιγε η ηλεκτροβανα και εκτονονε στο σπιτι με χρεισει ξυλου αυτο .γιατι τωρα που ζεστανε λιγο εδω στα τρικαλα που βρισκομαι πλεον το γυρισα σε πελλετ και δεν υπαρχει αυτο το θεμα υπερθερμανσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146561 από ILIASPOT
Απαντήθηκε από ILIASPOT στο θέμα Primus 45
Καλημέρα,εχω το εξης προβλημα,μου εχει γεμισει πισσα το κατω μερος του λεβητα και μεσα στο ταψι της σταχτης.Οι ρυθμισεις που εχω ειναι τροφ 2,αναμονη 36,αερας 50 U1 67,U2 50 και καιω swaichofer.Μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146567 από vasmpou
Απαντήθηκε από vasmpou στο θέμα Primus 45
και ενας φιλος μου που καιει το ιδιο πελλετ σε αλλη μαρκα λεβητα εχει στο κατω μερος πισσα
αλλαξες πελλετ? η παρτιδα?

ILIASPOT έγραψε: Καλημέρα,εχω το εξης προβλημα,μου εχει γεμισει πισσα το κατω μερος του λεβητα και μεσα στο ταψι της σταχτης.Οι ρυθμισεις που εχω ειναι τροφ 2,αναμονη 36,αερας 50 U1 67,U2 50 και καιω swaichofer.Μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.187 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ