Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151360 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΛΑΘΟΣ 47 ΒΑΘΜΟΥΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151361 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Το αισθητηριο αυτο εχει σχεση με την προστασια αντιπαγοποιησης.οταν δηλαδη το εχεις στην επιλογη αριστερο βελακι κατω 7 βαθμους πιασει τη θερμοκρασια του χωρο που ειναι ο λεβητας(π.χ στο υπογειο αποθηκη) και την θερμοτητα του νερου του λεβητα επαγωγικα(τοποθετημενο στην σωληνα νερων λαβητα) ξεκιναει ο λεβητας στη πιο χαμηλη ισχυ να δουλευει να μην παγωσουν τα νερα και γινει ζημια και οταν περασει τους 7 και πανω σταματα τον λεβητα.δεν εχει καποιο θεμα διοτι στο σημειο που εχει τον αισθητηρα πιανει και επαγωγικα απο το λεβητα την θερμοκρασια του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151362 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ΚΩΣΤΑ δηλαδη εγω που το εβγαλα εξω απο το λεβητα τον εστητηρα και δειχνη θερ.χωρου 24 βαθ.εκανα λαθος....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151363 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Θερμοκρασία επιστροφής νερών νομίζω είναι το 47 ρε παιδιά... Μετά απο 1 ώρα λειτουργίας έχω διαφορά 8-10 βαθμούς.

Πχ 54.5 επιστροφή 63 εισαγωγή...

'Η κάνω λάθος και είναι κάτι άλλο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151365 από papas
Απαντήθηκε από papas στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ετσι ειναι και στον δικο μου λεβητα πελλετ η διαφορα νερου,αν τωρα κανεις τη δουλεια σου ασε και το λεβητα να κανει την δικια του δουλεια γιατι οσο τον σκαλιζεις τοσο προβληματα βγαζει το μυαλο οχι ο λεβητας.αυτο το λεω και για μενα,που ενω το μηχανιμα δουλευε εγω ολο και κατι εβρισκα .σε ενα λεβητοστασιο ειχα δει μπροστα στον λεβητα πελλετ ενα καναπεδακι μπαμπου και απο το να ακουει μουρμουρα επερνε ενα καφε και πηγαινε στον λεβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151366 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κατι αλλο σε συνεχεια αυτο που εγραψα πιο πανω για το τι κανει το αισθητηριο.επειδη καποτε ειχα ερθει σε αντιπαραθεση (και το αναγνωρισα διοτι το εψαξα)με τον PANAVA το παναγιωτη για το τι θερμοκρασια δειχνει η αριστερη πλευρα της οθονης. νομιζα οτι διχνει την θερμοκρασια επιστροφης ΛΑΘΟΣ δειχνει την θερμοκρασια χωρου του λεβητα και πιανει και επαγωγικα την θερμοκρασια νερων .επειδη την ιδια πλακετα την φορανε και οι σομπες αυτο το αισθητηριο το βγαζουν στο χωρο του σπιτιου και ρυθμιζοντας απο τα βελακια αριστερο κατω την επιθημητη θερμοκρασια χωρου(αυτη που εχει σε εμας 7 βαθμους προρυθμισμενη)δουλευει σαν να εχεις συνδεμενο θερμοστατη χωρου.εμας το εχει για την αντιπαγοποιηση να περνει ο λεβητας να μην παγωσουν τα νερα σε χαμηλες θερμοκρασιες.ο λεβητας εχει μονο αισθητηριο στην εισαγωγη-προσαγωγη και με αυτο ξεκινα και ο κυκλοφωριτης.δεν εχει στην επιστροφη αισθητηριο διοτι οταν ζεσταινεται το καζανι η ζεστα παει ψηλα και το αισθητηριο στην εισαγωγη-προσαγωγη ανοιγει-κλεινει τον κυκλοφωριτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.183 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ