Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151280 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:Re:Λέβητες Progetto Pellet

geokatsa έγραψε: Το πουρακι [αντισταση] πιανη σταχτη μεχρι την μεση οπωσ την βλεπουμε.υπαρχει καμια πατεντα για να μην πιανη,

Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα που πιάνει...
Εγώ την μαζεύω με την σκούπα οταν καθαρίζω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151281 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Re:Re:Λέβητες Progetto Pellet
ΔΗΜΟ εχεις μια βανα με κοκινο λεβιεδακι,ανιξε να φυγη νερο,και θα πεση η πιεση.μετα απο την βαλβιδα με την μαυρη ροδελα ξεβηδοσε αριστερα μια στροφη,για να σταματιση το νερο να ερχετε απο το κεντρικο .την μαυρη ρπδελα αριστερα προτα για να ξεσφιξη.δεστε και χιονια στην ΔΡΑΜΑπου ακο χιονιζη........δημο μια προσθετη λαμαρινα 40 επι 50 επι35 υψος φερνη 35 κιλα πελλετ καντο,,,,,,
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151285 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Δημο κανε αυτο που λεει ο geokatsa και εισαι οκ .εκτος αν εχεις θεμα στον αυτοματο η στο δοχειο διαστολης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151286 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
καθημερινα καθαριζεις κουπακι με σκουπα και ρουφας και την οπη που ειναι η αντισταση.δεν παθαινει κατι αν καθαριζεται.παντα κρυα σταχτη και τασακια κουπακια τη σταχτη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151305 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα Re:Λέβητες Progetto Pellet
Χρονια πολλα καλα και πανω απο ολα με υγεια σε ολους!!
....Παραμονη Πρωτοχρονιας ειπα να καθαρισω λιγο τον λεβητα να μας βρει ο καινουργιος χρονος λιγο μουτζουρηδες μεν αλλα ταυτοχρονα και λειτουργικους....
Επιασα λοιπον τον μοχλο καθαρισμου που εχει και στην δευτερη πανω κατω ακουω ενα ντουμ.. μεσα στον λεβητα.
Ενας απο τους επιβραδυντες καυσαεριων εκανε την εμφανιση του μεσα στον θαλαμο καυσης.
Μικρο το κακο λεω δεν πειραζει θα ξεβιδωθηκε και θα επεσε....
Τα καλυτερα ομως επονται... Ξεκουμπωνω το καπακι απο πανω για να το βαλω στην θεση του και βλεπω κατι που με ανησυχησε...
Ενα απο τα δυο μπουλονια που ειναι κολλημενα στο σασι του λεβητα απο την πανω μερια για να κρατανε το καπακι κλειστο σφιχτα ειχε φυγει απο την θεση του και το καπακι κρατιοτανε κλειστο μονο με το ενα μπουλονι.
Μπροστα σε αυτην την θεα λοιπον μονο ενα τηλεφωνο εκανα στον Αντωνη (Να ειναι καλα τ παλικαρι που μου θυμιζει γιατρο αφου απανταει οποτε τον χρειαστει κανεις.) Μου ειπε οτι ειναι μια απλη ποντα να γινει και να τον δουλεψω ετσι μεχρι να επισκευαστει αλλιως αν δει ζορια θα βγαλει σφ34 και θα σβησει.
Πραγματι ο λεβητας δουλεψε χωρις κανενα προβλημα συνεχως και δεν παρουσιασε καποιο σφαλμα εκτος του μονιμου καπνου που εχω απο την ημερα αγορας (Σεπτεβριος 2014) και ο οποιος καπνος μου εχει μαυρισει ολα τα διπλανα μπουρια και πλεον αρχιζει να μαυριζει και τα κεραμιδια.!.
Η ερωτηση μου ειναι αν αυτο καλυπτεται στην εγγυηση του λεβητα και η απορια μου ειναι πως ειναι δυνατον να συμβει αυτο το πραγμα.

ΥΓ Τον καθαρισμο του λεβητα εκτος του κλασικου δοχειου καυσης και συρταριου σταχτης τον εχει αναλαβει υδραυλικος.
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Kosmas71.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151306 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Κοσμά καλημέρα,είσαι τυχερος γιατί με μία τσιμπιά το έφτιαξες το πρόβλημα σου. Εγώ στο πρώτο καθάρισμα πριν 3 χρόνια η μέσα αριστερή βίδα ήταν στραβοπιασμένη και όταν την έλυσα μου έφαγε τις βόλτες. Τι να τους πάρω τηλέφωνο,θα μου πούνε καμμία @@@ρια όπως όταν τους είπα ότι τα μικρά ελατήρια φαγόνονται σιγά σιγά και μου είπαν 10 € το ένα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.196 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ