Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177773 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

ΟΧΙ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΝΙΟΥΑΛ ΘΑ ΕΙΧΑΝΕ ""ΓΡΑΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ """".ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΜΑΛΛΟΝ!!!!ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚ...ΑΣ. ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗ ΠΑΡΕΙ ΕΣΥ ΕΓΩ Η ΕΤΑΙΡΙΑ !!!!ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΕΙ ΒΑΣΕΙ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ.ΑΥΤΑ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ
 
Κωστα αν μου το επιτρεπεις εχεις αδικο στο συγκεκριμενο θεμα.
Οι εταιρειες ΠΡΕΠΕΙ να δινουν τις οποιες ρυθμισεις στον πελατη.Πληρωνει για ενα προιον και το σωστο ειναι να εχει τα παντα οσον αφορα την συσκευη που αγορασε.
Απλα η εταιρεια πρεπει να αναφερει ρητα και ξεκαθαρα οτι αν τυχον ο πελατης παρεμβει στις εργοστασιακες ρυθμισεις και προκληθει καποιο προβλημα τοτε βγαινει εκτος εγγυησης η συσκευη και η επισκεψη του τεχνικου θα πληρωνεται εφοσον ο τεχνικος ειναι της εταιρειας.
Ειναι ακρως υποτιμητικη και προσβλητικη η τακτικη των εταιρειων να μην δινουν τις οποιες κρυφες ρυθμισεις.
Στο κατω ρε φιλε (στο ρε φιλε εννοω την εταιρεια) γουστο μου και καπελο μου το τι θα κανω στην συσκευη μου.
Την πληρωσα και αμα γουσταρω της βαζω και φωτια.
Δερβεναγα στο κεφαλι μου σε εχω να μου λες να μην πειραξω αν θελω τις παραμετρους;
Αν θεωρω οτι δεν καιει σωστα θα την "πειραξω" και δικο μου προβλημα αν χαλασει κατι και πρεπει να πληρωσω.
Καταλαβαινεις φανταζομαι τι εννοω και δεν αποτελει μομφη προς εσενα.
Απλα με αφορμη το ποστ σου βρηκα την ευκαιρια να γραψω αυτα τα πραγματα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, rofos, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177775 από DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177779 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΣΥ ΕΨΑΧΝΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΡΗΣΚΑΜΕ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΔΩΣΕ Η ΕΤΑΙΡΙΑ?ΕΠΕΙΣΗΣ ΑΝ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΘΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΑΛΑΚ...Α ΚΑΙ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΠΡΟΚΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΖΗΜΙΑ ""ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΘΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ""" .ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ""ΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΠΑΝΤΟΥ Η ΥΠΟΣΤΙΡΗΞΗ".ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΥΠΟΣΤΙΡΗΞΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΑΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΣΕΡΒΙΣ??ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΣΤΑ ΜΑΝΙΟΥΑΛ (ΠΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΑ ΠΕΤΑΝΕ ΦΥΣΙΚΑ) ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΑΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΟ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ!!!ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΤΕΡΓΙΟ Ο ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ ΓΑΜΩΤΟ
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177782 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Φυσικά και τις έψαχνα.
Σημαίνει ότι είναι λάθος αυτό;
Κανείς δεν κατηγορεί τον οποιονδήποτε αν έχει κάνει αυτός την μαλακια Κώστα.
Δεν είμαστε μικρά παιδιά και ούτε χαζοί να μην μπορούμε να μην καταλάβουμε πέντε πράγματα όσον αφορά τις οποιες ρυθμίσεις.
Δεν είναι δα και πυρηνική φυσική.
Προσοχή!
Δεν μιλάω να βάζουμε χέρι σε ηλεκτρολογικά πράγματα όπου εκεί όντως πάμε αλλού.
Καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου αλλά είσαι λάθος.
Κάποιοι καίμε πέλλετ πάνω από 10 χρόνια και πιάνει λίγο το χέρι μας.
Δεν είμαστε άνθρωποι που δεν μπορούν να αλλάξουν ούτε λάμπα.
Οπότε δεν θα ήταν κακό να μπορούμε να παραμετροποιησουμε την συσκευή μας βήμα βήμα.
 

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177788 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW
Αυτό που ο πήχας θέτει λάθος και δεν μπορεί και ο ίδιος να καταλάβει αλλά ούτε οι συνομιλητές του είναι το εξής .
Τα φόρουμ είναι για ανταλλαγή γνώσεων . Ρυθμίσεων απόψεων .
Αν υπήρχε ένας οδηγός ρυθμίσεων όλοι θα τους παραπεμπαμε εκεί με λινκ .
Τι σημαίνει ομως ρυθμίσεις και παραμετροποίηση .
Σημαίνει ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ για κάθε τεχνικό .
Οπότε εκεί σταματάει η βοήθεια και μπαίνει η έννοια της διαβίωσης.
Αν ξεστραβωθουν πολλοί μειώνονται αυτόματα τα μεροκάματα που μπορεί να πάρει κάποιος τεχνικός .
Τεχνικός ισον στο βασίλειο των τυφλών βασιλεύει ο μονόφθαλμος .
Κάποτε υπήρχαν ρομαντικοί (ίσως και η πίτα ήταν μεγάλη και δεν φοβουντουσαν να μοιραστούν τα κομμάτια ) και έδιναν απλόχερα γνώση . Στους καιρούς που ζούμε με την οικονομική κρίση όλοι κυνηγαν το μεροκάματο και δεν μοιράζουν γνώση . Γνώση = χρήμα= κέρδος = ευχαριστώ =δώρα .
Όταν μπαίνει ο επαγγελματίας να κάνει προμοσιον της δουλειάς του στα φόρουμ
τότε το φόρουμ χάνει την αρχική του εννοια .
Δωρεάν διαμοιρασμός γνώσης
Όταν μπαίνει ο κάθε ένας και ζητάει ρυθμίσεις τότε ένας τεχνικός χάνει το μεροκάματο του .
Συμπερασμα .
Ούτε όλοι κάνει να πειράζουν τις ρυθμίσεις αλλά ούτε ισχύει το δεν μοιράζουμε τις γνώσεις μας .
Η αλήθεια είναι στην μέση . Και σε ανθρώπους που τους κόβει είναι κρίμα να μην δίνονται ρυθμίσεις .
Με μια προϋπόθεση .
Το κάνεις για χόμπυ και για προσωπική βελτίωση και όχι επαγγελματικα ( εδώ έχει δίκιο ο πήχας με τον νεκροθάφτη )

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": meletis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177815 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW
Εδώ στο φόρουμ γράφουν εκτός από απλοί χρήστες  και  υδραυλικοί, τζακάδες, παραγωγοί πέλλετ , μηχανολόγοι κ.α οι οποίοι έχουν βοηθήσει και βοηθούν ακόμα πολύ κόσμο. Οποιος θέλει είναι στην δική του ευχέρεια αν θέλει να απαντήσει σε κάποια ερώτηση ή να μην απαντήσει. Είναι καθαρά προσωπική επιλογή και απόλυτα σεβαστή. Δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να απαντήσει και ας έχει ρουφήξει άπλετη γνώση από εδώ μέσα. 
Αυτό όμως που όταν κάποιος ρωτήσει κάτι και παίρνει απάντηση " ξέρω αλλά δεν σου λέω"  δεν το καταλαβαίνω. Θα ήταν πιο σωστό να μην υπήρχε καν απάντηση. Δεν θέλω να δώσω πληροφορία , δεν απαντώ. Τι πιο σωστό;
Αμ το άλλο, που αν κάποιος δώσει μία πληροφορία δέχεται "bullying"  και θα του γράψουν  " γιατί δίνετε ρυθμίσεις, μην λέτε κωδικούς, μην το ένα, μην το άλλο" 
Κάποιοι χρησιμοποιούν το φόρουμ για να βρίσκουν πελατάκια και να βγάζουν χαρτζιλίκι. Δικαίωμα τους. Δεν μπορεί όμως να φιμώνουν τους άλλους. 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.148 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ