Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144429 από alexias
Απαντήθηκε από alexias στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Λοιπόν μίλησα με τον τεχνικό και μου είπε λόγω παγωνιάς παίζει να αργεί να ζεσταίνει το χώρο.Η αλήθεια είναι ότι επικρατούν εν πάση περιπτώση χαμηλές θερμοκρασίες και μου πρότεινε να ανεβάσω τη Θερομοκρασία το όριο δηλαδή 75,έστω για ένα 24ωρο να δούμε πως θα πάει.
Θα περάσει να το δεί αύριο πρωί και να κάνουμε ενα τσεκ.Βασικά είναι πολύ καλός στην εξυπηρέτηση και στη δουλειά του.Αυτός έκανε και την όλη εγκατάσταση.Θα το κρατήσω έτσι λοιπόν, Ισχύς 5, Πέλλετ 1, Θερμοκρασία μπόιλερ 75.Θερμοστάτη ρυθμισμένο στους 21 σταθερά. για να δούμε πως πάει..
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by alexias.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144431 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Τις ίδιες θερμοκρασίες έχουμε και στη δυτική θεσσαλονίκη και ο pelletech 25,ζεστένει άνετα 117 τ.μ. σπίτι,μονωμένο μόνο πάνω.Ισχύς καύσης στο 3 με πέλλετ ameco,θερμοκρασία λέβητα 67 και θερμοστάτης χώρου στους 21 όλη τη μέρα και τώρα στα κρύα,όταν κοιμάμαι το βάζω στους 18 από τους 16 που το είχα.
Τι κατανάλωση έχεις και ο θερμοστάτης χώρου σου ελέγχει τον κυκλοφορητή ή το λέβητα;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": alexias

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144432 από alexias
Απαντήθηκε από alexias στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Λοιπόν βασικά θα ήθελα να αναφέρω μία χοντρή Μ@κ@κια που έκανε ο εργολαβος με το σπίτι.Το σπίτι είναι 25 ετίας περιπου, και έξω στο διάδρομο εκεί που συνδέθηκε ο πελλετ με το δίκτυο του πετρελαίου ο εργολάβος βγάζει 3 σωλήνες με τις αντίστοιχες επιστροφές.Εν τω μεταξύ τα σώματα στο σπίτι είναι....5!!!!! Που ο υδραυλικός εκτιμώ σωστά με ενημέρωσε πως πιθανόν οι μαμ@κες συνέδεσαν τα 2 σώματα αναμεταξύ τους.Πραγματικά είναι για κρέμασμα.....οπότε έχω και εκεί μία τρομακτική καθυστέρηση ζεστέματος των 2 σωμάτων(αυτών ουσιαστικά που παίνρουν απο τα άλλα).Πέλλετ σήμερα πήρα το TRON! 30 tmx/4€.Για τον θερμοστατη μόλις μάθω θα το γραψω εδω μέσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144445 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Το να ανεβάσεις την τιμή στο θερμοστάτη λέβητα είναι σωστή κίνηση,γιατί με αυτό τον τρόπο θα έχεις ζεστότερα νερά και ο λέβητας θα δουλεύει περισσότερη ώρα μέχρι να μπει σε αναμονή,ζεσταίνοντας το χώρο σου.Οι 75 βαθμοί όμως είναι ακραία τιμή και το πιο πιθανό,ανάλογα και με τη θερμογόνο δύναμη του πέλλετ είναι όταν πιάνει τους 75 βαθμούς και μπαίνει σε αναμονή,να πιάνει άνετα τους 85 βαθμούς και να μπλοκάρει συνεχώς ο λέβητας με σφάλμα φ04.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161920 από elvor
Απαντήθηκε από elvor στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Έχει αλλάξει κανείς ελατήρια στον λέβητα; Μου είπαν τιμή και κόντεψε να μου φύγει το σαγόνι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177746 από anestakos
Απαντήθηκε από anestakos στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το μανουαλ με το μενού; Οδηγίες για κρυφό μενού κ.τ.λ; Ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ