Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139691 από elvor
Απαντήθηκε από elvor στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
To T19 είναι η ελάχιστη θερμοκρασία του για τον κυκλοφορητή του λέβητα και το Τ20 του κυκλοφορητή του boiler;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142436 από Pant_dts
Απαντήθηκε από Pant_dts στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλησπέρα, ειναι το πρωτο μυνημα μου σ αυτο το μπλογκ και βασικα δε ξερω αν το κανω καλα ή αν κάνω καμμιά βλακεία. Αλλά έκανα λογαριασμό εδώ γτ μόνο εδώ μου φαίνεται ότι θα βγαλώ άκρη και θα δώσω λύση στο προβλημα μου και ήδη με βοηθήσατε πάααααρα πολύ καθώς διάβασα και τις 50 σελίδες αυτού του θέματος!!! Χρειάζομαι το τεχνικο εγχειρίδιο φίλε μου Χάρη. εγώ πήρα την σόμπα που είναι ακριβως το ίδιο με τον λέβητα. Σε παρακαλώ αν μπορείς στείλτο μου μου όσο πιο γρήγορα μπορείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142500 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χρησιμοποιώ τον Pelletech 25 από τα μέσα Νοεμβρίου και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη λειτουργία του,αφού δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142637 από Pant_dts
Απαντήθηκε από Pant_dts στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Μπορείς να μου πείς σε τι ρυθμίσεις τον έχεις..? και αν εχεις αλλάξει και ρυθμισεις απο το μενου συστήματος??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142663 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Pant_dts έγραψε: Μπορείς να μου πείς σε τι ρυθμίσεις τον έχεις..? και αν εχεις αλλάξει και ρυθμισεις απο το μενου συστήματος??



Το πρώτο άναμμα έγινε από άτομο που έχει παρακολουθήσει σεμινάρια στην caminodesign και ο οποίος φάνηκε να κατέχει τα περί του λέβητα.Του είπα ότι το βασικό καύσιμο θα είναι οι 5 παλέτες Ameco που έχω αποθηκευμένες και έκανε τις ανάλογες ρυθμίσεις.
Οι βασικές ρυθμίσεις είναι πέλλετ 1,ισχύς καύσης P3 στο Ameco και P2 στο Alfapellet.Όσον αφορά το θερμοστάτη του λέβητα ήταν ρυθμισμένος στους 65 βαθμούς και τον έβαλα στους 68 βαθμούς για να προλαβαίνει να ζεσταθεί ο χώρος μου πριν ο λέβητας μπει σε αναμονή.
Ο θερμοστάτης χώρου ελέγχει τον κυκλοφορητή και τον έχω στους 21 βαθμούς όλη την ημέρα και στους 16 όταν κοιμάμαι.
Το σπίτι είναι 117 τ.μ. στη δυτική Θεσσαλονίκη.

Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jps.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pant_dts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142716 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Θα εχω μεγαλη υποχρεώση αν κάποιος μου στείλει το κρυφό μενου για τον 45άρη - μέχρι τις 9 πμ (εστω και απο τον 24άρη)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.138 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ