Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118604 από Χάρης Κρήτη
Απαντήθηκε από Χάρης Κρήτη στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλημερα παιδια και καλο χειμωνα να εχουμε...
Λογο του οτι δεν ημουν ευχαριστημενος με το πηρυνοξυλο περυση τοσο με τα πετρωματα οσο με τις μηρωδιες ΚΑΙ την αποδοση του, δοκιμασα οτι pellet βρεθηκε στο δρομο μου....
Κατελειξα στο bioenergy, πηρα 4 τονους μολις χθες....τα νερα τα εχω δει και στο 68 οταν εχει πεσει η θερμοκρασια αρκετα στο σπιτι και χρειαζεται παρισσοτερο χρονο να δουλεψει αλλιως φτανει μεχρι 63-64...
Για καταναλωσεις δεν μπορω να σας πω ακομα...ειχα αλλο ζορι...

Μη κανεις μη σου κανουνε
μη πεις να μη σου πουνε,
αν οσα κανεις τα ξεχνας
καποιοι ΔΕ ΤΑ ΞΕΧΝΟΥΝΕ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119461 από jimakos8888
Απαντήθηκε από jimakos8888 στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW
φιλε γιωργο είχαμε μιλησει και περσι από το τηλ αν θυμασε περιμενω τον γιο σαμουκατζιδη να με παρει τηλ να μου πει της ρυθμισεις για αυξομιωση πελλετ και αερα όταν με ενημερωσει να τα γραψω αναλυτικα στο φορουμ να πειματατιστουμε ολοι μας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119505 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Re:Λέβητας Pelletech 25kW

jimakos8888 έγραψε: φιλε γιωργο είχαμε μιλησει και περσι από το τηλ αν θυμασε περιμενω τον γιο σαμουκατζιδη να με παρει τηλ να μου πει της ρυθμισεις για αυξομιωση πελλετ και αερα όταν με ενημερωσει να τα γραψω αναλυτικα στο φορουμ να πειματατιστουμε ολοι μας


Γεια σου φιλαράκι. Τί λεει στην Καστοριά από κρύο? Εδω Σέρρες χθες και σήμερα το πρωί πήγε και -2. Καταναλώνω με την ισχύ στο 4 περίπου 3 τσουβάλια ανοιχτό όπως εχω πει 24/24 απλά το βράδυ το χαμηλώνω στο 19 για 7 ωρες. Την υπόλοιπη μέρα στο 21. Ενημέρωσε μας μόλις μάθεις κάτι από ρυθμίσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119702 από Χάρης Κρήτη
Απαντήθηκε από Χάρης Κρήτη στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Kαλησπερα παιδια...
Με το θερμοστατη στους 21.5 μονιμα, εξωτερικη θερμοκρασια πριν 3 μερες στους 5 νυχτα και 9 βαθμους μερα....
24 ωρες το 24ωρο ανοικτο χρειαστηκα στις 3 μερες 4,5 τσουβαλια bioenergy... 1,5 τσουβαλι τη μερα!!! ;)
Ζεστα νερα φουλ με 200αρι μποιλερ...120 τμ....συνηθισμενη μονωση...αλουμινια απλα με διπλα απλα κρυσταλλα...2ος οροφος γυρω γυρω ανοικτος...χωρις τριωδη και συνδεμενος παραλληλα ο πετρελαιο λεβητας...
Ειμαι στην ΙΣΧΥ 4 ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ 1
πειραγμενη απο μενα στους
ΚΟΧΛΙΑ 5" και ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ 1800 στροφες
καυσαερια στους 180 βαθμους περιπου ( με ινοξ καμιναδα μονωμενη 4 μετρα )

Μη κανεις μη σου κανουνε
μη πεις να μη σου πουνε,
αν οσα κανεις τα ξεχνας
καποιοι ΔΕ ΤΑ ΞΕΧΝΟΥΝΕ...
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Χάρης Κρήτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119762 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
καλημερα ,με θερμοκρασιες εξωτερικες απο 0 εως 8 βαθμους σε μονοκατοικια μετρια μονωμενη 120 τετραγωνικων καιω σιγουρα τρια σακια πελλετ για να εχω μεσα στο σπιτι 22 βαθμους.Ισχυ τον λεβητα τον εχω στο 5 και επιπεδο στο 1 και μερικες φορες το κανω 2,ρυθμισεις στο κρυφο μενου του λεβητα εχω αφησει τις εργοστασιακες.Εχω καψει μεχρι σημερα 80 σακια πελλετ αλλα δεν εχω αναψει ουτε τζακι ουτε κλιματιστικο.Ο λεβητας δουλευει super, καθαρισμα καθε τρεις μερες με τη σκουπα μονο τη σταχτη 15δευτερα και καθε 10με 15 μερες ξυσιμο και βγαλσιμο τα μερη για καλυτερο.Πελλετ ευτυχως ειχα προμηθευτει απο το καλοκαιρι με 210 ευρω τον τονο και τη βγαζω μια χαρα.Ειναι ο δευτερος χρονος που δουλευω το λεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119925 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Χάρης Κρήτη έγραψε: Kαλησπερα παιδια...
Με το θερμοστατη στους 21.5 μονιμα, εξωτερικη θερμοκρασια πριν 3 μερες στους 5 νυχτα και 9 βαθμους μερα....
24 ωρες το 24ωρο ανοικτο χρειαστηκα στις 3 μερες 4,5 τσουβαλια bioenergy... 1,5 τσουβαλι τη μερα!!! ;)
Ζεστα νερα φουλ με 200αρι μποιλερ...120 τμ....συνηθισμενη μονωση...αλουμινια απλα με διπλα απλα κρυσταλλα...2ος οροφος γυρω γυρω ανοικτος...χωρις τριωδη και συνδεμενος παραλληλα ο πετρελαιο λεβητας...
Ειμαι στην ΙΣΧΥ 4 ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ 1
πειραγμενη απο μενα στους
ΚΟΧΛΙΑ 5" και ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ 1800 στροφες
καυσαερια στους 180 βαθμους περιπου ( με ινοξ καμιναδα μονωμενη 4 μετρα )



Γεια σου Χαρη....και εγω απο Κρητη ειμαι απο Χανια...να σε ρωτησω....με ισχυ στο 4 και πελλετ στο 1 εχεις δει ποση θερμοκρασια πιανουν τα νερα σου...γιατι το εχω δοκιμασει εκει και με το ζορι πανε 60.... ποσο πηρες τον τονο το πελλετ αν επιτρεπεται...ευχαριστω εκ τον προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.148 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ