Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80242 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Σημερα ηρθε ο τεχνικος για το θεμα του κυκλοφορητη.Το πορισμα τελικα που βγηκε ειναι οτι εχει προβλημμα η πλακετα που ενω δειχνει οτι στελνει σημα να κλεισει ο κυκλοφορητης αυτος παραμενει ανοιχτος.Γιωργο παρε τηλεφωνο αυτον και ρωτα τον για την σκονη τον ειδα πολυ κατατοπισμενα σε πολλα θεματα πανω στον λεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80463 από GeorgeKalkanis
Απαντήθηκε από GeorgeKalkanis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

tzistsam έγραψε:

makis terzis έγραψε: αλλου ειναι το προβλημα για μενα το λεβητα τον κανω φυλλο φτερο.Στο πελλετ γιατι τα καιει ολα αλλα πιστευω πως ειναι ακριβα.Εκει την ψαχνω τωρα πολυ εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες που κυκλοφορουν στη τοπικη αγορα και το συμπερασμα μου ειναι αυτο .


Για το πέλετ τα είπαμε Μάκη. Μόνο με τιμές καλοκαιριού. Χειμώνα βαράνε στο κεφάλι :angry:

2 μερες δοκιμασα πελετ που ενα ιταλικο με 2000 χιλιαρικα επιπλεον στη τιμη δεν μπορουσε ουτε μισο σακι να καταναλωσει. κλινκερ και αγιος ο θεος μπλοκαρισματα συνεχεια. μου εφερε ο φιλος 3 σακια και σε μενα καϊκαν σαν πετρελαιο. δεν πιστευε στα ματια του . προφανος οι 10 πλας αισθητιρες που του ειπαν οτι εχει μπροστα στον κοζανιτη γωνατισαν. σουπερ ειναι το μηχανημα


Και εγω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μηχανημα αρκει να βελτιωθει στη υποστυριξη...και οντως το πελλετ πολυ ακριβο παιδια και ειδικα εγω που ειμαι και Κρητη...350 περιπου ο τονος...

250 euro εδω στις Σερρες.χερετισματα στην λεβεντομανα ηταν ο ψαραντωνης πριν μιαεβδομαδα εδω.


Μια χαρα θα περασατε με τον Ψαραντωνη...250 ε..!!!!κλαψ ασε πικρα για μας εδω ολα πιο ακριβα και καλα λογω καραβιου...


Kostas Gi η τιμή πέλλετ όπως ξέρουμε έχει σχέση με τη μάρκα και το χρόνο αγοράς. Το 250€ είναι φτηνό αν το πήρε κάποιος τέτοια εποχή (Ιανουάριο) και είναι και αυστριακό, αλλιώς μάλλον μιλάμε για Βουλγάρικο (ακριβό) σ' αυτή τη τιμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80487 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
καλο πελετ ειναι αυτο που σου κανει καλη καυση ο σωστα ρυθμισμενος καυστηρας σου. τα δενδρα δεν εχουν εθνικοτητα. ο σωστος επαγγελματιας ειναι απο παντου και απο πουθενα. καυστηρες δεν ξερω να ρυθμιζω δεν ειναι το μαστ μου. ειμαι γεωπονος. εισαγουμε ομως τα τελευταια 40 χρονια τεραστιες ποσοτητες ξυλειας και τελευταια και πελετ. εχω γυρισει 100 φορες ολη την ευρωπη.οι μεγαλυτερες δε επενδυσεις σε βουλγαρια σερβια μα κυριως ρουμανια τσεχια και σλοβακια ειναι πρωτα σουηδικες φινλανδικες (στορα κοσκισεν κλπ) και μετα γερμανικες αυστριακες. το δεντρο στην σακουλα δεν λεει που κοπικε και μαλον δεν κοπηκε εκει που λεει η σακουλα. η δε τεχνολογια ειναι πια ευκολο να αγοραστει. δεν στελνουν δεντρα στο διαστημα. πελετ κανουν η διαφορα ειναι αν ειναι για την εταιρεια η κυρια απασχολιση ή κανει πελετ τα παραπροοιντα. οποτε λεμε οτι ολα μεσα στον καλο τον μυλο. τα προβληματα στην καυση ειναι κυρια απο μη ρθθμισμενα μηχανηματα. δυστυχως και δυσκολο ειναι και δεν ασχολουντε αυτοι που τα πουλανε. το πελετ που καιω ειναι βουλγαρικο πευκο σε ιταλικη σακουλα μιας και ειναι ιταλικη εταιρεια που το εξαγει ολο σε ιταλια. αλπικο δεν το λες αλλα αμα στο στιλει ο ιταλος σου λεει οτι ειναι απο το λουγκανο εξω. δοκιμαστε αν σας αρεσει παρτε οτι σας κανει στην καλυτερη τιμη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8, tzistsam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80523 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Εχω κανει αυτο που λες βαζοντας τον κυκλοφορητη ν ανοιγει στους 45 αλλα δε μ αρεσε και το ξαναγυρισα οπως ηταν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80526 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
σημερα ανεβηκα στη καμιναδα και ειδα οτι στα καπελα εχω καραμικα σταθερα ειχε σταχτες γυρω γυρω σαν αυτες που καθαριζουμε το λεβητα.Αρα μαζι με καπνο βγαζει και σταχτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80556 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

GeorgeKalkanis έγραψε:

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

tzistsam έγραψε:

makis terzis έγραψε: αλλου ειναι το προβλημα για μενα το λεβητα τον κανω φυλλο φτερο.Στο πελλετ γιατι τα καιει ολα αλλα πιστευω πως ειναι ακριβα.Εκει την ψαχνω τωρα πολυ εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες που κυκλοφορουν στη τοπικη αγορα και το συμπερασμα μου ειναι αυτο .


Για το πέλετ τα είπαμε Μάκη. Μόνο με τιμές καλοκαιριού. Χειμώνα βαράνε στο κεφάλι :angry:

2 μερες δοκιμασα πελετ που ενα ιταλικο με 2000 χιλιαρικα επιπλεον στη τιμη δεν μπορουσε ουτε μισο σακι να καταναλωσει. κλινκερ και αγιος ο θεος μπλοκαρισματα συνεχεια. μου εφερε ο φιλος 3 σακια και σε μενα καϊκαν σαν πετρελαιο. δεν πιστευε στα ματια του . προφανος οι 10 πλας αισθητιρες που του ειπαν οτι εχει μπροστα στον κοζανιτη γωνατισαν. σουπερ ειναι το μηχανημα


Και εγω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μηχανημα αρκει να βελτιωθει στη υποστυριξη...και οντως το πελλετ πολυ ακριβο παιδια και ειδικα εγω που ειμαι και Κρητη...350 περιπου ο τονος...

250 euro εδω στις Σερρες.χερετισματα στην λεβεντομανα ηταν ο ψαραντωνης πριν μιαεβδομαδα εδω.


Μια χαρα θα περασατε με τον Ψαραντωνη...250 ε..!!!!κλαψ ασε πικρα για μας εδω ολα πιο ακριβα και καλα λογω καραβιου...


Kostas Gi η τιμή πέλλετ όπως ξέρουμε έχει σχέση με τη μάρκα και το χρόνο αγοράς. Το 250€ είναι φτηνό αν το πήρε κάποιος τέτοια εποχή (Ιανουάριο) και είναι και αυστριακό, αλλιώς μάλλον μιλάμε για Βουλγάρικο (ακριβό) σ' αυτή τη τιμή.


Ειμαι νεος σε καταναλωση πελλετ οποτε λογικο να το αγορασω τετοια εποχη...δοκιμασα τα περισσοτερα που φερνουν εδω και κατεληξα σε ενα που για μενα εχει την λιγοτερη σταχτη και την περισσοτερη θερμικη αποδοση (Σερβικο) φυσκικα θα προσπαθησω να προμηθευτω για την επομενη χρονια απο νωρις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.167 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ