Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79996 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

costask έγραψε:

georgebest έγραψε: Σήμερα ηρθε ο αντιπρόσωπος για να του δειξω το πρόβλημα με την στάχτη που εχω. Το είδε και μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό να υπαρχει στάχτη αφου καίω ξύλο ουσιαστικά. Και οτι ολοι έχουν στάχτη. Τι μπορώ να κάνω τώρα; ;

τζορτζ νομιζω οτι το θεμα βρισκετε στο κορδονι της πορτας. νομιζω οτι δεν ειναι τελιος στεγανο. επιδη ομως εμενα ειναι χυμα στο μπαλκονι δεν με καιει


Ρε Κώστα η στάχτη βρίσκεται κάτω απο το μηχάνημα.Αν ήταν το κορδόνι θα είχα στάχτη πάνω μποροστά στο μηχάνημα και κάτω κοντά στην πόρτα όχι πίσω και κάτω από το μηχάνημα. Αυτά μου έλεγε και οαντιπρόσωπος ότι είναι από το άδειασμα των σακιών του πέλλετ και από το καθάρισμα του λέβητα αλλά έχω στάχτη κάτω από τον λέβητα στην δεξιά πλευρά αλλιώς θα είχα παντού στάχτη στο χώρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80005 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε:

costask έγραψε:

georgebest έγραψε: Σήμερα ηρθε ο αντιπρόσωπος για να του δειξω το πρόβλημα με την στάχτη που εχω. Το είδε και μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό να υπαρχει στάχτη αφου καίω ξύλο ουσιαστικά. Και οτι ολοι έχουν στάχτη. Τι μπορώ να κάνω τώρα; ;

τζορτζ νομιζω οτι το θεμα βρισκετε στο κορδονι της πορτας. νομιζω οτι δεν ειναι τελιος στεγανο. επιδη ομως εμενα ειναι χυμα στο μπαλκονι δεν με καιει


Ρε Κώστα η στάχτη βρίσκεται κάτω απο το μηχάνημα.Αν ήταν το κορδόνι θα είχα στάχτη πάνω μποροστά στο μηχάνημα και κάτω κοντά στην πόρτα όχι πίσω και κάτω από το μηχάνημα. Αυτά μου έλεγε και οαντιπρόσωπος ότι είναι από το άδειασμα των σακιών του πέλλετ και από το καθάρισμα του λέβητα αλλά έχω στάχτη κάτω από τον λέβητα στην δεξιά πλευρά αλλιώς θα είχα παντού στάχτη στο χώρο.

μια μαυριλα την εχω δεν λεω αλλα δεν ειναι σαν την σταχτη του πελλετ. απο κατω οπως ειδα ειναι η εισαγωγη του αερα. μηπως εκει παιζει τιποτε? μιας και εχεις πολυ σταχτη μηπως βγαζει απο εκει? νομιζω οτι θαεπρεπε να κανεις την εισαγωγη απο εξω με σωληνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80082 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

costask έγραψε:

tzistsam έγραψε:

makis terzis έγραψε: αλλου ειναι το προβλημα για μενα το λεβητα τον κανω φυλλο φτερο.Στο πελλετ γιατι τα καιει ολα αλλα πιστευω πως ειναι ακριβα.Εκει την ψαχνω τωρα πολυ εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες που κυκλοφορουν στη τοπικη αγορα και το συμπερασμα μου ειναι αυτο .


Για το πέλετ τα είπαμε Μάκη. Μόνο με τιμές καλοκαιριού. Χειμώνα βαράνε στο κεφάλι :angry:

2 μερες δοκιμασα πελετ που ενα ιταλικο με 2000 χιλιαρικα επιπλεον στη τιμη δεν μπορουσε ουτε μισο σακι να καταναλωσει. κλινκερ και αγιος ο θεος μπλοκαρισματα συνεχεια. μου εφερε ο φιλος 3 σακια και σε μενα καϊκαν σαν πετρελαιο. δεν πιστευε στα ματια του . προφανος οι 10 πλας αισθητιρες που του ειπαν οτι εχει μπροστα στον κοζανιτη γωνατισαν. σουπερ ειναι το μηχανημα


Και εγω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μηχανημα αρκει να βελτιωθει στη υποστυριξη...και οντως το πελλετ πολυ ακριβο παιδια και ειδικα εγω που ειμαι και Κρητη...350 περιπου ο τονος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80090 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

tzistsam έγραψε:

makis terzis έγραψε: αλλου ειναι το προβλημα για μενα το λεβητα τον κανω φυλλο φτερο.Στο πελλετ γιατι τα καιει ολα αλλα πιστευω πως ειναι ακριβα.Εκει την ψαχνω τωρα πολυ εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες που κυκλοφορουν στη τοπικη αγορα και το συμπερασμα μου ειναι αυτο .


Για το πέλετ τα είπαμε Μάκη. Μόνο με τιμές καλοκαιριού. Χειμώνα βαράνε στο κεφάλι :angry:

2 μερες δοκιμασα πελετ που ενα ιταλικο με 2000 χιλιαρικα επιπλεον στη τιμη δεν μπορουσε ουτε μισο σακι να καταναλωσει. κλινκερ και αγιος ο θεος μπλοκαρισματα συνεχεια. μου εφερε ο φιλος 3 σακια και σε μενα καϊκαν σαν πετρελαιο. δεν πιστευε στα ματια του . προφανος οι 10 πλας αισθητιρες που του ειπαν οτι εχει μπροστα στον κοζανιτη γωνατισαν. σουπερ ειναι το μηχανημα


Και εγω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μηχανημα αρκει να βελτιωθει στη υποστυριξη...και οντως το πελλετ πολυ ακριβο παιδια και ειδικα εγω που ειμαι και Κρητη...350 περιπου ο τονος...

250 euro εδω στις Σερρες.χερετισματα στην λεβεντομανα ηταν ο ψαραντωνης πριν μιαεβδομαδα εδω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80111 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

costask έγραψε:

Kostas Gi έγραψε:

costask έγραψε:

tzistsam έγραψε:

makis terzis έγραψε: αλλου ειναι το προβλημα για μενα το λεβητα τον κανω φυλλο φτερο.Στο πελλετ γιατι τα καιει ολα αλλα πιστευω πως ειναι ακριβα.Εκει την ψαχνω τωρα πολυ εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μαρκες που κυκλοφορουν στη τοπικη αγορα και το συμπερασμα μου ειναι αυτο .


Για το πέλετ τα είπαμε Μάκη. Μόνο με τιμές καλοκαιριού. Χειμώνα βαράνε στο κεφάλι :angry:

2 μερες δοκιμασα πελετ που ενα ιταλικο με 2000 χιλιαρικα επιπλεον στη τιμη δεν μπορουσε ουτε μισο σακι να καταναλωσει. κλινκερ και αγιος ο θεος μπλοκαρισματα συνεχεια. μου εφερε ο φιλος 3 σακια και σε μενα καϊκαν σαν πετρελαιο. δεν πιστευε στα ματια του . προφανος οι 10 πλας αισθητιρες που του ειπαν οτι εχει μπροστα στον κοζανιτη γωνατισαν. σουπερ ειναι το μηχανημα


Και εγω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μηχανημα αρκει να βελτιωθει στη υποστυριξη...και οντως το πελλετ πολυ ακριβο παιδια και ειδικα εγω που ειμαι και Κρητη...350 περιπου ο τονος...

250 euro εδω στις Σερρες.χερετισματα στην λεβεντομανα ηταν ο ψαραντωνης πριν μιαεβδομαδα εδω.


Μια χαρα θα περασατε με τον Ψαραντωνη...250 ε..!!!!κλαψ ασε πικρα για μας εδω ολα πιο ακριβα και καλα λογω καραβιου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80138 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Γιώργο έκανες αυτό που σου είπε ο Μάκης? Ανοιξες το πίσω καπάκι να δεις τι παίζει? Μήπως σε εκείνο το σημείο υπάρχει κανα κενό στον λέβητα σου και με το βεντιλατέρ σε λειτουργία βρίσκει πέρασμα και διώχνει την σκόνη από εκεί?

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.199 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ