Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78625 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Γιώργο ειδικός δεν είμαι στα υδραυλικά, οπότε σαφής απάντηση δεν μπορώ να δώσω. Κάποιος επαγγελματίας μέσα στο φόρουμ θα σε βοηθήσει πολύ καλύτερα. Δεν θέλω να πω καμιά λαμακία μιας και δεν ξέρω και δεν έχω και τρίοδη για να έχω και εμπειρία από πρώτο χέρι.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78680 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλησπερα το ιδιο προβλημμα εχω και εγω ο κυκλοφορητης δουλευει συνεχως και ας πεσουν τα νερα στους 25 βαθμους.
Το κυκλοφορητη μου τον ρυθμισαν στους 48 βαθμους.Αρα κατι δεν παει καλα.
Ξερει καποιος να μας απαντησει αν θα υπαρξει στο μελλον καποιο προβλημμα στον κυκλοφορητη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79388 από GeorgeKalkanis
Απαντήθηκε από GeorgeKalkanis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

tzistsam έγραψε: E αναλογικά περίπου στα ίδια είμαστε. Εγώ σήμερα συμπλήρωσα 30 μέρες με κατανάλωση 615 κιλά ή 1,3 σακιά την ημέρα. Με τιμές καλοκαιριού είμαι πολύ καλά. Σήμερα καθάρισα και εγώ τον εναλλακτη. Είχατε υγροποιήσεις (πίσσα)? Γιατί είχα σε κάποια σημεία (όχι τίποτα που να χρειάζεται τρελό τρίψιμο - με ένα πινελάκι φύγαν), προφανώς διότι επιστρέφουν τα νερά γύρω στους 45 βαθμούς.

Προσπάθησα να βγάλω τα μπουλόνια στο κάδο τροφοδοσίας για να βγει το καπάκι του εναλλάκτη αλλα ήταν πολύ δύσκολο με το 8άρι γερμανικό κλειδί. Τα δύο αυτά μπουλόνια είναι σε πολύ δύσκολο μέρος, είναι κάτω από το πλαίσιο που κλείνει το καπάκι του σιλό και δεν χωράει σχεδόν το χέρι ενώ είναι σχεδόν αδύνατο να φέρει βόλτα το κλειδί. Κάνω κάτι λάθος ή απλά θέλει υπομονή και κόπο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79435 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

GeorgeKalkanis έγραψε:

tzistsam έγραψε: E αναλογικά περίπου στα ίδια είμαστε. Εγώ σήμερα συμπλήρωσα 30 μέρες με κατανάλωση 615 κιλά ή 1,3 σακιά την ημέρα. Με τιμές καλοκαιριού είμαι πολύ καλά. Σήμερα καθάρισα και εγώ τον εναλλακτη. Είχατε υγροποιήσεις (πίσσα)? Γιατί είχα σε κάποια σημεία (όχι τίποτα που να χρειάζεται τρελό τρίψιμο - με ένα πινελάκι φύγαν), προφανώς διότι επιστρέφουν τα νερά γύρω στους 45 βαθμούς.

Προσπάθησα να βγάλω τα μπουλόνια στο κάδο τροφοδοσίας για να βγει το καπάκι του εναλλάκτη αλλα ήταν πολύ δύσκολο με το 8άρι γερμανικό κλειδί. Τα δύο αυτά μπουλόνια είναι σε πολύ δύσκολο μέρος, είναι κάτω από το πλαίσιο που κλείνει το καπάκι του σιλό και δεν χωράει σχεδόν το χέρι ενώ είναι σχεδόν αδύνατο να φέρει βόλτα το κλειδί. Κάνω κάτι λάθος ή απλά θέλει υπομονή και κόπο;


θελει υπομονη εγω το εβγαλα με βιδολογο για μενα κακως το εχουν ετσι εαν θελει να καθαριζεται 1 φορα τον μηνα.Μπορει στο μελλον να του κανω καμια μετατροπη να ανοιγει ευκολοτερα www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...3&id=56949&Itemid=53
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Elixir.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79483 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Yπομονή θέλει εγώ πάντως το έβγαλα πολύ εύκολα, γιατί πήρα κατσαβίδι καστάνιας με προέκταση 9 εκατοστών οπότε έρχεται το κατσαβίδι αρκετά έξω και βολεύει το ξεβίδωμα. Πάντως όντως είναι ζόρικο το σημείο των 2 πάνω βιδών. Με χέρι μέσα είναι αρκετα δύσκολο. Elixir για το θέμα του κυκλοφορητή πάρε καλύτερα τον Σαμουρκατσίδη, μήπως είναι θέμα του controller και δεν δίνει εντολή για κλείσιμο. Δεν πρέπει να δουλεύει συνέχεια. Εκτός και άμα κατά λάθος έχει πειραχθεί καμιά παράμετρος και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79583 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Θα ειχα παρει ενα σφυρι και θα ειχα σπασει το κεφαλι του σαμουκατσιδη ρε μαγκες δωσατε και 3000 χιλιαρικα.
εεεεε ξυπνατε την τρελα μου ρε παιδες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.149 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ