Viadrus 32kW by KERBEROS

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #195 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Προτείνω το όνομα του topic να γίνει: 'Παρουσίασε τον λέβητά σου/τη σόμπα σου', για να μην είναι περιοριστικό ή ύποπτο για διαφήμιση. Ευχαριστώ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #322 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
930 περίπου κιλά / 44 μέρες = 21,1 κιλά ανά ημέρα (200 ευρώ περίπου στο σύνολο). Αρχίζω και λατρεύω το πέλλετ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #331 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS

KERBEROS έγραψε: Προτείνω το όνομα του topic να γίνει: 'Παρουσίασε τον λέβητά σου/τη σόμπα σου', για να μην είναι περιοριστικό ή ύποπτο για διαφήμιση. Ευχαριστώ.


Το εξηγήσαμε στις προτάσεις αλλά τα ξαναγραφω και εδώ για να το δούνε και άλλα μέλη

Το να παρουσιάσει κάποιος το λέβητα του και να εξηγήσει τα υπερ και τα κατά που συνάντησε στην λύση που επέλεξε είναι αυτό που νομίζουμε οτι χρειαζεται ο απλος χρηστης να δεί ετσι ώστε να επιλέξει σωστα την λύση για τον ίδιο.

Αυτο που ζητάμε είναι ο καθε ενας που θέλει να παρουσισει τον λέβητα του να ανοίγει νεο τοπικ στην κατηγορία www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...tid=31&Itemid=53

Οπότε αυτος που μπαινει στην συγκεκριμένη κατηγορία να βλεπει τι λεβητες ακριβώς υπάρχουν(με review τελικών χρηστών) και να μπάινει μεσα σε αυτόν που θέλει να δεί.

Οπως θα δείτε γραμμένο και στην συγκεκριμένη κατηγορία
Οι τελικοί χρήστες και μόνο αυτοί μπορούν στο σημείο αυτό να παρουσιάσουν την λύση που επέλεξαν για αυτούς και να αναφέρουν συντομα ή αναλυτικά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα που τυχόν παρατήρησαν. Το πόσο καύσιμο καταναλώνουν, πόσο συχνά κάνουν καθαρισμό κλπ. Για το αληθές της καταχώρησης υπάρχει περίπτωση οι διαχειριστές να υποβάλουν off topic (με mail) ερωτήσεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #335 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS

jnet έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Προτείνω το όνομα του topic να γίνει: 'Παρουσίασε τον λέβητά σου/τη σόμπα σου', για να μην είναι περιοριστικό ή ύποπτο για διαφήμιση. Ευχαριστώ.


Το εξηγήσαμε στις προτάσεις αλλά τα ξαναγραφω και εδώ για να το δούνε και άλλα μέλη

Το να παρουσιάσει κάποιος το λέβητα του και να εξηγήσει τα υπερ και τα κατά που συνάντησε στην λύση που επέλεξε είναι αυτό που νομίζουμε οτι χρειαζεται ο απλος χρηστης να δεί ετσι ώστε να επιλέξει σωστα την λύση για τον ίδιο.

Αυτο που ζητάμε είναι ο καθε ενας που θέλει να παρουσισει τον λέβητα του να ανοίγει νεο τοπικ στην κατηγορία www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...tid=31&Itemid=53

Οπότε αυτος που μπαινει στην συγκεκριμένη κατηγορία να βλεπει τι λεβητες ακριβώς υπάρχουν(με review τελικών χρηστών) και να μπάινει μεσα σε αυτόν που θέλει να δεί.

Οπως θα δείτε γραμμένο και στην συγκεκριμένη κατηγορία
Οι τελικοί χρήστες και μόνο αυτοί μπορούν στο σημείο αυτό να παρουσιάσουν την λύση που επέλεξαν για αυτούς και να αναφέρουν συντομα ή αναλυτικά τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα που τυχόν παρατήρησαν. Το πόσο καύσιμο καταναλώνουν, πόσο συχνά κάνουν καθαρισμό κλπ. Για το αληθές της καταχώρησης υπάρχει περίπτωση οι διαχειριστές να υποβάλουν off topic (με mail) ερωτήσεις.

ΟΚ

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #654 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Μετά από 48 μέρες κατανάλωσα την πρώτη παλέτα με 1050 κιλά πέλλετ (235 ευρώ), δηλαδή 21,9 κιλά την ημέρα, δηλαδή 4,82 ευρώ την ημέρα. Επειδή ζω σε συγκρότημα σπιτιών και μιλώ συνεχώς με τους γείτονες, που έχουν περίπου ίδιες ανάγκες θέρμανσης(και μερικοί ακριβώς ίδιες), βρίσκομαι στο 50% από την περσινή κατανάλωση (και την φετινή των γειτόνων) με πετρέλαιο, όσον αφορά τα χρήματα.
Εξακολουθώ να έχω τα νερά στους 55 βαθμούς, η ζέστη είναι χαρακτηριστική με τους θερμοστάτες σταθερούς πρωί βράδυ. Ο δε φετινός Νοέμβριος είναι πολύ πιο κρύος σε σύγκριση με πέρισυ, με θερμοκρασίες από -2 έως 12 με 13 βαθμούς το πολύ.
Τους τεχνικούς δε που μου τον εγκατέστησαν τους έχω πρήξει (είναι εμφανές νομίζω γιατί κι εδώ στο φόρουμ). Για οτιδήποτε συμβαίνει ή οτιδήποτε μου προξενεί απορία στη λειτουργια του καυστήρα επικοινωνώ μζί τους. Δεν έχουν δείξει μέχρι στιγμής ούτε την ελάχιστη δυσαρέσκεια, το αντίθετο θα έλεγα. Επίσης, βασικό, τους πετυχαίνω πάντα στο τηλέφωνο.
Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #696 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS

KERBEROS έγραψε: Μετά από 48 μέρες κατανάλωσα την πρώτη παλέτα με 1050 κιλά πέλλετ (235 ευρώ), δηλαδή 21,9 κιλά την ημέρα, δηλαδή 4,82 ευρώ την ημέρα. Επειδή ζω σε συγκρότημα σπιτιών και μιλώ συνεχώς με τους γείτονες, που έχουν περίπου ίδιες ανάγκες θέρμανσης(και μερικοί ακριβώς ίδιες), βρίσκομαι στο 50% από την περσινή κατανάλωση (και την φετινή των γειτόνων) με πετρέλαιο, όσον αφορά τα χρήματα.
Εξακολουθώ να έχω τα νερά στους 55 βαθμούς, η ζέστη είναι χαρακτηριστική με τους θερμοστάτες σταθερούς πρωί βράδυ. Ο δε φετινός Νοέμβριος είναι πολύ πιο κρύος σε σύγκριση με πέρισυ, με θερμοκρασίες από -2 έως 12 με 13 βαθμούς το πολύ.
Τους τεχνικούς δε που μου τον εγκατέστησαν τους έχω πρήξει (είναι εμφανές νομίζω γιατί κι εδώ στο φόρουμ). Για οτιδήποτε συμβαίνει ή οτιδήποτε μου προξενεί απορία στη λειτουργια του καυστήρα επικοινωνώ μζί τους. Δεν έχουν δείξει μέχρι στιγμής ούτε την ελάχιστη δυσαρέσκεια, το αντίθετο θα έλεγα. Επίσης, βασικό, τους πετυχαίνω πάντα στο τηλέφωνο.
Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα...


Και το συγκριτικό από την μεριά μου
Αντιστοιχα στις ιδιες μέρες 480 lt πετρελαίου (445€)
Περσι ( 3000lt KERBEROS ) ( 3300lt jnet )και τα σπίτια στην ιδια περιοχή.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ