Ανομοιόμορφη κατανομή θερμότητας στο σωμα

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179597 από dimlyk
ακομα κι ετσι μεγαλος δειχνει ...δοκιμασε απλα στο 30-40-50 ... να βρεις καποια ρυθμιση βολικη κι αν πεσει η θερμοκρασια το ανεβαζεις 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179598 από Cater

ακομα κι ετσι μεγαλος δειχνει ...δοκιμασε απλα στο 30-40-50 ... να βρεις καποια ρυθμιση βολικη κι αν πεσει η θερμοκρασια το ανεβαζεις 

Το ιδανικό θα ήταν να κρατάει θερμοκρασία σταθερή πχ 60-65 βαθμούς  και όταν ανάβει ο θερμοστάτης να δίνει άμεσα τα ζεστα στο χώρο για άμεση θερμότητα. Αλλά αυτό δε γίνεται, από τη στιγμη που κόβει ο θερμοστάτης συνεχίζει να γυρνάει τα νερα ο κυκλοφορητής με αποτέλεσμα να πέφτει η θερμοκρασία και μέχρι το επόμενο αναμα τα νερά είναι στους 30-35 βαθμούς . 
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179602 από Cater
Μίλησα με την εταιρεία μου είπε θέλει ηλεκτρολόγο για να μπαίνει σε αναμονή αλλά λέει αν σταματήσει. Να γυρνάει ο κυκλοφορητής φανερά μπορεί να υπερθερμανθεί ο λέβητας. Με τροφοδοσία 50% τα σώματα στο 20 λεπτό ζεστάθηκαν και κάτω οπότε μάλλον αυτό ήταν το θέμα εξαρχής. Θα παίξω λίγο με τα νούμερα να δω το ιδανικό. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179632 από Cater

Ξαναλεω αυξηση τροφοδοσιας.
Βαλτο στο 50% στο 60% τι στο καλο αυτος που το εγκατεστησε δεν υπαρχει...
Ευθυνες δεν εχει...
Πηρε τα λεφτα κι εφυγε...
Που εμπλεξες παλικαρι μου...


Χρήστο καλημέρα , αν είσαι διαθέσιμος να μιλήσουμε κάπως το email μου είναι:
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
 
Last edit: 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν by Cater.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ