ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174556 από dryianni

rendouan έγραψε: Ειναι σετ λέβητας καυστηρας ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΟΑΣ

Αυτά παθαίνουμε όταν αγοράζουμε προϊόντα εισαγωγής χωρίς επίσημη αντιπροσωπεία.
Η συγκεκριμένη εταιρία είναι από τις μεγαλύτερες στο είδος της στη Βουλγαρία, το site της είναι και στην ελληνική γλώσσα και παρ' όλα αυτά δεν έχει.αντιπροσωπεία στην Ελλαδα. Κάτι πρέπει να σημαίνει αυτό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174557 από rendouan
Απαντήθηκε από rendouan στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Δυστυχώς στην βιασύνη μου τότε το μακρινό 2014 να βάλω θέρμανση στο καινούργιο σπίτι (λόγω επικείμενης γέννας της γυναίκας μου τότε και λόγω έλλειψης οικονομικών πόρων για κάτι πιο αξιόπιστο ως όνομα στην αγορά) απευθύνθηκα σε τοπικό έμπορο-τεχνίτη τον οποίο και εμπιστεύτηκα. Ξανατονίζω ότι ουδέν πρόβλημα δεν έχω εδώ και 8 χρόνια χρήσης πλην αυτό που ανέφερα σε προηγούμενα πόστ. Βέβαια η έλλειψη επίσημου αντιπροσώπου είναι πρόβλημα που θα βρώ μπροστά μου και στο μέλλον. Όταν πάντως επικοινώνησα μέσω μειλ (αγγλίκα) με βουλγαρία αμέσως πήρα απάντηση και με παρέπεμψαν σε επίσημο συνεργάτη στην Κατερίνη με τον οπόιο και επικοινώνησα και με εξυπηρέτησε σε ότι ήθελα να ρωτήσω. Δυστυχώς τηλεδιάγνωση και τηλεδιόρθωση δεν γίνεται οπότε ας πρόσεχα. Αν κάποιος από εδώ στο φόρουμ έχει κάποιον τεχνικό που να γνωρίζει το μηχάνημα ας τον προτείνει να τον γνωρίζουμε έστω και σε πριβέ μήνυμα. Αλήθεια έχει κανείς άλλος τον συγκεκριμένο λέβητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174754 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Υπάρχει ένα τεχνικός στην Ορεστιάδα και ένας ατην δράμα υπάρχουν τα τηλέφωνα και απο τους δύο. Από ανταλλακτικά υπάρχουν τα πάντα. Εαν δεις πάνω στον καυστήρα πχ αισθητηρας λάμψης είναι μάρκας siamens..
Last edit: 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Z3us1984.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175720 από rendouan
Απαντήθηκε από rendouan στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Καλημέρα επανέρχομαι καθότι παραμένω χωρίς θέρμανση. Επικοινώνησα με τεχνικό μου ανέφερε για αλλαγή πλακέτας αφού πειράξαμε κάποιο ποτενσιόμετρο πάνω στην πλακέτα που ρυθμίζει την ισχύ (το Ρ2 συγκεκριμένα)Αυτό θα έπρεπε να δίνει 5 με 7 λαμψεις που σημαίνει 18-25κιλοβατ ισχύς και δίνει μόνο 2 δλδ 8κιλοβατ.Πηγα την πλακέτα για έλεγχο την βρήκαν οκ από τα συνήθη προβλήματα (δλδ πυκνωτες αντιστασεις κτλπ). Με σπρέι επαφής στο ποτενσιομετράκι-τριμερακι ξεκόλλησε από την 2 και έφτασε ως 4 και μετά ξανα 3. 90% ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΤΡΙΜΕΡΑΚΙ KAI παλέυω να το αλλάξω.  Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να φταίει και ο θερμοστατης ασφαλειας(αυτό μπορείς να το επαναφέρεις αραγε η μόνο το αντικαθιστα΄?)Έλα όμως που κανείς ηλεκτρονικός στην περιοχή δεν το έχει. Επειδή βρήκα από κατάστημα ΑΘΉΝΑς αντίστοιχο θα ήθελα από κάποιον που να ξέρει τι προδιαγραφές θα πρέπει να έχει το αντίστοιχο για να είμαι σίγουρος μην γίνει καμιά ζημιά. Ο ηλεκτρονικός μου είπε ότι παίζει ρόλο το μέγεθος και η αντίσταση. Ξερει κανείς πως είναι η κωδικοποιήση στα συγκεκριμένα τριμμερ?ΥΓ:βρήκα το σαιτ της εταιρείας που τα κατασκευάζει και βρήκα ότι TOCOS-->μαρκα103-->αντίσταση δλδ 10^3Ω αν κατάλαβα καλά.Υπάρχει όμως και το 9 που μπερδευει γιατί δεν το βρισκω κάπουΥΓ:2 το προβληματικο δεν φαινεται καλά αλλά όλα ίδια στοιχεία έχουν δείτε το Ρ1
Συνημμένα:
Last edit: 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν by rendouan.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175723 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Καλησπέρα μιλά με αυτόν m.facebook.com/AntMixMouratidis/videos/3...51944/?locale2=el_GR

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175724 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα ERATO MARIO ME ΚΑΥΣΤΗΡΑ GP25+ 2Ης ΓΕΝΙΑΣ
Και εαν δεν βρεις άκρη αυτός εδώ έχει πλακέτα τιμή κάπου στα 200 κάνε παζάρι... 2552029462

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ