περισσοτερο οξυγονο λεβητας πυρηνας

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156048 από stratis 1
Το πρόβλημα στο δικό μου ήταν ότι ενώ όταν ήταν καινούριο δουλευε τέλεια μετά απο 15 μερες η σταχτη έκλεισε όλη τη σωλήνα απο το κεφάλι του Π έως το απέναντι άκρο του.

Οι πρωτες τρυπες εβγαζαν παρα πολυ αερα και αναβαν τη μια μερια του πηρηνοξυλου και η αλλη μερια ειχε προβλημα καπνου. Απο τη μια μεριά πέταγε ο δυνατός αερας τη στάχτη ψηλά και από την άλλη κάπνιζε η δεν άναβε καθόλου.
Οσο ποιο δυνατά και να φυσήξει χειροτερεύει τη καύση

Αυτοι οι καυστηρες ειναι προβληματικοι και στην πρώτη ευκαιρία αλλαξε τον.
Η λυση αυτη που εκανα με το μοίρασμα του αερα και στις 2 τρύπες βοήθησε τη κατάσταση και έμεινε βουλωμένο μονο το κεφάλι του Π .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160867 από giannis35
Καλησπέρα μια και εχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με καύση πυρήνα....τελικά βρήκες λύση κάποιος έχει να προτείνει κάτι; εμενα τα βάσανα ξεκίνησαν πριν ενα μηνά που έβαλα να δοκιμάσω τον πυρηνοκαυστηρα. φλόγα με τίποτα δεν έβγαινε έκαιγε 75κ πυρήνα. περνώ τηλ εκεί που το πηρα τους λέω μήπως κατά λάθος μου δώσατε μικρο βεντιλατερ; μπα αποκλειετε και τέτοια με τα πολλά με ρωταει πιο μου εδωσε τον λεω τον τυπο και απαντάει οτι εκανε λάθος και μου εδωσε το μικρο και να παω να το αλλάξω...μου έδωσε ενα παλιό που είχε, το έβαλα και τώρα έχω πιο καλή φλόγα αλλα και παλι δεν.....βοήθειά!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160875 από dragonfly
Παιδες εκαιγα πυρινοξυλο για 2 χρονια και...εφαγα τη βρωμα της ζωης μου μεχρι το σωβρακο μυριζε.Στο θεμα μας τωρα ,για να καει σωστα το πυρινοξυλο θελει περισια αερα 50% τουλαχιστον. Οταν ο καυστηρας ειναι καθαρος παμε καλλα ,οταν πιασει κλιγκερ αρχιζουν τα οργανα, προτεινω πολυ τακτικο καθαρισμα του καυστηρα για καλυτερη καυση.Η ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ειναι η αναδευωμενη εστια που δεν επιτρεπει σχηματισμο κλιγκερ και παντα οι οπες του αερα ειναι ελευθερες ενω ταυτοχρονα απομακρυνει τη σταχτη ,δυστυχως στους περισοτερους λεβητες οι εστιες ειναι κακοσχεδιασμενες (μεχρι που δεν εχει που να παει η σταχτη γιατι δεν εχουν τεφροδοχειο και μενει περιμετρικα της εστιας).εχω δει ακομα και μη αποσπωμενους καυστηρες.Στις περιπτωσεις αυτες οι μετατροπες ειναι εξαιρετικα δυσκολες και αμφιβολου αποτελεσματος.Συχνο καθαρισμα λεω εγω απο προσωπικη εμπειρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160881 από Valo
www.mplusm.com.pl/wpa-120.html

Ίσως το καλύτερο fan που έχω βάλει (σε ξυλολέβητα ) , . Παροχή έως 300m3 , πολύ δυνατό και αθόρυβο με ενσωματωμένο τάμπερ με βαρίδιο.

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160892 από giannis35
Σας ευχαριστώ παιδιά για της απαντήσεις άρα πάμε για μεγαλύτερο βεντιλατερ...τελικά η έμποροι πουλάνε μονο για να πουλήσουν,να τα οικονομήσουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160893 από giannis35

Valo έγραψε: www.mplusm.com.pl/wpa-120.html

Ίσως το καλύτερο fan που έχω βάλει (σε ξυλολέβητα ) , . Παροχή έως 300m3 , πολύ δυνατό και αθόρυβο με ενσωματωμένο τάμπερ με βαρίδιο.

το εχεις αγορασει απο εκει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ