Επιλογή θερμανσης

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175496 από GeorgeP69
Επιλογή θερμανσης δημιουργήθηκε από GeorgeP69
Χαίρετε, πρόκειται να βάλω θέρμανση στο σπίτι. Αφορά μεζονέτα δύο ορόφων 120 τμ . Η αρχική μου σκέψη είναι λέβητας για πυρήνα ελιάς , μιας και βρίσκεται στον Πύργο Ηλείας και θα είναι εύκολη η αγορά του. Μπορείτε να με διαφωτίσετε με τις εμπειρίες σας? Είναι κάποιος στο forum από την περιοχή? Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175497 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Επιλογή θερμανσης
Ο πυρήνας έχει πολύ μουτζούρα, και καπνό, και βγάζει και μυρωδιά. Επίσης θέλει πιο συχνό καθάρισμα ο λέβητας. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να πέφτει η απόδοση του λέβητα από τις επικαθήσεις.

Αν θες να είσαι άρχοντας, πέλλετ. Πάντα αγορά του πέλλετ όμως το καλοκαίρι. Με έναν καλό λέβητα και έναν καλό καυστήρα, δεν θα ασχοληθείς ποτέ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175498 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Επιλογή θερμανσης

GeorgeP69 έγραψε: Χαίρετε, πρόκειται να βάλω θέρμανση στο σπίτι. Αφορά μεζονέτα δύο ορόφων 120 τμ . Η αρχική μου σκέψη είναι λέβητας για πυρήνα ελιάς , μιας και βρίσκεται στον Πύργο Ηλείας και θα είναι εύκολη η αγορά του. Μπορείτε να με διαφωτίσετε με τις εμπειρίες σας? Είναι κάποιος στο forum από την περιοχή? Ευχαριστώ

Θα έχεις όντως βρώμα εάν το μηχάνημα είναι και στη αποθήκη . Βάλε όπως σου ήδη προτάθηκε πέλλετ.
Απλώς να γίνει μελέτη και να πάρεις σύμφωνα με τις ανάγκες αλλά και να έχουν υπολογιστεί οι απώλειες σωστό μηχάνημα .


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175542 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Επιλογή θερμανσης
Ο καλυτερος και πιο φθηνος τροπος θερμανσης ειναι μονο αυτος.Η περιοχη σου εχει πολυ πυρηνοξυλο κακης και καλης ποιοτητας εχει ομως και μερικα ελαιοτριβεία που βγαζουν καθαρο κουκουτσι ελιας πολυ καθαρο και δυνατο καυσιμο.Να κοιταξεις να παρεις ενα αξιοπιστο εργαλειο και ολα τ αλλα ειναι ευκολα......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ