Ξυλολέβητας Caminodesign Hydrowood 40

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #90950 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ξυλολέβητας Caminodesign Hydrowood 40

valsam έγραψε: Ενταξει ρε Θοδωρε δεν θα ,μαλωσουμε κιολας!
Επειδη το ξεφτιλησαμε το εκτος θεματος ενα τελευταιο γραφω και τελειωσα.
Γιαυτο που λες οτι οι επιφανειες δεν ειναι μονο ο θαλαμος καυσης και επίσης οι διαδρομες οπως ειναι σχεδιασμενες παιζουν μεγιστο ρολο στο κατα ποσο αποροφουν την ενεργεια και δεν την αφηνουν να φυγει στην καπνοδοχο , γιάυτο σου εδωσα το παραδειγμα του centrometal γιατι παρα την ιδια σχεδιαστικη φιλοσοφια με τον burnit ο centrometal προσεξα οτι στην επανω τελευταια διαδρομη εχει εξτρα επιβραδυντες και λεω μηπως για να κερδισει στον χωρο καυσης εχανε στο θεμα της αποροφησης ενεργειας απο τις διαδρομες και για να ανεβασει την αποδοση μπηκαν επιβραδυντες.
Αυτο παλι με το δοχειο αδρανειας που λες οτι παλι τα ιδια γεμισματα θα κανεις πραγματικα δεν το καταλαβαινω,μηπως το λες γιατι ειναι μικρο το μπαφερ ,ενταξει το καταλαβαινω οτι o pid με καποια λογικη κανει την ψευτοδουλεια (καμια σχεση αλλα τελος παντων)που θα εκανε ενα μπαφερ γιατι ας πουμε μπορεις να το παλεψεις για 5-7 ωρες να καιει και απ'την αλλη με την προσθηκη μπαφερ θα τα εκαιγες τα ξυλα π.χ σε τρεις ωρες και αλλες 2-4 θα σε κρατουσε το μπαφερ αρα παλι στην τελικη μετα απο 5-7 ωρες θα ηθελες γεμισμα ?
Αν δεν το καταλαβες παλι στο ιδιο συμπερασμα εφτασα και καταντησαμε κουραστικοι,Σορρυ ξανα!


Δεν μαλωνουμε Σαμη, εξαλου ξερεις οτι εισαι απο τα ατομα στο φορουμ που εκτιμω και γουσταρω ιδιαιτερα!
Κατασκευαστικες λεπτομεριες δεν εχω ψαξει, γιατι πλεον αγορασα. Τον λεβητα που λες δεν τον ξερω :oops: , δεν τον εχω δει απο κοντα για να εχω εικονα να σου πω.

Για το μπαφερ, υπαρχει λογος που το λεω. :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ