"Κοινωνικό και Αλληλέγυο energ.gr"

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162159 από jnet
Το energ.gr δημιουργήθηκε τον Οκτώβρη του 2011 απο τον υποφαινόμενο και είναι πλέον στον 7ο του χρόνο υπάρξης.

Για το 2018 κάνω μιά εκλήση σε οσους αγαπούν το energ να συμμετάσχουν σε μια νέα συλλογικότητα που θα δημιουργήθεί και θα εχει υπο την διαχείρισή της το energ.gr.

Οποιος ενδιαφέρεται να συμμετάσχει σε αυτό το εγχειρημα μπορεί να στείλει email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα "Κοινωνικό και Αλληλέγυο energ.gr" δίνοντας ονοματεπωνυμο και τηλέφωνο. Αφου περάσει ο χρόνος που χρειάζεται να μαζευτεί ο αρχικός πυρήνας θα δημιουργήθεί μια ομάδα η οποία θα ασχοληθεί με την συνταξη ενός καταστάστικού του ατυπου αυτού εγχειρήματος της διαχείρισης του energ.gr. Στην συνέχεια αυτό θα κοινοποιηθεί και στα υπόλοιπα μέλη ωστε να υπάρξει ευρεία συμμετοχή και από άλλα μέλη.

Με αυτό τον τρόπο το energ θα ανενέωθεί.
Θα υπάρξει νέο αίμα με νέες ιδέες και θα περάσει μετά απο την πρώτη εξάετία στην νέα του εποχή.
Υπηρετώντας μια ανάγκη προσωπική, συλλογική, κοινωνική και κινηματική.
Με σκοπό να είναι μέρος αυτών των δικτύων αλληλεγγύης της κοινωνίας που αφορούν σε όλα τα πεδία και τους τομείς της ζωής που είναι σήμερα απαραίτητοι για την διατήρηση της ανθρωπιάς μας, για την διατήρηση της συνοχής του κοινωνικού ιστού, αλλά κυρίως για την επαναθεμελίωση σχέσεων και συμπεριφορών που ξαναχτίζουν τη συλλογικότητα και αντιστρατεύονται στην πράξη τον ατομισμό, τον ανταγωνισμό και την εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο. Χωρίς να κάνει κανέναν απολύτως διαχωρισμό και διάκριση στους ανθρώπους όσο αφορά την εθνικότητα, τη φυλή, το θρήσκευμα, το φύλο, τη σεξουαλική προτίμηση, την ηλικία.

Οπως ανέφερα και σε προηγούμενο post είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής του προγράμματος Κοινωνικής και Αλληλέγυας οικονομίας του Ε.Α.Π. οπότε υπάρχει και αρκετή βοηθεια απο εκεί για να επιτύχει κάτι τέτοιο.

Το παρόν θα μπεί και στον πίνακα ανακοινώσεων.

Ηδη εχουν κάποιοι στείλει email και τους ευχαριστώ για την συμμετοχή και το ενδιαφέρον που έδειξαν.
Πολλές ευχές για την νέα χρονιά σε ολους.

Σε περίπτωση που θέλει να ρωτησει καποιος κατι σχετικό ας το κάνει εδω μεσα.

Οσοι δεν εχουν επαφή με την Κοινωνική και Αλληλέγυα Οικονομία μπορούν να δουν το παρακάτω Ντοκυμανταίρ.


Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162160 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γιωργο χρονια πολλα και καλη χρονια.γνωμη μου ειναι αυτο το μυνημα να το στειλεις στα praktiker leroymerlin και σε οσους πουλανε προιοντα χωρις να εχουν ιδεα και ο κοσμος ψαχνει μεσα στα φορουμ να βρει λυσεις για το καθε προβλημα του με το πηχα τον etsa το δημητρη και αλλους(μην αδικησω καποιον).διοτι πισω μετα την πωληση που θα παρουν τα καλα ευρω του καθενος φουκαρα ειναι Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!15 μερες που εχω αδεια απο τη δουλεια μου μιλαω και δινω λυσεις σε πολυ κοσμο σε ολη την Ελλαδα παντα ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΑ!!!!!!!!!η οικογενεια μου και η γυναικα μου θα με ΔΙΩΞΟΥΝ!!!!!!!!!!!!τουλαχιστον ολοι αυτοι οι πιο πανω που πουλανε εννοω ας μας πουν εστω και ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΗΘΑΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Angelospara

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162162 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα "Κοινωνικό και Αλληλέγυο energ.gr"

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Γιωργο χρονια πολλα και καλη χρονια.γνωμη μου ειναι αυτο το μυνημα να το στειλεις στα praktiker leroymerlin και σε οσους πουλανε προιοντα χωρις να εχουν ιδεα και ο κοσμος ψαχνει μεσα στα φορουμ να βρει λυσεις για το καθε προβλημα του με το πηχα τον etsa το δημητρη και αλλους(μην αδικησω καποιον).διοτι πισω μετα την πωληση που θα παρουν τα καλα ευρω του καθενος φουκαρα ειναι Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!15 μερες που εχω αδεια απο τη δουλεια μου μιλαω και δινω λυσεις σε πολυ κοσμο σε ολη την Ελλαδα παντα ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΑ!!!!!!!!!η οικογενεια μου και η γυναικα μου θα με ΔΙΩΞΟΥΝ!!!!!!!!!!!!τουλαχιστον ολοι αυτοι οι πιο πανω που πουλανε εννοω ας μας πουν εστω και ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΗΘΑΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ


Κώστα είσαι απο τα πιό βαριά χαρτιά αυτού του forum και οσα μπράβο δεν αρκούν!!!
Η κοινωνική και αλληλέγυα οικονομία αυτό που κάνει είναι ακριβώς να συμπληρώσει το κενό που αφήνει η καπιταλιστική αγορά στην οποία ανήκουν και τα πολυκατστήματα που ανέφερες.
Καλή Χρονιά και να εισαι δυνατός να βοηθάς οσο μπορείς. Αυτό με την γυναίκα μου το είχα και εγώ καποια στιγμή ιδιαίτερα την εποχή που στο forum υπήρχαν πολλές διενέξεις.
Εννοείται σε μετράω στα μέλη του νέο εγχειρηματος οπως και ολους από την ομάδα αλληλεγύης που ανηκεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162163 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φυσικα και πρεπει να με μετρας στην ομαδα δεν ειμαι πλεον βαρυς απο 165 κιλα που ημουνα ειμαι πλεον 117!!!!!!!χαχαχα!!! Ανηκω ηδη στο μελος τις ομαδας σου(δεν σου στελνω εμαιλ) διοτι οπως λεμε εδω στη ΛΑΜΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΥΛΑ ΤΙΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162166 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα "Κοινωνικό και Αλληλέγυο energ.gr"
Καλή Χρονιά εύχομαι με χαρά δύναμη και ευεξία και να προσφέρουμε όσοι τουλάχιστον διαθέτουμε χρόνο και όρεξη χωρίς ανταλλάγματα αν και πιστεύω όταν βοηθάς με τις ελάχιστες γνώσεις του καθένα (για τον εαυτό μου μιλάω) υπάρχει ανταμοιβή με κάθε τρόπο και δεν εννοώ χρηματική για να μη σκανδαλισθούμε.
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162444 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα "Κοινωνικό και Αλληλέγυο energ.gr"
Οσοι επιθυμούν ας στείλουν το email.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ